Meszároš sa ocitol medzi hviezdami týždňa KHL

Meszároš sa postupne v novom klube udomácňuje.
Meszároš sa postupne v novom klube udomácňuje. (Autor: TASR)
SITA|7. dec 2015 o 15:30

Medzi brankármi si honor hviezda týždňa odniesol Igor Šesterkin z SKA Petrohrad.

MOSKVA. Andrej Meszároš sa stal jedným z hráčov uplynulého týždňa v Kontinentálnej hokejovej lige.

Slovenský obranca v službách klubu Sibir Novosibirsk si vyslúžil ocenenie za 3 góly, ktoré strelil v troch zápasoch svojho tímu.

Mimoriadne vydarený bol pre slovenského reprezentanta s dlhoročnými skúsenosťami z NHL najmä dvojgólový duel na ľade Dinama Minsk, ktorý Novosibisk vyhral 3:2 po predĺžení.

Tridsaťročný slovenský bek najskôr v 40. min vyrovnal na 2:2 a v tretej minúte nadstaveného času strelil víťazný gól.

Meszároš si počas troch stretnutí v uplynulom týždni pripísal aj 3 plusové body a 13 striel na bránku.

Vo dvoch víťazných zápasoch svojho tímu inkasoval dovedna iba 2 góly a mal úspešnosť zákrokov 96,92%. Proti Spartaku Moskva (5:0) dosiahol shutout.

Z útočníkov sa ocenenia dočkal Kanaďan v službách Barysu Astana Nigel Dawes, ktorý v troch dueloch nazbieral 6 bodov za 3 góly a 3 asistencie. Hetrikom sa blysol v zápase proti Medveščaku Záhreb (6:1).

Medzi nováčikmi si minulý týždeň najlepšie počínal Vadim Ščegoľkov z HK Soči, autor jedného gólu a dvoch asistencií.