Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

MLS počíta s expanziou, pribudne Beckhamovo Miami a Atlanta

Portland Timbers a ich futbalista Will Johnson. (Autor: SITA / AP)
SITA|4. dec 2013 o 13:03

V Miami je problémom vzniku futbalového klubu Davida Beckhama rokovanie o štadióne.

NEW YORK. Severoamerická MLS vo futbale je na najlepšej ceste rozšíriť sa o kluby so sídlami v Miami a Atlante. Podľa komisára Dona Garbera oba projekty zaznamenali významný progres, ale ešte nie sú uzavreté.

V Miami sa chystá investovať bývalý hráč Los Angeles Galaxy, ale aj Manchestru United a Realu Madrid David Beckham, v hre je tiež kapitálová účasť najlepšieho basketbalistu súčasnosti LeBrona Jamesa.

Brzdí to štadión

Rokovania brzdí rozhodovanie o štadióne. Atlantské plány zastrešuje majiteľ miestneho klubu amerického futbalu Falcons Arthur Blank.

Na vstup do MLS sa už pripravujú v Orlande a v New Yorku. Tím Orlando City Soccer by mal začať hrať od sezóny 2015, keď dokončí výstavbu štadióna.

Konkrétnu podobu má už aj projekt druhého klubu v New Yorku, na ktorom spolupracujú anglický Manchester City a bejzbaloví New York Yankees. S NYCFC sa tiež počíta ako s nováčikom ročníka 2015.

Bude hrať 24 mužstiev

Garber už v auguste avizoval, že do roku 2020 bude mať MLS 24 účastníkov. Zvyšné miesto na mape by mohol zaujať niekto zo štvorice Minneapolis, San Antonio, St. Louis a Austin.

Súťaž sa v ročníku 1996 rozbiehala s desiatimi účastníkmi, v súčasnosti ich má 19, z nich 16 sídli v USA a tri v Kanade.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Anglicko vs. Chorvátsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Rakúsko vs. Severné Macedónsko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Holandsko vs. Ukrajina
Kurzy prináša