Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

AS Rím zvažuje žalobu na FC Barcelona, dôvodom je mladý Brazílčan

Malcom už v drese FC Barcelona. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. júl 2018 o 10:08

Nahnevaný je taliansky klub i tamojší denník.

RÍM. Ešte v pondelok sa mal Brazílčan Malcom stať hráčom talianskeho futbalového klubu AS Rím, tohto 21-ročného rodáka zo Sao Paula však v stredu predstavili ako hráča úradujúceho španielskeho majstra FC Barcelona.

Doterajší zamestnávateľ stredopoliara, francúzsky klub Girondins Bordeaux, v pondelok na svojej oficiálnej stránke referoval o dohode s Rimanmi a na konto účastníka Ligue 1 pribudlo odstupné za hráča vo výške približne 35 miliónov eur.

Transfer bol prakticky spečatený, chýbali už iba podpisy, keď sa do hry o Malcoma vložili zástupcovia FC Barcelona. Tí nakoniec prebili ponuku AS Rím, keď ponúkli 41 miliónov eur a v stredu uzatvorili s hráčom 5-ročný kontrakt.

Barcelona to s typickou aroganciou ťažkého kalibru porušila, zablokovala dohodu a spustila aukciu. Toto je fair play na barcelonský spôsob.


Gazzetta dello Sport, taliansky denník

Funkcionári rímskeho klubu označili konanie Kataláncov za neférové. Rozmýšľajú dokonca o tom, že na španielsky klub, ktorý v uplynulej sezóne vyradili vo štvrťfinále Ligy majstrov, podajú žalobu.

"Uvidíme, čo môžeme urobiť z právnej stránky. Možno sme nemali s hráčom podpísanú zmluvu, ale boli dohody s prezidentom Bordeaux a agentom hráča, ktoré si zaslúžia pozornosť," povedal športový riaditeľ AS Monchi.

"Urobili sme všetko, čo sme mohli, aby sme Malcoma získali, no druhá strana na poslednú chvíľu odstúpila od dohody. Môžeme vás však ubezpečiť, že nájdeme takého hráča ako Malcom, a možno ešte lepšieho," doplnil.

"Fair play je pojem z angličtiny označujúci etiku správania založenú na rešpektovaní pravidiel a ostatných. V nedávnych rokoch sa vo veľkom spomína najmä v súvislosti s finančnými pravidlami fair play, avšak aj medzi najväčšími a najprestížnejšími klubmi sa zabúda na pôvodný význam tohto výrazu," napísal ostro taliansky denník Gazzetta dello Sport.

"Barcelona to s typickou aroganciou ťažkého kalibru porušila, zablokovala dohodu a spustila aukciu. Toto je fair play na barcelonský spôsob," doplnil denník.

Súvisiace články