Vypálil ako z kanóna. Zdeno Chára strelil prvý gól v sezóne

Zdeno Chára v objatí spoluhráčov.
Zdeno Chára v objatí spoluhráčov. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|15. apr 2022 o 06:18

Bodoval aj Erik Černák.

NEW YORK. Jediným Slovákom, ktorý sa strelecky presadil v štvrtkovom programe zámorskej Národnej hokejovej ligy, bol Zdeno Chára.

Obranca New Yorku Islanders strelil prvý gól v sezóne. 68 sekúnd pred koncom zápasu proti Pittsburghu upravil stav na 3:5. "Ostrovania" napokon prehrali 3:6.

Trenčiansky rodák odohral 17 minút a 49 sekúnd, pripísal si mínusový bod, dve strely na bránu, hit a blok. Strelil prvý gól od prvého februára 2021. Za New York Islanders sa trafil po prvýkrát od 12. januára 2001.

Pri výhre Tampy Bay na domácom ľade proti Anaheimu 4:3 po predĺžení bodoval obranca Erik Černák. Asistoval pri góle na 2:0 v sedemnástej minúte duelu.

Košičan odohral 19 minút a 50 sekúnd, pripísal si mínusový bod, rozdal päť bodyčekov a zablokoval jednu strelu.

Tomáš Tatar nastúpil za New Jersey pri ich prehre 1:3 na ľade Colorada. Odohral 14 minút a 47 sekúnd, zaznamenal jednu mínusku a jeden bodyček.

Matthewsov míľnik

Martin Fehérváry strávil na ľade pri prehre Washingtonu proti Torontu 20 minút a 8 sekúnd, zaznamenal dva mínusové body, strelu na bránu, päť hitov a dva bloky.

Práve v zápase Toronta a Washingtonu padli tri góly v rozmedzí 31 sekúnd. Najprv za Capitals znižoval na 1:2 John Carlson. O 13 sekúnd neskôr vrátil "javorovým listom" dvojgólové vedenie Ľubuškin a o 18 sekúnd na jeho zásah nadviazal spoluhráč William Nylander.

Auston Matthews si zo zápasu odniesol dve asistencie, vďaka čomu prekročil magickú hranicu sto bodov v sezóne. Americký forvard túto métu dosiahol vôbec po prvý raz v kariére. So 101 bodmi je na štvrtom mieste bodovania, na lídra Connora McDavida má deväťbodové manko.

Obhajca do play off

Miestenku v play off si výhrou 4:3 po predĺžení nad Anaheimom zabezpečili vlaňajší i predvlaňajší víťazi Stanleyho pohára, Tampa Bay Lightning.

Bolts majú šancu stať sa prvým klubom s aspoň tromi víťazstvami v rade od dôb dynastie New Yorku Islanders. "Ostrovania" medzi rokmi 1980-1983 zvíťazili štyrikrát po sebe.

Účasť v nadstavbovej časti sezóny si po víťazstve 6:3 nad New Yorkom Islanders poistili aj Pittsburgh Penguins. Ich kapitán Sidney Crosby sa môže stať piatym hráčom v histórii súťaže s 200 bodmi v play off. Aktuálne ich má na konte 191.

Naopak, v kľúčovom momente zlyhali Calgary Flames. Aj "plamene" mohli mať po štvrtku istotu účasti vo vyraďovacích bojoch, no museli vyhrať nad Vegas Golden Knights, čo sa im nepodarilo. Prehrali vysoko 1:6.

NHL - základná časť - 15. apríl:

Boston - Ottawa 2:3 (2:0, 0:3, 0:0)

Góly: 7. McLaughlin (N. Foligno, Lazar), 20. Frödén (Grzelcyk, T. Hall) – 21. B. Tkachuk (Stützle), 30. Norris (Batherson, Stützle), 31. Stützle (Brännström, B. Tkachuk)

Brankári: Swayman 21/24, Ullmark 8/8 - Forsberg 40/42

Buffalo - St. Louis 2:6 (1:1, 1:3, 0:2)

Góly: 13. R. Asplund (Jokiharju), 25. Tuch (Power, Tage Thompson) – 20. Perron (Krug, Tarasenko), 21. Saad (R. Thomas, Tarasenko), 28. Tarasenko (Bučnevič, R. Thomas), 33. Tarasenko (Krug, R. Thomas), 47. Bučnevič (Parayko, R. Thomas), 58. Tarasenko (Bučnevič, R. Thomas)

Brankári: Anderson 22/27 - Binnington 35/37

Carolina - Detroit 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Góly: 40. Seider (Dylan Larkin, Bertuzzi), 44. Erne (Stephens), 54. Zadina (Hronek)

Brankári: Raanta 19/22 - Nedeljkovic 46/46

Pittsburgh - NY Islanders 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Góly: 5. Letang (Guentzel, Crosby), 9. D. Heinen (Boyle, Blueger), 33. Guentzel (Crosby), 51. Crosby (Guentzel, Matheson), 58. B. McGinn (J. Carter, Blueger), 60. Guentzel – 26. Parise (Barzal), 58. A. Lee (Nelson), 59. Chára (Nelson)

Brankári: Jarry 36/39 - Sorokin 22/26

/Zdeno Chára (NY Islanders) strelil prvý gól v sezóne. Odohral 17 minút a 49 sekúnd, pripísal si mínusový bod, dve strely na bránu, hit a blok/

Tampa Bay - Anaheim 4:3 pp (2:0, 0:3, 1:0 - 1:0)

Góly: 3. Colton (Stamkos), 17. Killorn (Cirelli, Černák), 60. Kučerov (Stamkos, Perry), 62. Cirelli (Killorn, Sergačov) – 24. Henrique (Shattenkirk, Fowler), 31. Henrique (Getzlaf), 31. T. Terry (Šustr, Getzlaf)

Brankári: Vasilevskij 10/13, Elliott 13/13 - Stolarz 27/31

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 50 sekúnd, asistoval, pripísal si mínusový bod, rozdal päť bodyčekov a zablokoval jednu strelu/

Toronto - Washington 7:3 (2:0, 4:2, 1:1)

Góly: 5. Bunting (Marner, Matthews), 14. W. Nylander (Engvall, Muzzin), 31. Ljubuškin (Rielly, Tavares), 31. W. Nylander (Rielly, Tavares), 35. Michejev (Matthews), 37. Bunting (Engvall), 42. Michejev (Ljubuškin, Tavares) – 31. Carlson, 40. T. Wilson (Eller), 52. N. Dowd (T. van Riemsdyk, Johan Larsson)

Brankári: Samsonov 15/19, Vaněček 10/13 - Campbell 22/25

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 8 sekúnd, zaznamenal dva mínusové body, strelu na bránu, päť hitov a dva bloky/

Dallas - Minnesota 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Góly: 27. J. Robertson (Hintz, Pavelski), 41. J. Robertson (Hintz, M. Heiskanen) – 3. K. Fiala (F. Gaudreau, Boldy), 32. K. Fiala (F. Gaudreau), 62. F. Gaudreau (M.-A. Fleury)

Brankári: Wedgewood 24/27 - Fleury 34/36

/Marián Studenič (Dallas) odohral 7 minút a 14 sekúnd, dva razy ohrozil súperovu bránku/

Nashville - Edmonton 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 9. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid), 33. Draisaitl (Hyman), 36. Nurse (E. Kane, Ceci), 52. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins)

Brankári: Saros 28/32 - Smith 30/30

Chicago - San Jose 5:4 sn (1:1, 2:1, 1:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. P. Kane (D. Strome, DeBrincat), 34. T. Raddysh (S. Jones, P. Kane), 39. de Haan (P. Kane, DeBrincat), 45. D. Strome (S. Jones, DeBrincat), rozh. náj. DeBrincat – 5. T. Meier (B. Burns, M. Ferraro), 36. Reedy (Nieto, Chmelevski), 46. Balcers (Couture, E. Karlsson), 57. Jaycob Megna (T. Meier, Hertl)

Brankári: Lankinen 33/37 - Reimer 28/32

Calgary - Vegas 1:6 (1:1, 0:4, 0:1)

Góly: 11. D. Dubé (Toffoli, Backlund) – 14. Eichel (Marchessault, Janmark), 25. Dadonov (N. Roy, W. Karlsson), 29. Amadio (W. Karlsson), 30. Marchessault (Janmark, B. Hutton), 38. N. Roy (Theodore, Marchessault), 59. W. Karlsson (Dadonov)

Brankári: Markström 13/17, Vladář 6/8 - Thompson 35/36

Colorado - New Jersey 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Góly: 24. L. O'Connor (Helm, Manson), 28. Burakovsky (Lehkonen), 35. Lehkonen (Rantanen, Makar) – 52. Bratt (Zacha)

Brankári: Francouz 26/27 - Hammond 27/30

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút a 47 sekúnd, zaznamenal jednu mínusku a jeden bodyček/

Vancouver - Arizona 7:1 (2:0, 4:1, 1:0)

Góly: 11. Chiasson (J. T. Miller, Q. Hughes), 20. Dries (B. Hunt, Ekman-Larsson), 25. Elias Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller), 36. Podkolzin (J. T. Miller, Q. Hughes), 36. Garland (Podkolzin), 40. Podkolzin (J. T. Miller), 49. Chiasson (J. T. Miller, T. Myers) – 31. Ladd (Kessel, J. Moser)

Brankári: Demko 21/22 - Vejmelka 16/22, Säteri 4/5