Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Na európskej scéne hrozí duel Manchestru United s Manchestrom United

Manchester United má svojho menovca z Gibraltaru. Od budúcej sezóny môže gibraltársky United postúpiť do európskych pohárov. (Autor: FOTO - SITA/AP)
TASR|20. sep 2013 o 14:34

Premier League sa hrá aj na Gibraltare. Má osem účastníkov a tiež v nej hrá Manchester United, i keď nie s takým hviezdnym tímom ako ten anglický.

DUBROVNÍK. Najmladší člen UEFA Gibraltar dostane od budúcej sezóny po jednej miestenke do Ligy majstrov i do Európskej ligy.

Na európskej scéne tak teoreticky môže prísť k súboju medzi anglickým Manchestrom United a klubom z Gibraltaru s rovnakým názvom.

Malý štátik na južnom cípe Pyrenejského polostrova pod britskou nadvládou prijali za člena UEFA v máji tohto roku po 14-ročnom boji, keď snahu tamojších funkcionárov vytrvalo vetovalo z politických dôvodov Španielsko.

Najvyššia súťaž na Gibraltare nesie názov Premier League a má osem účastníkov, medzi nimi napríklad aj spomínaný Manchester United.

Súťaž sa hrá na jedinom normy spĺňajúcom štadióne v bezprostrednom susedstve letiska, ktoré zároveň slúži ako hraničný priechod do španielskeho mestečka La Linea de la Concepción.

V uplynulých šiestich sezónach dominoval v lige tím Lincoln FC.

Súvisiace články