Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Rád spomína na Vrbu. Žofčák? Museli by ste ho vidieť. Je to živá legenda

Igor Žofčák odohral nedávno ligový zápas s poradovým číslom štyristo. (Autor: TASR)
Daniel Dedina|15. okt 2021 o 15:30

Štvrté miesto? Vždy sa dá ísť vyššie, tvrdí tréner Michaloviec.

K mužstvám, ktoré vo Fortuna lige ukazovali pred reprezentačnou prestávkou najlepšiu formu, patrili Michalovce. Východniari vyhrali tri zápasy v rade a v tabuľke poskočili na štvrté miesto.

Žeby útočili na svoje historické maximum? Tým je piata priečka zo sezóny 2018/19. Ešte pred zopár mesiacmi sa pritom strachovali o ligovú existenciu.

„Na tabuľku sa nepozeráme. Verím, že budeme čoskoro zachránení. A potom uvidíme,“ hovorí o cieľoch mužstva tréner MIROSLAV NEMEC

V lige aktuálne ťaháte trojzápasovú víťaznú sériu. Neľutujete, že do toho prišla reprezentačná prestávka?

Sťažovať sa na to nemôžeme. V tomto rytme sa ide od začiatku, máme za sebou už druhú prestávku a čaká nás ešte jedna. Počas nich si splníme veci, ktoré potrebujeme, robíme testovanie hráčov. Vieme, aké limity chalani dosiahli, je to dobré. Minulý týždeň sme odohrali prípravný zápas s našou farmou zo Sobraniec.

V tabuľke ste poskočili na štvrté miesto. Je to strop tohto mužstva alebo môže ísť ešte vyššie?

Vždy sa dá ísť vyššie, ale potrebujete na to bodovať. Chceme sa čím skôr dostať na úroveň tridsiatich bodov a verím, že budeme čoskoro zachránení.

V sezónach 2018/19 a 2019/20 účinkovali Michalovce v nadstavbe o titul. Je to aj tentoraz váš cieľ?

Prvoradým je jednoznačne záchrana. Ak sa to podarí, potom uvidíme, čo nám Boh nadelí. Máme teraz veľmi ťažké rozlosovanie. Hráme dvakrát vonku, doma máme Pohronie, ideme do Trenčína a následne nás čaká pohárový zápas v Komárne. Z najbližších piatich zápasov hráme štyri na ihriskách súperov, takže všetko môže byť úplne inak.

Futbalisti Michaloviec mali v uplynulých kolách dôvod na radosť. (Autor: Róbert Andrejov)

V predchádzajúcom ročníku sa Michalovce odpútali z barážovej priečky až v poslednom kole. Teraz máte na ňu náskok desiatich bodov, a to je odohratých len desať kôl. Hoci ste vlani pri mužstve neboli, cítite posun vpred?

Pevne verím, že to tak je. Hrať v spodnej šestke a biť sa každý zápas o zotrvanie v súťaži je veľmi nepríjemné. Pre každý klub i hráča. My sa však na tabuľku príliš nepozeráme, dôležité sú body. Ak ich bude dostatok, bude sa nám ľahšie pracovať.

V sobotu sa predstavíte v Senici, o ktorej pred sezónou išli chýry, že je vo veľkých problémoch. Neprekvapuje vás jej doterajšie účinkovanie?

Sú to len obyčajné reči. Neviem, kto to šíril, ale podľa mňa sú celkom v pohode. Síce prehrali posledné dva zápasy, ale majú dostatočný počet bodov. Kopec mužstiev by ich chcelo mať toľko ako Senica alebo my. Počas posledných dvoch týždňov sme sa zodpovedne pripravovali, hráčov máme zdravých. Teraz je potrebné to, aby svoju formu preukázali v zápase. 

V reprezentačnej dvadsaťjednotke sa vo výbornom svetle ukázal Matej Trusa, ktorý strelil hetrik Malte. Čo na to vravíte?

Dočítajte tento článok
s predplatným sportnet.sk

Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.

Máte už konto alebo predplatné? Prihláste sa

Súvisiace články