Prekvapenie na úkor Regendu, tréner to po zápase vysvetlil

Pavol Regenda.
Pavol Regenda. (Autor: Twitter / Anaheim Ducks)
Oh my Hockey|19. okt 2022 o 06:50 (aktualizované 19. okt 2022 o 09:15)

Do zápasov zasiahli Erik Černák a Tomáš Tatar.

BRATISLAVA. Dvomi Slovákmi, ktorí v noci z utorka na stredu nastúpili v zámorskej NHL, boli obranca Erik Černák a útočník Tomáš Tatar.

Černák odohral 21 minút a 4 sekundy, pripísal si mínusový bod, dve strely na bránu, dva bodyčeky a dva bloky. Jeho Tampa Bay prehrala proti Philadelphii 2:3.

Jediným úspešným strelcom tímu bol Steven Stamkos, ktorý je so šiestimi gólmi v štyroch zápasoch lídrom tabuľky strelcov. Góly "letcov" strieľali Laughton, van Riemsdyk a Cates.

John Tortorella sa stal druhým trénerom v klubovej histórii s tromi výhrami v úvode sezóny. V ročníku 1988/1989 sa to podarilo Paulovi Holmgrenovi, ktorý vtedy začal svoje pôsobenie štvorzápasovou víťaznou šnúrou.

"Odohrať dobré striedania v kľúčových minútach je to, čo vyhráva zápasy. Zároveň však musíte mať brankára, ktorý podrží tím v náročných situáciách. Carter Hart bol vynikajúci," uviedol Tortorella, tréner Philadelphie.

Regenda prekvapivo nenastúpil

Tatar oslávil výhru 4:2 nad Anaheimom. Na prvý bod však stále čaká. Odohral 11 minút a 56 sekúnd, dvakrát vystrelil a zaznamenal tri bodyček.

Len zdravým náhradníkom Anaheimu bol Pavol Regenda.

Slovenský útočník pritom deň predtým zaznamenal prvé body v NHL. V doterajšom priebehu sezóny patril medzi najlepších hráčov "káčerov".

"Tento mladý muž doteraz nikdy nehral severoamerický hokej. Prišiel a mal veľmi dobrý kemp. Exhibičné zápasy sú oveľa iné ako tie ostré. Minulý zápas bodoval," zosumarizoval jeho prínos tréner Dallas Eakins pri otázke, prečo nehral.

"Veci sa tu dejú extrémne rýchlo. Chceme si byť istí, že ho podrobíme správnemu procesu a mysleli sme si, že toto je deň, ktorý by mal využiť na odpočinok. Špeciálne preto, lebo sme hrali dva zápasy po sebe."

Dahlin vyrovnal rekord

"Diabli" prehrávali po prvej tretine s Anaheimom 0:2 po dvoch zásahoch Jakoba Silfverberga, skóre však dokázali preklopiť na svoju stranu. Gólom a asistenciou k tomu prispel Nico Hischier.

Výhrou New Jersey sa kouč Lindy Ruff dostal na piate miesto v tabuľke trénerov s najviac výhrami v NHL. Má ich na konte už 783.

"Vyhrávať zápasy môžete len vtedy, keď sú vaše prvé dva útoky produktívne. Myslím si, že to mohlo byť aj lepšie, no Nico a jeho útok dnes odviedli skvelú prácu."

Buffalo Sabres začali sezónu 2022/23 vo výbornej forme. Z prvých troch duelov vyhrali dva, strelili jedenásť gólov. Teraz vyhrali v Edmontone 4:2.

Veľkú zásluhu má Rasmus Dahlin. Bývalý prvý výber draftu strelil gól v každom z úvodných troch stretnutí, čím vyrovnal historický rekord NHL. Žiaden zadák v histórii súťaže nedal gól vo viac ako troch začiatočných dueloch ročníka.

Elias Pettersson z Vancouveru Canucks strelil na ľade Columbusu stý gól v kariére. Jeho tím však prehral 3:4 po predĺžení.

Adam Ružička opäť nefiguroval v zostave Calgary, ktoré si doma poradilo s Vegas 3:2 a vyhralo všetky tri svoje doterajšie zápasy. Víťazný gól zaznamenal necelých päť minút pred koncom Mikael Backlund.

NHL - základná časť - 19. október:

Columbus - Vancouver 4:3 pp (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 36. Danforth (Gavrikov, Činachov), 47. Werenski (Jenner, J. Gaudreau), 50. J. Gaudreau (Jenner, Voráček), 64. Gavrikov (Činachov, Voráček) – 8. Horvat (E. Pettersson, Ekman-Larsson), 12. E. Pettersson (Podkolzin, Höglander), 47. Horvat (Poolman, Q. Hughes)

Brankári: Merzlikins 32/35 - Martin 29/33

New Jersey - Anaheim 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly: 25. Palát (Graves, J. Hughes), 35. Hischier (Bratt, Siegenthaler), 41. Hamilton (Bratt, Hischier), 53. Mercer (Šarangovič, J. Hughes) – 8. Silfverberg (Lundeström), 14. Silfverberg (McTavish, Fowler)

Brankári: Blackwood 18/20 - Stolarz 37/41

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 11 minút a 56 sekúnd, dvakrát vystrelil a zaznamenal tri bodyčeky/

Ottawa - Boston 7:5 (3:1, 3:4, 1:0)

Góly: 2. Giroux (DeBrincat, Norris), 4. B. Tkachuk (Stützle, Zub), 14. Batherson (B. Tkachuk, Stützle), 32. Pinto (M. Joseph, Motte), 34. Stützle (Batherson, B. Tkachuk), 37. Kastelic (Watson), 50. Zub (Batherson, Brännström) – 17. Bergeron (Pastrňák, DeBrusk), 21. Krejčí (Bergeron, Pastrňák), 22. Greer (Coyle), 38. N. Foligno (Lauko), 40. Pastrňák (DeBrusk, Bergeron)

Brankári: Forsberg 29/34 - Swayman 19/25, Ullmark 5/6

Tampa Bay - Philadelphia 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 22. Stamkos (Namestnikov, Kučerov), 25. Stamkos (Kučerov, Hedman) – 31. Laughton (Zamula, Frost), 42. J. van Riemsdyk (Hayes, DeAngelo), 53. Cates N.

Brankári: Vasilevskij 21/24 - Hart 36/38

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 21 minút a 4 sekundy, pripísal si mínusový bod, dve strely na bránu, dva bodyčeky a dva bloky/

NY Islanders - San Jose 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Góly: 31. Lee (Pelech, Nelson), 35. Parise (Dobson, Pageau), 40. Wahlstrom (Nelson), 46. Wahlstrom (Dobson), 58. Clutterbuck (M. Martin, Pelech) – 13. Sturm (Megna, E. Karlsson), 38. J. Svečnikov (Benning)

Brankári: Varlamov 26/28 - Reimer 41/45

Calgary - Vegas 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 31. E. Lindholm (Huberdeau, Kadri), 34. Toffoli (R. Andersson, Huberdeau), 56. Backlund (Coleman, Weegar) – 4. W. Carrier (Whitecloud, N. Roy), 16. Howden (McNabb, Ma. Stone)

Brankári: Markström 19/21 - Thompson 37/40

Edmonton - Buffalo 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Góly: 5. Nurse (Draisaitl, Ceci), 59. Nugent-Hopkins (McDavid) – 4. Dahlin (Mittelstadt), 21. Ta. Thompson (J. Skinner), 26. Peterka (Hinostroza), 60. Tuch (Cozens)

Brankári: Skinner 20/23 - Comrie 46/48

Nashville - Los Angeles 3:4 sn (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 2. Glass (Granlund, McDonagh), 29. F. Forsberg (Granlund, Duchene), 40. Jeannot (Sissons) – 25. Vilardi (Kaliyev, Durzi), 53. M. Roy (Lemieux), 58. M. Roy (Vilardi, Byfield), rozh. náj. Vilardi

Brankári: Saros 32/35 - Petersen 31/34