Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Kovaľčuk odmieta zámer odísť z ľadu pred hymnou víťazov

Podľa Kovaľčuka bola médiami celá záležitosť zbytočne nafúknutá. (Autor: TASR/AP)
SITA|20. máj 2015 o 18:23

Podľa ruského kapitána nešlo o nič viac ako drobné nedorozumenie.

MOSKVA. Verejne kritizovaný skorý odchod ruských hokejistov z pražského ľadu po nedeľňajšom finále majstrovstiev sveta v ČR ešte pred odznením víťaznej kanadskej hymny nevidí kapitán zdolaného tímu Iľja Kovaľčuk vôbec dramaticky.

Väčšia časť ruského mužstva po zahanbujúcej prehre 1:6 s Kanaďanmi odišla v nedeľu večer z ľadu O2 Arény bez toho, aby si vypočula hymnu víťazného tímu. Zámer v tom údajne nebol.

"Nebol to protest proti Kanaďanom. Videli sme otvorené dvierka smerom do mixzóny, tak sme sa tam vydali. Pochopili sme to tak, že nastal čas iba pre víťazov a my sme na ľade už zbytoční," vysvetlil svoju verziu pozápasového incidentu Kovaľčuk pre Sport-Express.

Na otázku, čo si myslí o možnej sankcii zo strany Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) a tvrdej kritike od jej šéfa Reného Fasela, hviezdny útočník Rusov odpovedal jasne.

"Neurobili sme vedome nič zlé. Kanaďanom sme na znak úcty podali ruky, vypočuli si slávnostnú reč a prevzali strieborné medaily. Po hymne šampionátu začali padať na ľad ´konfety´ a my sme sa pobrali preč. Viem, že sa to celé javí ako veľmi vďačná téma pre médiá, ale my sme naozaj nemali v úmysle nejako protestovať alebo znevážiť súpera."

Bývalý dlhoročný kanonier New Jersey v NHL a teraz hviezda úradujúceho šampióna KHL Petrohradu Kovaľčuk na záver dodal: "Ešte raz moja gratulácia Kanade k zaslúženému víťazstvu a za naše mužstvo môžem len potvrdiť, že sa v budúcnosti nachystáme na odvetu.“

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články