Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Barcelona sa snaží riešiť veľké problémy v útoku, pomohol jej núdzový transfer

Dánsky hráč Martin Braithwaite (vľavo). (Autor: TASR)
SITA|20. feb 2020 o 12:34

Kúpila hráča za 18 miliónov.

BRATISLAVA. Španielsky futbalový klub FC Barcelona vyriešil problémy so zraneniami ofenzívnych hráčov Luisa Suáreza a Ousmana Dembélého angažovaním dánskeho útočníka Martina Braithwaita z CD Leganés.

Dvadsaťosemročný rodák z Esbjergu podľa oficiálneho webu "blaugranas" podpíše s novým zamestnávateľom kontrakt do 30. júna 2024, pričom v zmluve bude mať zakotvenú aj výkupnú klauzulu vo výške 300 miliónov eur. Samotná Barcelona má zaplatiť za hráča 18 miliónov eur.

Katalánci pred niekoľkými dňami dostali od vedenia španielskej La Ligy súhlas na "núdzový" transfer mimo prestupového obdobia.

Takéto výnimky môžu udeliť iba v prípade, že tím príde o futbalistu na obdobie dlhšie ako päť mesiacov.

Braithwaite prichádza na Camp Nou na výslovné želanie trénera A-mužstva Quiqueho Setiéna a nastúpiť by mohol už v sobotňajšom ligovom stretnutí proti Eibaru.

Leganés prišlo o útočníka, ktorý v tomto ročníku strelil v Primera División šesť gólov. Predstavitelia klubu z predmestia Madridu sa tiež rozhodli obrátiť na vedenie súťaže s požiadavkou na mimoriadny transfer.

Tá však bola zamietnutá s odôvodnením, že Leganés nespĺňa podmienky na udelenie takejto výnimky.

Barcelona sa v tabuľke La Ligy nachádza na druhom mieste s jednobodovou stratou na vedúci Real Madrid, Leganés bojuje o prvoligovú príslušnosť a patrí mu predposledná 19. priečka.

Súvisiace články