Štvrtok, 9. decembra, 2021Meniny má Izabela

Košická Lokomotíva poškuľuje po postupe

Sportnet|6. mar 2014 o 00:00

Piaty celok treťoligovej tabuľky neskrýva vysoké ciele pred odvetnou časťou.

Piaty celok treťoligovej tabuľky neskrýva vysoké ciele pred odvetnou časťou, po skončení ktorej má viacero tímov šancu postúpiť do novovytvorenej druhej ligy. Dá sa očakávať zaujímavý a vyrovnaný boj o šesticu postupových miesteniek, pričom jednu si chcú uchmatnúť aj zverenci trénera Ladislava Šimča.

KOŠICE. Železničiari rozložili svoj tréningový stan doma, kde mali vytvorené dobré podmienky. Spestrením zimného drilu boli aj prípravné stretnutia, tréner v nich dal príležitosť viacerým hráčom, ktorí prejavili záujem hrať v modro-bielom drese.

Odchody vyvážili príchodmi

Počas zimnej prestávky nastali v kádri viaceré zmeny, ešte v závere jesene vypadol zo zostavy kapitán a brankárska jednotka Jakub Giertl.

Ten v jarnej časti nebude obliekať dres Lokomotívy a tak vedenie klubu a tréner museli riešiť post brankárskej jednotky. Kto sa ňou stane, nie je rozhodnuté.

V priebehu prípravy posilnil železničiarov Ľubomír Pangrác, ktorý stál medzi tromi žrďami v jesennej časti vo štvrtoligovej Barci.

Z obrany vypadol Lukáš Horváth, zo stredovej formácie Martin Biľ, Ján Vitkaj, Viktor Bochin, ako aj ďalší hráči, ktorým skončilo hosťovanie.

Vedenie sa rozhodlo káder doplniť na viacerých postoch. V základnej zostave železničiarov sa v jarnej časti predstaví hneď niekoľko legionárov.

Kormidelník sa bude spoliehať na trojicu srbských hráčov Vlada Radovanovič, Dejan Uzelac, Nikola Radojičič, jedného bieloruského – Alexander Mrýnski a aj na šikovného vekom ešte dorastenca z Ruska Daura Proščuka.

„Otvorený zostáva post brankárskej jednotky medzi Kovalíkom a Pangrácom. Ľubo sa zapojil do prípravy neskôr, preto sme ešte nerozhodli o tom, kto bude lídrom medzi tromi žrďami.“

Železničiari odohrali tucet prípravných stretnutí so súpermi rôznej výkonnosti. Dosiahnuté výsledky neboli pre trénera bernou mincou, ale veľa napovedali o herných prednostiach každého jednotlivca.

„Zámerne sme vybrali a naplánovali toľko stretnutí, lebo sme predpokladali obmenu jesenného kádra. Bola väčšia ako sme predpokladali a tak v prípravných dueloch sme si potrebovali urobiť čo najlepší obraz o nových hráčov. Počas celej prípravy sa skladba mužstva obmieňala, príležitosť dostali viacerí noví hráči, niektorí z nich zostali v mužstve, s ďalšími sme sa rozlúčili. Verím, že sme zvolili najlepšie mužstvo do jarnej odvety, aby bolo v nej úspešné a vybojovalo postup do vyššej súťaže,“ hovorí kormidelník Ladislav Šimčo.

Hladké víťazstvo v generálke

Už o niekoľko dní sa začína odvetná časť a zverenci trénera Ladislava Šimča odohrali generálku na súboj s Lipanmi proti Vyšnému Opátskemu.

Hladké víťazstvo 4:0 povzbudilo novotvoriaci sa mančaft železničiarov, ktorých čaká náročná jarná časť sezóny.

„Stále je lepšie, ak generálka sa vydarí, ako keď mužstvo prehrá. Hráči sa postupne zohrávajú a spoznávajú. Stále máme v hre rezervy, ktoré sa budeme snažiť odstraňovať za pochodu. Viaceré mužstvá cítia šancu zabojovať o miesto v prvej šestke, ktoré zabezpečí postup do pripravovanej druhej ligy. Na prvé stretnutie nejdeme v role favorita, aj keď tabuľkové postavenie hovorí niečo iné. Ideme s cieľom ukázať dobrý futbal a dosiahnuť čo najlepší výsledok. Domnievam sa, že momentálne máme vyvážené a vyrovnané mužstvo na každom poste. Spoliehať sa budeme na kolektívny výkon, ako aj na výkony jednotlivcov,“ povedal lodivod železničiarov L. Šimčo.

Súvisiace články