Lakers sú po víťazstve v Orlande krok od triumfu

SITA|12. jún 2009 o 09:21

Basketbalisti Orlanda nevyužili vo štvrtkovom štvrtom stretnutí finálovej série NBA výhodu domáceho prostredia.

ORLANDO. Tímu Los Angeles Lakers podľahli 91:99 po predĺžení a v sérii prehrávajú 1:3 na zápasy. Orlando viedlo po dvoch štvrtinách o dvanásť bodov (49:37), ale o náskok prišlo v nasledujúcej časti, ktorú prehralo 14:30. V záverečnej štvrtine sa domácim podarilo vyrovnať (87:87) a vynútiť si predĺženie. V ňom však už dominovali hráči Lakers, ktorí o svojom celkovom triumfe v NBA môžu rozhodnúť v nedeľu 14. júna v Los Angeles.

Alston je v šoku

Pre basketbalistov Orlanda sa štvrtý zápas finále NBA s Los Angeles Lakers azda nemohol skončiť horšie. Prehrali na vlastnej palubovke 91:99 po predĺžení, o ktoré sa postaral svojou dovtedy jedinou premenenou trojkou v stretnutí rozohrávač hostí Derek Fisher 4,6 sekundy pred koncom riadnej hracej doby, stav série je 1:3 v ich neprospech a navyše napätie zavládlo aj na lavičke Magic. V štvrtej štvrtine ani v predĺžení sa na ihrisku neobjavil rozohrávač zo základnej zostavy Rafer Alston, tréner Stan Van Gundy ho nechal sedieť na striedačke aj vo chvíľach, keď sa rozhodovalo o osude duelu. Dôveru dostal Jameer Nelson, ktorý stále nie je stopercentne fit po operácii vykĺbeného ramena. Alston svoju novú pozíciu očividne nedokázal stráviť. "Bol som šokovaný, šokovaný," opakoval Alston a ani ďalej neskrýval svoje rozčarovanie: "Ťažko to komentovať. Stále dúfate, že tréner príde k vám a pošle vás na ihrisko. V prvých dvoch zápasoch som to ešte dokázal pochopiť, ale teraz sme mali veľkú šancu na víťazstvo. Každý hráč chce počuť z úst trénera svoje číslo dresu."

Finále NBA - štvrtý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

Orlando Magic - Los Angeles Lakers 91:99 po predĺžení (24:20, 25:17, 14:30, 24:20 - 4:12) - stav série: 1:3

Najviac bodov: D. Howard 16 (21 doskokov) - Bryant 32