Brankár Vegas Golden Knights Logan Thompson.
Brankár Vegas Golden Knights Logan Thompson. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|28. apr 2022 o 06:07

Prelomí Joe Pavelski kliatbu?

NEW YORK. Poslednými postupujúcimi do play off severoamerickej NHL sa stali Dallas Stars. Proti Arizone Coyotes získali bod za prehru po predĺžení.

Do vyraďovacích bojov sa "hviezdy" vracajú po ročnej prestávke. V sezóne 2019/20 boli finalistami, v poslednej sérii podľahli Tampe Bay Lightning.

Proti "kojotom" mali našliapnuté k výhre, pred treťou tretinou viedli 3:0. Yotes však do konca základného hracieho času vyrovnali a v predĺžení rozhodol Boyd.

Sezónu po prvý raz vo svojej histórii ukončia už pred bránami postupu Vegas Golden Knights. Tí nezvládli boje o play off. Chicagu podľahli 3:4 po samostatných nájazdoch.

Znamená to, že ani prestup nepomohol Jackovi Eichelovi k prvej účasti v play off. Dvojka draftu 2015 ešte v bojoch o Stanley Cup neodohrala ani jeden zápas.

Naopak, na strane Dallasu hrá Joe Pavelski, ktorý odohral už 161 duelov v play off bez zisku pohára. Dlhšie série bez výhry majú v histórii NHL len Patrick Marleau, Joe Thornton, Dale Hunter, Steve Thomas a Adam Oates.

Brankár Eric Comrie si pri výhre Winnipegu nad Philadelphiou 4:0 pripísal 35 zákrokov. Išlo o prvé čisté konto v jeho kariére.

Montreal Canadiens zdolali New York Rangers na ich ľade 4:3. O prekvapivej výhre rozhodol 31 sekúnd pred uplynutím 60 minút Jeff Petry.

NHL - základná časť - 28. apríl:

New York Rangers - Montreal 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Góly: 25. Reaves (Nemeth, Rooney), 45. Vatrano (Goodrow), 56. R. Strome (Goodrow) – 19. Poehling (Pezzetta, Lagesson), 40. Petry (Dvorak, Jos. Anderson), 53. Hoffman (Suzuki, Edmundson), 60. Petry (Dvorak)

Brankári: Georgijev 20/24 - Montembeault 24/27

Winnipeg - Philadelphia 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Dubois (Connor, Morrissey), 28. Ehlers (Connor, Wheeler), 36. Wheeler (Ehlers), 60. Connor

Brankári: Comrie 35/35 - Sandstrom 23/26

Dallas - Arizona 3:4 pp (2:0, 1:0, 0:3 - 0:1)

Góly: 5. Hakanpää (Lindell, Seguin), 14. Seguin (J. Robertson, Pavelski), 23. Heiskanen (Klingberg, Pavelski) – 44. Strälman (Schmaltz, Hayton), 48. Gostisbehere, 52. Hayton (Kessel, Gostisbehere), 62. Boyd (Capobianco, Hayton)

Brankári: Wedgewood 33/37 - Säteri 26/29

Chicago - Vegas 4:3 sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. T. Raddysh (Lafferty), 20. T. Raddysh (Lafferty, Kurashev), 26. Cal. Jones, rozh. náj. T. Johnson – 18. Amadio (Theodore, Stephenson), 24. Martinez (Stephenson), 38. Pacioretty (McNabb, Stephenson)

Brankári: Lankinen 37/40 - Thompson 37/40

Seattle - Los Angeles 3:5 (1:0, 2:3, 0:2)

Góly: 19. McCann (Gourde), 23. Donato (Eberle, Soucy), 35. Eberle (Beniers, Donato) – 31. Vilardi (Athanasiou), 34. Danault (Arvidsson, Athanasiou), 38. T. Moore (M. Roy, Vilardi), 43. L. Andersson (Lemieux), 59. Athanasiou (Vilardi, Mik. Anderson)

Brankári: Grubauer 23/27 - Quick 38/41