Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Holandský rozhodca si zabudol cez polčas karty v šatni

TASR|27. sep 2013 o 13:41

Pieter Vink zistil, že obrancovi Heerenveenu nemá čo ukázať.

AMSTERDAM. Popredný holandský futbalový rozhodca Pieter Vink na štvrtkový zápas národného pohára medzi SC Heeerenveen a Twente Enschede (3:0) tak skoro nezabudne.

V spomínanom stretnutí zabudol v polčasovej prestávke červenú a žltú kartu v šatni, no napriek tomu raz trestal.

Vink si uvedomil čo sa stalo až v úvode druhého polčasu. V 47. minúte totiž chcel ukázať žltú kartu Joey van den Bergovi, ale zistil, že obrancovi Heerenveenu nemá čo ukázať.

Napriek tomu zachoval Vink chladnú hlavu a napomínanie Berga uviedol v zápise o zápase.

Vink si cez polčas v šatni menil premáčaný dres, pričom zabudol premiestniť aj obsah svojho vrecka.

"Myslel som, že zápas mám pod kontrolou. A potom sa náhle stalo toto. Neskutočne ma to nazlostilo. Určite sa mi to však už nikdy nestane. Normálne ma z toho rozbolelo brucho," povedal Vink pre Fox Sports.