Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Kocianovi sa v Poľsku darí, získal si fanúšikov

Ján Kocian je v Poľsku úspešný. (Autor: ARCHÍV SME PETER ŽÁKOVIČ)
SITA|2. dec 2013 o 15:45

Slovenský tréner Ján Kocian priviedol Ruch Chorzów zo štrnásteho miesta tabuľky poľskej ligy na šieste.

CHORZÓW. Slovenský futbalový tréner Ján Kocian sa krátko po svojom príchode na lavičku poľského prvoligového klubu Ruch Chorzów stal miláčikom fanúšikov.

Päťdesiatpäťročný kouč prebral Ruch 19. septembra, následne priviedol tím k osemzápasovej sérii bez prehry, ktorá sa skončila až 9. novembra a vytiahol Chorzówčanov zo štrnástej na aktuálnu šiestu pozíciu.

Skromný tréner

Po nedeľňajšom domácom ligovom víťazstve 3:2 nad Cracoviou Krakov fanúšikovia spievali chorály na adresu bývalého kormidelníka slovenskej reprezentácie. "Vďaka nepatrí mne, ale hráčom. Ja sám sa im poďakujem," povedal na pozápasovej tlačovej konferencii Ján Kocian.

"Ja som len ich tréner, snažím sa im poradiť, to oni bojujú na ihrisku a majú osud vo svojich rukách a nohách. Fanúšikovia by mohli spievať meno každého jedného hráča Ruchu. Nie je to o trénerovi Kocianovi, ale o celom tíme. Každopádne, z ich strany to bolo milé gesto."

Bude play-off

Ruch sa drží v hornej polovici tabuľky Ekstraklasy 2013/2014. Prvých osem tímov poradia si to po skončení základnej časti sezóny rozdá v play-off o ligový primát. Zvyšné okteto bude hrať o udržanie sa v najvyššej súťaži. Chorzów má dva body k dobru na spodnú polovicu tabuľky.

"Som veľmi šťastný, pretože sme zvládli zatiaľ najťažší a najdôležitejší zápas v sezóne. Tabuľka neklame, ale keby sme nevyhrali, boli by sme v jej spodnej časti," opísal duel s Cracoviou rodák zo Zlatých Moraviec Ján Kocian.

Súvisiace články