Radosť hokejistov Tampy Bay.
Radosť hokejistov Tampy Bay. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|22. máj 2021 o 22:55 (aktualizované 23. máj 2021 o 09:43)

Hral aj Tomáš Tatar.

NEW YORK. Hokejisti Tampay Bay aj vďaka dvom asistenciám slovenského obrancu Erika Černáka zvíťazili v domácom štvrtom zápase 1. kola play off NHL nad Floridou 6:2.

Stav semifinále Centrálnej divízie je už 3:1 pre Lightning.

V drese obhajcu Stanleyho pohára sa prezentoval Alexander Killorn bilanciou 2+2, Nikita Kučerov si pripísal štyri body za gól a tri asistencie, v tretej tretine sa však zranil.

Černák odohral vyše 19 minút a mal aj dva plusové body, tri strely na bránku a dve trestné minúty.

V druhom stretnutí semifinále Severnej divízie triumfovalo Toronto na vlastnom ľade nad Montrealom 5:1 a stav série vyrovnalo na 1:1.

Slovenský útočník Tomáš Tatar odohral za hostí takmer 11,5 minúty s jedným mínusovým bodom. Vo Východnej divízii si New York Islanders poradil s Pittsburghom 4:1 a sériu vyrovnal na 2:2.

V drese Maple Leafs zažiaril Auston Matthews, ktorý strelil gól a pridal dve asistencie. "Podal komplexný výkon. Hral fyzicky, bol ho plný ľad, strelil veľmi dôležitý gól a vyhrával buly. Auston bol bezpochyby rozdielový hráč," chválil svoju hviezdu tréner Toronta Sheldon Keefe.

Maple Leafs hrali bez svojho kapitána Johna Tavaresa, ktorý v prvom zápase utrpel otras mozgu aj zranenie kolena a bude na neurčitý čas mimo akcie.

"Víťazstvo venujeme jemu. John je náš líder, náš kapitán a veľmi nám chýba. Som rád, že sme sa zomkli a zabojovali sme," povedal Matthews bezprostredne po zápase.

Už 3:1 na zápasy vedie v Západnej divízii Vegas nad Minnesotou po triumfe na ľade súpera 4:0.

NHL - 1. kolo play off - 21. máj:

Tampa Bay - Florida 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

Góly: 3. Cirelli (Killorn, Černák), 8. Gourde (Kučerov, Sergačov), 17. Palát (Černák, Kučerov), 26. Killorn (Kučerov, Hedman), 28. Killorn (Stamkos, Cirelli), 45. Kučerov (Stamkos, Killorn) – 9. Huberdeau (Hörnqvist, S. Bennett), 39. Verhaeghe (Barkov, Huberdeau)

Brankári: Vasilevskij - Bobrovskij (28. Driedger), strely na bránku: 20:39

/stav série 3:1/

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19:06 min s bilanciou 0+2, pripísal si dva plusové body, prezentoval sa tromi strelami, raz sedel na trestnej lavici za hrubosť/

NY Islanders – Pittsburgh  4:1

Góly: 29. Josh Bailey (B. Nelson, Beauvillier), 35. Pulock (Wahlstrom, Leddy), 47. Wahlstrom (Barzal, Pulock), 47. Eberle (Barzal, Pageau) – 58. Aston-Reese (Dumoulin)

Brankári: Sorokin - Jarry, strely na bránku: 26:30

/stav série: 2:2/

Toronto – Montreal 5:1

Góly: 13. Spezza (Bogosian), 26. Matthews (Holl), 34. Sandin (Marner, Matthews), 49. W. Nylander (Matthews, Rielly), 59. Kerfoot (W. Nylander) – 8. Kotkaniemi (Armia, Toffoli)

Brankári: Campbell - Price, strely na bránku: 34:23

/Tomáš Tatar (Montreal) odohral 11:27 min. a pripísal si jeden mínusový bod/

/stav série 1:1/

Minnesota – Vegas 0:4

Góly: 11. N. Roy (Kolesar), 30. Tuch (Stephenson, Whitecloud), 34. Mark Stone, 59. N. Roy (Janmark, Kolesar)

Brankári: Talbot - Fleury, strely na bránku: 35:18