Manchester United vypadol v 3. kole FA Cupu

Andy Reid z Nottinghamu oslavuje gól do siete West Hamu.
Andy Reid z Nottinghamu oslavuje gól do siete West Hamu. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. jan 2014 o 15:41

Druholigový Nottingham deklasoval v FA Cupe premierligový West Ham 5:0.

LONDÝN. V 3. kole FA Cupu skončil Manchester United, ktorý prehral doma so Swansea City 1:2. Postup hostí zariadil v 90. minúte útočník Wilfried Bony.

Zverenci trénera Davida Moyesa prišli v 80. minúte o vylúčeného Fabia a v posledných minútach na to doplatili.

Futbalisti West Hamu United utrpeli v nedeľňajšom dueli 3. kola FA Cupu na trávniku druholigového Nottinghamu Forrest vysokú prehru 0:5 a v prestížnej súťaži skončili.

Prehrávali už od 12. minúty prvého polčasu, pokutový kop domácich úspešne zrealizoval Abdoun.

Dehonestáciu klubu z Upton Parku odštartoval v druhom polčase 22-ročný Jamie Paterson, ktorý tromi gólmi v rozpätí štrnástich minút posunul do 4. kola Nottingham. Skóre na konečných 5:0 upravil v nadstavenom čase Reid.

West Ham sa tak stal zatiaľ štvrtým mužstvom z Premier League, ktorého cesta v najstaršej klubovej súťaži na ostrovoch sa skončila už v 3. kole.

Súhrn výsledkov - nedeľa:

Nottingham - West Ham 5:0

Sunderland - Carlisle 3:1

Derby County - FC Chelsea 0:2

FC Liverpool - Oldham 2:0 - Martin Škrtel (Liverpool) sedel na lavičke náhradníkov

Port Vale - Plymouth 2:2

Manchester United - Swansea City 1:2

(Hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa stretnutie opakuje na ihrisku tímu, ktorý nemal v prvom dueli výhodu domáceho prostredia.)