Cristiano Ronaldo.
Cristiano Ronaldo. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál|10. mar 2021 o 06:40

Haaland dal dva góly a provokoval.

BRATISLAVA. Dresom si utieral mokrý nos. Potom padol na kolená, schúlil sa do klbka. Zakrýval si tvár a plakal. Cristiano Ronaldo vypadol z Ligy majstrov už v osemfinále.

Jeho Juventus síce v odvete Ligy majstrov zdolal doma po predĺžení FC Porto 3:2, ale na postup mu to nestačilo.

Keďže v prvom zápase vyhralo doma Porto 2:1, rozhodol väčší počet gólov na ihrisku súpera.

Tridsaťšesťročný Ronaldo v dvojzápase ani raz neskóroval, pripísal si iba jednu asistenciou.

Denník La Gazzetta dello Sport portugalskú hviezdu pri hodnotení nešetril. Dal mu veľmi nízku známku: 4,5.

Nemá ospravedlnenie

A po utorkovom zápase čelil Portugalčan ostrej kritike aj slávneho trénera Fabia Capella.

"Je to neodpustiteľná chyba, ktorá nemá ospravedlnenie," vravel Capello v štúdiu Sky Sport Italia.

"Ronaldo sa zachoval ako žiak," vyhlásila bývalá opora Liverpoolu Jamie Carragher.

"Konečne sme našli niečo, čo Ronaldo nevie. Postaviť sa do múru," uviedol na Twitteri legendárny anglický útočník Gary Lineker.

Čo sa stalo?

Zápas sa skončil v riadnom hracom čase 2:1 a v 115. minúte predĺženia rozhodol gól Sérgia Oliveira z priameho kopu.

Portugalčan Ronaldo stál v múre dosť pasívne, zdvihol nohu - akoby sa zľakol. Lopte smerujúcej do bránky sa vyhol a tá mu prešla pomedzi nohy.

"Toto je vrchol. Ronaldo skáče a otočí sa proti lopte. Hráč, ktorý stojí v múre, sa nemôže báť strely," pokračoval Capello.

Spravili štyri chyby

"Čo si to urobil, Ronaldo?" pýtal sa denník marca.es.

Juventus mal pritom všetky tromfy vo vlastných rukách, od 54. minúty hral presilovku.

"V dvojzápase sme spravili štyri chyby, čo je príliš veľa. Potom sa nemôžeme čudovať," priznal tréner Juventusu Andrea Pirlo.

Ronaldo vyhral Ligu majstrov päťkrát, ale v drese Juventusu sa mu nedarí. Trikrát za sebou neprekročil métu štvrťfinále.

"Zdá sa, že milostný pomer Cristiana Ronalda s Ligou majstrov pominul," napísal denník mundodeportivo.es.

Haaland opäť úradoval

Spolu s Portom si zahrá štvrťfinále aj Dortmund.

Nemecký klub v odvete osemfinále remizoval na domácej pôde s FC Sevilla 2:2, čo mu stačilo.

Hrdinom zápasu bol opäť útočník Erling Haaland, dal dva góly.

Prvý z nich oslávil tak, že pevne objal svojho spoluhráča Marca Reusa a vymrštil ho do vzduchu.

Po druhom góle z penalty si neodpustil provokáciu. Jemne rozpažil ruky, skrčil sa a rozbehol sa smerom k brankárovi FC Sevilla.

A potom ešte vysoko vyskočil a rozkročil nohy.

Erling Haaland sa teší z gólu.
Erling Haaland sa teší z gólu. (Autor: TASR/AP)

Diali sa kuriózne veci

Haaland sa Yassine Bounouvi gestom vysmieval, čím rozhneval hráčov FC Sevilla.

"Netuším, čo som na neho kričal, povedal som to isté, čo povedal on mne. Neviem, čo to znamenalo," vysvetľoval Haaland provokáciu.

Ešte predtým sa však udiali nevšedné veci.

Haalanda v šestnástke potiahol za dres Sevilčan Julse Kunde, ale rozhodca to spočiatku prehliadol a Sevilla rozbehla neúspešný útok.

Hra pokračovala na opačnej strane a Haaland strelil gól. Rozhodca Cüynet Cakir ho však neuznal. Nariadil penaltu v prospech Dortmundu.

VAR (videorozhodca, pozn. red.) totiž upozornil na už spomínaný faul Kundeho .

Haaland však penaltu nepremenil, vymazal ho Yassine Bounoua. Hra opäť pokračovala ďalej.

Po niekoľkých sekundách však rozhodca Cakir nechal penaltu opakovať. VAR mu totiž avizoval, že brankár Sevilly vystúpil z bránkovej čiary.

Jeho čísla sú nevídané

Druhý pokus už Haaland premenil. A posmešne oslavoval.

"Ak by sa brankár nepohol, tak by som tú penaltu premenil už v prvom prípade," vravel Haaland.

Nórsky útočník je s desiatimi gólmi najlepší strelec prebiehajúceho ročníka Ligy majstrov. Má pritom iba dvadsať rokov.

Celková bilancia Haalanda v najprestížnejšej súťaži sveta je nevídaná. V úvodných štrnástich zápasoch dal 20 gólov.

Nikto to nedokázal rýchlejšie. Pred dovŕšením 21 rokov nedal nikto toľko gólov.

"Vyzerá nahnevane a hladne. Nič podobné som predtým nevidel," vravel pre BT Sport bývalý futbalista Owen Hargreaves.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Otočka? To je vrchol. Chyba Ronalda je neodpustiteľná, tvrdil tréner