Fehérváry získal asistenciu. McDavidov gól bekhendom vyráža dych

Connor McDavid.
Connor McDavid. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|12. jan 2023 o 06:48

McDavid ako prvý dosiahol hranicu 35 gólov.

NEW YORK. Jediným slovenským zástupcom v nočných dueloch NHL bol Martin Fehérváry. V 55. minúte asistoval pri góle Oshieho.

Nezabránil však prehre. Jeho Washington Capitals podľahli Philadelphii pomerom 3:5. V drese "letcov" strelil hetrik Konecny.

Fehérváry odohral 20 minút a 7 sekúnd, zaznamenal plusový bod, dva bodyčeky a blok.

V dueli proti sebe nastúpili bratia James van Riemsdyk (Philadelphia) a Trevor van Riemsdyk (Washington). Druhý menovaný odohral 500. zápas v súťaži.

McDavidov neskutočný gól

Connor McDavid strelil v 43. dueli sezóny už svoj 35. gól a upevnil si pozíciu lídra strelcov i produktivity. Vďaka dvom bodom mu chýba už len jeden na dosiahnutie 80-bodového míľnika.

Oilers zdolali Anaheim 6:2.

Dvadsiaty gól v ročníku zaznamenal kapitán Toronta John Tavares. "Javorové listy" porazili Nashville 2:1 a Tavares dosiahol trinástu dvadsaťgólovú sezónu. Viac ich z aktívnych hráčov majú len Ovečkin, Crosby a Kane.

Los Angeles Kings zdolali San Jose Sharks 4:3. O výhru na domácom ľade sa gólmi postarali Kempe, Byfield, Vilardi a Doughty.

NHL - základná časť - 12. január:

Philadelphia - Washington 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Góly: 8. Laughton (DeAngelo, Tippett), 20. Konecny (Farabee), 46. Tippett (J. van Riemsdyk), 48. Konecny (Laughton, Provorov), 60. Konecny (Laughton) – 20. Hathaway (Jensen, Dowd), 50. M. Johansson, 55. Oshie (Bäckström, Fehérváry)

Brankári: Hart 26/29 - Kuemper 31/35

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 20 minút a 7 sekúnd, asistoval, zaznamenal plusový bod, dva bodyčeky a blok/

Toronto - Nashville 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 17. Tavares (Nylander, Liljegren), 59. Marner (Nylander, Tavares) – 22. F. Forsberg (Pärssinen, Duchene)

Brankári: Murray 32/33 - Saros 33/35

Anaheim - Edmonton 2:6 (1:4, 0:2, 0:0)

Góly: 9. Carrick (Comtois), 41. Benoit (Leason, Carrick) – 4. Holloway (McDavid, Barrie), 5. Nugent-Hopkins (Broberg, Bouchard), 11. McDavid (Yamamoto), 20. Kostin, 28. Kostin (Janmark, Nugent-Hopkins), 39. Draisaitl (Bouchard)

Brankári: Gibson 31/37, Stolarz 16/16 - Campbell 21/23

Los Angeles - San Jose 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 6. Kempe (Byfield, Kopitar), 28. Byfield (M. Anderson), 53. Vilardi (Durzi, M. Roy), 54. Doughty (Danault, Iafallo) – 22. Bonino, 51. Meier, 58. Barabanov (Meier)

Brankári: Copley 27/30 - Reimer 33/37

Tabuľka NHL

Domov»Hokej»NHL»Fehérváry získal asistenciu. McDavidov gól bekhendom vyráža dych