Hossa a Kopecký: 5 zápasov, 14 bodov. Gáborík si vykĺbil rameno

Marián Hossa z Chicaga (vpredu) v súboji s Derekom MacKenziem z Columbusu.
Marián Hossa z Chicaga (vpredu) v súboji s Derekom MacKenziem z Columbusu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|16. okt 2010 o 08:00

Marián Hossa s Tomášom Kopeckým dali v nočnom zápase NHL po góle a asistencii. Spolu získali v piatich zápasoch sezóny už 14 bodov.

NEW YORK. Kvarteto slovenských hokejistov si v piatkových stretnutiach vylepšilo svoje štatistiky v zámorskej NHL.

Najviac sa darilo dvojici Marián Hossa - Tomáš Kopecký z Chicaga, ktorá zhodne gólom i asistenciou prispela k triumfu Blackhawks na ľade Columbusu 5:2.

Slovenská dvojica nazbierala v tejto sezóne za Chicago už 14 bodov. Hossa 8 a Kopecký 6.

Kopecký druhou hviezdou

V 11. min najskôr štvornásobný najlepší hokejista SR Hossa upravoval svojím štvrtým presným zásahom v sezóne po presnej prihrávke Kopeckého na 2:0 pre hostí.

Pätnásť sekúnd po začiatku tretej tretiny si potom obaja Slováci svoje úlohy vymenili a Kopecký svojím premiérovým gólom v aktuálnej sezóne prestížnej profiligy zvýšil už na priebežných 5:1.

Ilavského rodáka a účastníka ZOH 2010 Kopeckého, ktorý si v dueli proti Columbusu pripísal aj štyri trestné minúty, napokon organizátori vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

Columbus sa po dvoch zápasoch v Štokholme po prvý raz predstavil na severoamerickom kontinente a podľahol Chicagu 2:5. "Hráči Chicaga využili každú našu chybu," priznal tréner Jackets Scott Arniel.

Kopecký počas 16 minút na ľade vystrelil šesťkrát, dvakrát si posedel na trestnej lavici a po Hossovej asistencii v 15. sekunde záverečnej časti zvýšil na 5:1. Navyše práve pri jeho vylúčení v polovici duelu Patrick Sharp v oslabení svojím prvým gólom v zápase vrátil hosťom dvojgólové vedenie.

Prvý hetrik v kariére zaznamenal Anthony Stewart, ktorý pomohol Atlante k triumfu na ľade Anaheimu 5:4 po nájazdoch. "Je to fantastické," tešil sa Stewart, ktorý v predchádzajúcich 108 dueloch v NHL nastrieľal dovedna štyri góly. "Každá prehra doma je nepríjemná, najmä, keď pred záverečnou tretinou vediete," povedal útočník Ducks Ryan Getzlaf, po ktorého góle viedli Ducks už 4:2.

Z víťazstva sa radoval aj útočník Los Angeles Michal Handzuš, ktorý k domácemu triumfu svojho tímu nad Vancouverom (4:1) prispel jednou asistenciou.

Rovnako jednou presnou prihrávkou obohatil svoje štatistiky aj obranca Anaheimu Ľubomír Višňovský, Ducks sa však napokon museli pred vlastnými fanúšikmi skloniť pred Atlantou (4:5 po samostatných nájazdoch).

Gaborík si vykĺbil rameno

Slovenský hokejový útočník Marián Gáborík bude chýbať tímu zámorskej NHL New York Rangers dva až tri týždne. Dvadsaťosemročný trenčiansky rodák sa zranil v piatkovom domácom stretnutí proti Torontu (3:4 po predĺžení) po tom, ako ho v druhej tretine narazil na mantinel hosťujúci Colby Armstrong.

Jeden z najrýchlejších hokejistov tejto planéty Gáborík si pri tomto súboji nešťastne vykĺbil ľavé rameno a ako na oficiálnej internetovej stránke informoval kouč Rangers John Tortorella, Slovák sa musí pripraviť na minimálne dvojtýždňovú absenciu.

Bývalého hráča Dukly Trenčín, Färjestadu a Minnesota Wild prenasledujú počas kariéry početné zranenia, pauzoval často najmä pre problémy so slabinami. V minulom ročníku sa mu zdravotné problémy vyhýbali a Gáborík sa stal so 42 gólmi najlepším kanonierom Newyorčanov. V tomto ročníku má zatiaľ v troch dueloch na konte dve asistencie.

Rangers prišli v piatok v dueli proti Torontu aj o druhého člena elitnej formácie. Pri svojom tohtosezónnom debute sa zranil kapitán Chris Drury, ktorý si pri zrážke so spoluhráčom Michalom Rozsíval zlomil rovnaký prst, pre ktorý doteraz absentoval. Aktuálne sa musí skúsený center pripraviť na šesťtýždňovú nútenú prestávku.

Gáboríkovo zranenie:

Výsledky - NHL:

NEW JERSEY - COLORADO 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 35. Taormina, 49. Kovaľčuk - 12. McLeod, 32. Galiardi, 45. Stewart. Brankári: Brodeur - Anderson, strely na bránku: 43:22, 12.221 divákov.

NEW YORK RANGERS - TORONTO 3:4 po predĺžení (1:0, 0:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 8. Rozsíval, 43. a 47. Boyle - 23. MacArthur, 25. Komisarek, 28. a 64. Kessel. Brankári: Lundqvist - Giguere, strely na bránku: 24:38, 18.200 divákov.

PITSBURGH - NEW YORK ISLANDERS 3:2 po predĺžení (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 25. Rupp, 27. Tangradi, 62. Golioski - 32. Bailey, 34. Martínek. Brankári: Johnson - DiPietro, strely na bránku: 29:24, 18.195 divákov.

COLUMBUS - CHICAGO 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 10. Stelberg, 11. HOSSA (KOPECKÝ), 30. a 32. Sharp, 41. KOPECKÝ (HOSSA) - 22. Umberger, 54. Huselius. Brankári: S. Mason - Turco, strely na bránku: 32:40, 18.305 divákov.

ANAHEIM - ATLANTA 4:5 po predĺžení a nájazdoch (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 9. Perry (VIŠŇOVSKÝ), 30. Lydman, 40. Selänne, 47. Getzlaf - 1., 51. a 55. Stewart, 34. Thorburn, rozhodujúci nájazd Dawes. Brankári: Hiller - C. Mason, strely na bránku: 41:33, 13.123 divákov.

BUFFALO - MOTREAL 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 44. Roy - 22. Picard, 39. Gorges. Brankári: Miller - Price, strely na bránku: 23:28, 17.264 divákov.

LOS ANGELES - VANCOUVER 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 3. Stoll, 24. Williams, 48. Brown, 53. Brown (HANDZUŠ) - 47. D. Sedin. Brankári: Quick - Luongo, strely na bránku: 19:26, 18.118 divákov.

Domov»Hokej»NHL»Hossa a Kopecký: 5 zápasov, 14 bodov. Gáborík si vykĺbil rameno