Lakers na tretí pokus vyhrali

TASR|23. dec 2008 o 07:21

Rozohrávač Kobe Bryant pomohol 36 bodmi k triumfu basketbalistov Los Angeles v Memphise.

NEW YORK. Rozohrávač Kobe Bryant pomohol 36 bodmi k triumfu basketbalistov Los Angeles v Memphise 105:96 a Lakers tak odvrátili hrozbu tretej prehry v zámorskej NBA za sebou.

Ešte 3 minúty pred koncom prehrávali o 5 bodov, zápas však zakončili trhákom 17:3, na ktorom sa Bryant podieľal 10 bodmi. "Vieme, čo chceme dosiahnuť. Grizzlies majú mladý tím a ešte stále sa hľadajú. My sme si tým už prešli, takže sme sa len museli sústrediť, aby sme premieňali príležitosti," povedal po zápase Bryant.

Orlando zdolalo doma jednoznačne Golden State 113:81 a pripísalo si piate víťazstvo za sebou. Magic si vybudovali až 35-bodový náskok a v záverečnej štvrtine preto dostali priestor hráči z lavičky. V drese Warriors zaznamenal Jamal Crawford 18 bodov, z poľa ale premenil len 7 z 21 pokusov a nedokázal tak zabrániť šiestej prehre svojho tímu z posledných siedmich duelov.