Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Prerušili už aj Ligu majstrov a Európsku ligu

Ilustračná fotografia. (Autor: TASR)
Jana Sedláková|13. mar 2020 o 11:43

Ohrozený môže byť aj riadny štart EURO 2020.

BRATISLAVA. Všetky súťaže pod správou UEFA, teda aj Ligu majstrov a Európsku ligu, prerušili pre koronavírus.

Zápasy, ktoré sa mali odohrať 17. a 18. marca, budú presunuté. Vedenie UEFA hovorilo o tom, že o znovuobnovení súťaží sa rozhodne podľa situácie.

Zároveň zrušila žreb ďalších kôl, ktorý sa mal uskutočniť v piatok 20. marca. O ďalšom osude európskych futbalových súťaží i majstrovstiev Európy sa rozhodne na krízovom mítingu UEFA, ktorý je na programe v utorok 17. marca.

Vo štvrtok sa z pôvodne plánovaných ôsmich duelov osemfinále Európskej ligy odohralo iba šesť. Getafe nevycestovalo do Milána na duel s Interom a AS Rím neodletel na súboj s FC Sevilla.

Budúci týždeň bola v programe Ligy majstrov aj odveta medzi Juventusom Turín a Lyonom, no taliansky klub je aktuálne v karanténe po pozitívnom teste na koronavírus, ktorý mal obranca Daniele Rugani.

V izolácii je aj Real Madrid, ktorý mal nastúpiť tiež 17. marca na trávniku Manchestru City.

O šampionáte EURO 2020 a o tom, či sa odohrá v očakávanom termíne, sa ešte bude rozhodovať. Zatiaľ je naplánovaný od 12. júna do 12. júla. Informácie priniesol portál bbc.com.

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Jana Sedláková
Jana Sedláková Študuje žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Písala pre fanúšikovské stránky o tenise, ale prvé novinárske skúsenosti zbierala najmä v TASR. V Spornete sa venuje najmä tenisovým témam.

Súvisiace články