Halák nedochytal zápas, zranil sa. Černák asistoval

Jaroslav Halák.
Jaroslav Halák. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|20. apr 2022 o 06:21

V NHL nastúpili v utorok traja Slováci.

NEW YORK. Erik Černák asistoval v zápase Tampy Bay Lightning proti Detroitu Red Wings. "Bleskom" však k bodom nepomohol, Red Wings zvíťazili 4:3.

Slovenský obranca prihral v 41. minúte na posledný gól jeho mužstva v stretnutí. Odohral 20 minút a 5 sekúnd, pripísal si plusový bod, dve trestné minúty, dva hity, strelu na bránu a blok

New York Islanders podľahli Floride Panthers 2:3 po predĺžení. Zdeno Chára odohral 19 minút a 11 sekúnd, raz vystrelil na bránu, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely.

Duel medzi Vancouverom Canucks a Ottawou Senators nedochytal Jaroslav Halák. Bol nútený striedať na konci prvej tretiny za stavu 2:0 pre jeho "kosatky".

Príčinou bolo doposiaľ nešpecifikované zranenie v spodnej časti tela. Bratislavčan pred striedaním pochytal štrnásť striel súpera.

Jeho kolega Thatcher Demko už bol menej úspešný. Za svoj chrbát pustil tri z 18 striel Ottawy a Canucks prehrali 3:4 po nájazdoch.

Nový kráľ bodovania

Jonathan Huberdeau zaznamenal v zápase Floridy proti New Yorku Islanders tri asistencie. Prihrával na každý gól Cats v dueli a zaistil im dva body.

Posunul sa na prvé miesto v kanadskom bodovaní ligy so 111 bodmi. Na druhého Connora McDavida má najtesnejší náskok. V sezóne už prihral na 81 gólov. Métu 80 asistencií v sezóne dosiahli za posledných 20 rokov len štyria ďalší hráči - Nikita Kučerov, Henrik Sedin, Sidney Crosby a Joe Thornton.

Hetrik v onom stretnutí strelil Aleksander Barkov. "To je dôvod, prečo je náš kapitán," povedal o jeho predstavení kouč Andrew Brunette. "Je to skvelý hráč a dokazuje to zápas čo zápas."

Pred úvodným buly sa New York Islanders rozlúčili so zosnulým Mikeom Bossym.

Najlepší v histórii

Tampa Bay Lightning majú nového historického lídra v bodovaní. Steven Stamkos sa 953. bodom v kariére posunul na prvé miesto a vyrovnal zápis Martina St. Louisa.

Kapitán Bolts sa do histórie zapísal predovšetkým ako nebezpečný strelec. V kariére odohral 916 duelov, všetky za "blesky". Strelil 472 gólov a pridal 481 asistencií.

Svoje osobné maximum v utorok zaznamenal Victor Hedman. V ročníku 2021/22 už má švédsky bek na konte 73 bodov.

Do výbornej formy sa pred play off dostali New York Rangers. Igor Šesťorkin pochytal v zápase proti Winnipegu 31 striel. "Jazdci" nedostali gól už v troch zápasoch za sebou, ide o klubový rekord.

NHL - základná časť - 20. apríl:

Montreal - Minnesota 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Góly: 7. K. Fiala (Zuccarello, Kaprizov), 43. Boldy (K. Fiala, Jordie Benn)

Brankári: Price 28/30 - Talbot 26/26

NY Rangers - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 36. R. Strome (Zibanejad, Panarin), 52. A. Fox (Panarin, Copp), 60. R. Strome (Copp, Kreider)

Brankári: Šesťorkin 31/31 - Comrie 31/33

Tampa Bay - Detroit 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 24. Colton (Stamkos, Palát), 30. Kučerov (Hedman, Stamkos), 41. Colton (Stamkos, Černák) – 25. Sundqvist (DeKeyser, Seider), 27. J. Vrána (Zadina, Walman), 29. L. Raymond, 46. J. Vrána

Brankári: Vasilevskij 27/31 - Greiss 38/41

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 20 minút a 5 sekúnd, pripísal si asistenciu, plusový bod, dve trestné minúty, dva hity, strelu na bránu a blok/

Toronto - Philadelphia 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Góly: 22. Liljegren (Kerfoot, W. Nylander), 34. W. Nylander (Marner, Tavares), 40. Spezza (Giordano, Simmonds), 51. Kämpf (Ljubuškin, Michejev), 59. Michejev (Engvall, Brodie) – 29. J. van Riemsdyk (Yandle, Konecny), 58. Attard (Konecny)

Brankári: Campbell 37/39 - Jones 24/28

NY Islanders - Florida 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 25. Aho (Greene, Bellows), 42. Pageau (Barzal, Dobson) – 35. Barkov (Giroux, Huberdeau), 57. Barkov (Gudas, Huberdeau), 61. Barkov (Huberdeau, Forsling)

Brankári: Sorokin 39/42 - Bobrovskij 24/26

/Zdeno Chára (NY Islanders) odohral 19 minút a 11 sekúnd, raz vystrelil na bránu, rozdal tri bodyčeky a zablokoval dve strely/

Nashville - Calgary 3:2 sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 28. F. Forsberg (Johansen, Josi), 33. Duchene (F. Forsberg, Mikael Granlund), rozh. náj. Mikael Granlund – 36. Mangiapane (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 47. Mangiapane (Toffoli, Hanifin)

Brankári: Saros 19/21 - Vladař 25/27

St. Louis - Boston 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 12. Bučnevič (Tarasenko, Kyrou), 40. R. Thomas (Tarasenko, Bučnevič) – 22. DeBrusk (Grzelcyk), 30. T. Hall (Forbort, Haula), 61. McAvoy (DeBrusk, Coyle)

Brankári: Husso 32/35 - Swayman 20/22

Anaheim - Los Angeles 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 26. Henrique (T. Terry, Fowler) – 21. A. Kempe, 41. Danault (Arvidsson, M. Roy)

Brankári: Gibson 26/28 - Quick 29/30

Vancouver - Ottawa 3:4 sn (2:0, 0:1, 1:2)

Góly: 2. J. T. Miller (Q. Hughes), 16. Boeser (B. Hunt, J. T. Miller), 47. Dermott (Boeser) – 25. Formenton (N. Zajcev, Stützle), 43. P. Kelly (Brännström), 44. Formenton, rozh. náj. Gaudette

Brankári: Halák 14/14, Demko 15/18 - Gustavsson 34/37

San Jose - Columbus 3:2 (3:0, 0:0, 0:2)

Góly: 5. Reedy (Gregor, Couture), 9. Balcers (Bordeleau), 19. Reedy (Chmelevski) – 42. Roslovic (Danforth, Johnson), 54. Roslovic (J. Voráček, Bean)

Brankári: Kähkönen 22/24 - Merzlikins 25/28