Turkyne hladko vyhrali skupinu, postúpili aj ďalšie družstvá

Volejbalistky Turecka.
Volejbalistky Turecka. (Autor: Reuters)
TASR|24. aug 2021 o 20:16 (aktualizované 24. aug 2021 o 21:49)

V "slovenskej" skupine uspeli Chorvátky.

BRATISLAVA. Turecké volejbalistky uspeli aj v piatom zápase na ME 2021. V utorkovom stretnutí D-skupiny v Kluži zvíťazili nad Holandskom 3:0.

Štvrťfinalistky OH v Tokiu prenikli do osemfinále s bilanciou päť výhier a nula prehier, pričom v doterajšom priebehu šampionátu prehrali jediný set.

Už pred vzájomným zápasom mali istú účasť vo vyraďovacej fáze aj Holanďanky. Druhé miesto v skupine budú môcť potvrdiť v dueli proti Švédsku.

Víťazstvom 3:0 nad Bosnou a Hercegovinou si spečatili postup aj Belgičanky. Spolu s nimi sa z A-skupiny kvalifikovali aj volejbalistky Srbska a Ruska.

V B-čku už majú istotu postupu aj Češky, hoci proti Bulharkám neuhrali ani set. V piatich zápasoch dosiahli bilanciu dve výhry a tri prehry.

V "slovenskej" skupine uspeli reprezentantky Chorvátska, ktoré zdolali Maďarky 3:1 na sety. Stále nezaváhali a o víťazstvo v C-skupine zabojujú v stredajšom stretnutí proti favorizovaným Taliankam.

ME vo volejbale žien 2021:

A-skupina (Belehrad/Srb.):

Bosna a Hercegovina - Belgicko 0:3 (-23, 19, -15)

Azerbajdžan - Srbsko 0:3 (-17, -20, -19)

B-skupina (Plovdiv/Bul.):

Nemecko - Grécko 3:0 (20, 17, 22)

Bulharsko - Česko 3:0 (24, 12, 19)

C - skupina (Zadar/Chor.):

Maďarsko - Chorvátsko 1:3 (-19, 21, -17, -21)

Švajčiarsko - Slovensko 1:3 (21, -14, -19, -22)

D-skupina (Kluž/Rum.):

Holandsko - Turecko 0:3 (-21, -21, -20)

Rumunsko - Fínsko 1:3 (18, -22, -22, -22)

Domov»Halové športy»Volejbal»Turkyne hladko vyhrali skupinu, postúpili aj ďalšie družstvá