Góly: 24. Gačinovič, 90. Djurdjevič - 64. Bardhi (z 11m), 83. Gjorgjev

ŽK: Jovanovič, Plavšič, Veljkovič, Milinkovič-Savič, Pankov - Markoski, Elmas

Góly: 77. Bruma - 21. Niguez, 65. Ramirez, 90.+3 Williams

ŽK: Neves, Fernandes, Paciencia, Semedo - Ceballos

1.Španielsko22008:16 b
2.Portugalsko21013:33 b
3.Srbsko20112:41 b
4.Macedónsko20112:71 b

BYDGOSZCZ, GDYŇA. Futbalisti Španielska si ako prví zabezpečili postup do semifinále na majstrovstvách Európy vo futbale hráčov do 21 rokov 2017 v Poľsku.

V utorňajšom druhom zápase B-skupiny zdolali Portugalsko 3:1 a už ich nikto nemôže zosadiť z prvej priečky tabuľky. Ich súper môže postúpiť ešte ako najlepší tím z druhých miest.

Španieli sa ujali vedenia v 21. minúte zásluhou Saúla Nígueza, na 2:0 zvýšili po hodine hry Sandro Ramírez. V 77. minúte síce znížil Bruma, no v nadstavenom čase spečatil triumf favoritov Williams.

V prvom utorňajšom zápase reprezentanti Srbska remizovali s hráčmi Macedónska 2:2. Skóre duelu na trávniku v Bydgoszczi otvoril v polovici prvého polčasu Mijat Gačinovič, útočník nemeckého Eintrachtu Frankfurt.

Po zmene strán Macedónci otočili nepriaznivý stav gólmi Enisa Bardhiho z pokutového kopu a po nechytateľnej strele Nikolu Gjorgjeva.

V závere stretnutia Srbi zachránili aspoň bod, keď sa presadil Uroš Djurdjevič z Partizana Belehrad. Utorňajší program B-skupiny uzavrie v Gdynii od 20.45 h šláger Portugalsko - Španielsko.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Španielsko v šlágri zdolalo Portugalsko, prvý bod na šampionáte získali Macedónci