Gustavo Cuellar (vľavo) z Al Hilal v súboji s Maximilianom Mezaom z Monterrey.
Gustavo Cuellar (vľavo) z Al Hilal v súboji s Maximilianom Mezaom z Monterrey. (Autor: Hassan Ammar SITA/AP)
TASR|21. dec 2019 o 18:01

Rozhodol brankár Luis Cárdenas.

DAUHA. Mexický majster zóny Severnej a Strednej Ameriky CF Monterrey obsadil na majstrovstvách sveta klubov Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) v katarskej Dauhe 3. miesto.

V sobotu zdolal ázijského šampióna Al-Hilal po rozstrele z 11 m. V riadnej hracej dobe sa zápas skončil 2:2. Ihneď sa išlo na rozstrel a mexický klub v ňom uspel 4:3.

Klub zo Saudskej Arábie viedol po polčase vďaka gólu brazílskeho stredopoliara Carlosa Eduarda. Mexičania otočili skóre po zmene strán vďaka dvom gólom v priebehu piatich minút.

V 55. min. vyrovnal Arturo Gonzáles a v 60. min. ho napodobnil Argentínčan Maximiliano Meza. Ani tento moment arabský klub nezlomil a v 66. min. vyrovnal niekdajší francúzsky reprezentant Bafétimbi Gomis.

Pri rozstrele z bieleho bodu chytil brankár Monterrey Luis Cárdenas dve strely, v tretej a piatej sérii a na záver aj sám rozhodol.

MS klubov FIFA 2019 - o 3. miesto:

• CF Monterrey - SFC Al-Hilal 2:2 (0:1), 4:3 rozstrel z 11 m

Góly: 55. A. Gonzáles, 60. Meza - 35. Carlos Eduardo, 66. Gomis

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»Bronz si na MS klubov vybojoval mexický klub Monterrey, Al-Hilal zdolal v rozstrele