Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Marcin bude hrať v Jihlave pod vedením Komňackého

Matúš Marcin. Rád by sa futbalovo zdokonalil v českej najvyššej súťaži. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 18. júl 2013 o 22:00

Matúš Marcin vedno s ďalšími krajanmi figuruje na súpiske Vysočiny Jihlava.

Pred štartom najvyššej českej futbalovej súťaže je v tímoch jej účastníkov až 33 slovenských hráčov. Medzi nimi i Matúš Marcin, ktorý vedno s ďalšími krajanmi Karlíkom a Šimonekom figuruje na súpiske Vysočiny Jihlava, kde sa v premiére nového ročníka v nedeľu predstaví Sparta Praha. Útočník, ktorý bojoval naposledy vo farbách Tatrana Prešov v Corgoň lige v uplynulej sezóne, sa chystá na novú kapitolu vo svojej kariére.

PREŠOV. V strede tohto týždňa však 19-ročný ofenzívny hráč ešte nevedel naisto, či zostáva za riekou Moravou.

Povedal nám, že definitíva bude záležať na dohode šéfov klubov a čaká sa na návrat prezidenta Tatrana Miroslava Remetu z dovolenky.

Keďže sa však už objavil i na oficiálnych dokumentoch Jihlavčanov a navyše tréner zeleno–bielych Jozef Kostelník ho tiež nespomenul ako svojho zverenca, zrejme už išlo len o dotiahnutie detailov Marcinovho pôsobenia v zahraničí.

Talentovaný futbalista sa ocitol na Vysočine na skúške pred viac než dvoma týždňami, absolvoval s mužstvom i sústredenie aj turnaj v Rakúsku, prezentoval sa vo viacerých zápasoch

„Príležitostí som dostal dosť, nesťažujem si, hoci gólovo som sa ešte nepresadil.“

Marcin neodštartoval letnú prípravu vedno s Tatranom, lebo mal predĺženú dovolenku vzhľadom na to, že sezóna sa mu natiahla reprezentačnými povinnosťami.

„Po návrate z dovolenky som mal debatu s majiteľom klubu, ktorý ma uvoľnil do Jihlavy.“

Predstavitelia českého klubu kontaktovali vedenie prešovského klubu a vstúpili s ním do rokovania, lebo Marcin mal stále platnú zmluvu v Tatrane a to by malo pomôcť i prešovskej pokladnici.

„Verím, že obe strany budú spokojné po mojom transfere.“

Zvyká si na iný štýl

Východniar si uvedomuje, že konkurencia je v cudzine silnejšia než v Tatrane a kto neobstojí, môže rátať s účasťou v radoch béčka a to bez ohľadu na to, že ide o legionára.

„Všetko je tu na vyššej úrovni a k dispozícii mnoho kvalitných futbalistov. Ja som dosiaľ nastupoval spravidla na kraji, herný štýl je odlišný od toho, na čo som bol zvyknutý predtým. Treba si to len osvojiť a privyknúť si.“

Trénerom je František Komňacký, dostatočne známy aj slovenskému priaznivcovi. Má v talóne špecifiká futbalovej činnosti, ktoré sa snaží vštepiť zverencom.

„Vyniká svojimi metódami práce, vedie hráčov k taktickým predstavám, beriem ho takého, aký je. Domnievam sa, že nás chce naučiť dobré a užitočné herné veci. Mňa to môže ako hráča obohatiť a posunúť ďalej.“

Určite účinkovanie v Gambrinus lige je značným magnetom pre Matúša Marcina, ktorý by sa mohol zdokonaliť vo vyspelejšej hráčskej spoločnosti a byť ešte užitočnejším i v reprezentácii.

„Je rozdiel hrať v najvyššej českej súťaži alebo sa pohybovať v druhej slovenskej lige. Takto by som sa mohol oveľa výraznejšie rozvíjať a o to mi ide,“ dodal šikovný útočník, ktorý po pár mesiacoch odvtedy, čo odišiel jeho kamarát a spoluhráč Dávid Guba do Žiliny, tiež zdvihol kotvy.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.