Tatar už sa prepadáva aj v Seattli. Proti bývalému tímu neodohral ani 10 minút

Tomáš Tatar v zápase proti Detroitu.
Tomáš Tatar v zápase proti Detroitu. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|20. feb 2024 o 00:40

Minnesota Wild utvorili nový klubový rekord.

NEW YORK. Na začiatku angažmánu v Seattli Kraken sa Tomáš Tatar zdal byť znovuzrodený. Našiel si miesto medzi elitou útoku a hrával i bodoval omnoho viac ako v Colorade, odkiaľ prestúpil.

Aj tu však, zdá sa, zažíva pokles formy. Najstarší Slovák v NHL nebodoval vo štvrtom dueli po sebe, keď Kraken prehrali proti Detroitu, tímu, v ktorom Tatar začínal, 3:4 po predĺžení.

Takéto suchoty ťahal naposledy v decembri, keď bol ešte súčasťou Avalanche. To však nie je všetko. Proti Red Wings odohral len 9 minút a 46 sekúnd, najmenej od 3. decembra. Nastúpil vo štvrtej lajne, dvakrát vystrelil na bránku a pripísal si mínusku.

Jeho tím ani raz v zápase nevyhrával. Súpera nepúšťal do väčšieho ako jednogólového náskoku, vďaka čomu získal cenný bod. V predĺžení rozhodol Chiarot.

V akcii bol aj Martin Pospíšil. Jeho Calgary vyhralo na domácom ľade nad Winnipegom 6:3.

Slovák strávil na ľade 14 minút a 33 sekúnd, zaznamenal 4 bodyčeky. Hral vo formácii so stálym spoluhráčom Nazemom Kadrim, no nie s Connorom Zarym, ktorého vystriedal Andrej Kuzmenko.

Práve Kadri bol hrdinom "plameňov". Pozbieral tri body - skóroval v presilovke v 25. minúte, v 54. minúte asistoval pri góle na 5:3 a dve minúty pred koncom pridal zásah do prázdnej bránky.

Fanúšikom v Calgary sa pripomenul bývalý hráč Flames Sean Monahan. Ten strelil čistý hetrik v rozmedzí 5 minút v prvom dejstve. Nik zo spoluhráčov naňho nenadviazal.

Tampa Bay Lightning prehrali na domácom štadióne proti Ottawe 2:4. Erik Černák odohral 19 minút a 47 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, menší trest, strelu na bránku, bodyček a tri bloky.

Adam Ružička bol zdravým náhradníkom. Jeho Arizona si natiahla sériu prehier už na 10 zápasov, prehrala 3:6 proti Edmontonu.

Prvá desiatka v dejinách

Šialený zápas sa odohral v Minnesote. Domáci vyhrali 10:7 nad Vancouverom, o dvoch bodoch rozhodli v treťom dejstve, keď strelili sedem gólov.

Po prvej tretine, ktorá sa skončila výsledkom 1:2 z pohľadu Wild, nič nenasvedčovalo takejto prestrelke. Po prostrednom dejstve bol stále spokojnejší Vancouver s vedením 5:2. Avšak v záverečnej časti sa vďaka hetrikom Erikssona Eka a Kaprizova tešili "divosi" z vysokej výhry.

Wild nastrieľali desať gólov v jednom zápase po prvýkrát v klubovej histórii. Viac ako sedemkrát inkasovali iba v piatich prípadoch, napriek tomu sa im podarilo vyhrať.

Anaheimu stačilo 15 striel k výhre 4:3 nad Buffalom. Boston zdolal Dallas 4:3 po nájazdoch vďaka heroickému výkonu brankára Jeremyho Swaymana.

Toronto si podľa očakávaní poradilo so St. Louis výsledkom 4:2. Favorit uspel aj v San Jose, odkiaľ si dva body odviezli Vegas Golden Knights vďaka víťazstvu 4:0.

NHL - základná časť - 19. február:

Buffalo - Anaheim 3:4 (1:1, 2:3, 0:0)

Góly: 10. Greenway (Cozens), 29. T. Thompson (Dahlin, Cozens), 36. Benson (Jokiharju, Peterka) – 11. Henrique (Max Jones, R. Johnston), 32. Vatrano (McTavish, Terry), 35. Vatrano (McTavish, Terry), 39. Terry (McTavish)

Brankári: Luukkonen 11/15 - Gibson 34/37

Boston - Dallas 4:3sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. J. Boqvist (Richard, McAvoy), 22. Brazeau (J. Boqvist, Frederic), 59. Pastrňák (McAvoy, Marchand), rozh. náj. McAvoy – 12. W. Johnston (Harley, Benn), 22. R. Suter (Hintz), 51. Lindell

Brankári: Swayman 43/46 - Oettinger 27/30

St. Louis - Toronto 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Góly: 38. Saad (Parayko, Sundqvist), 59. Krug (Thomas, Bučnevič) – 21. Knies (Matthews, Marner), 41. Matthews (Marner), 48. W. Nylander, 60. McMann (Marner, Brodie)

Brankári: Samsonov 19/21 - Hofer 25/28

Minnesota - Vancouver 10:7 (1:2, 2:3, 7:2)

Góly: 20. Eriksson Ek (Boldy, Kaprizov), 31. Boldy (Eriksson Ek), 40. Zuccarello (Kaprizov, Eriksson Ek), 41. Eriksson Ek (Zuccarello, Hartman), 42. Kaprizov, 42. Eriksson Ek, 45. Rossi, 46. Kaprizov, 59. Brodin, 60. Kaprizov – 3. Cole (T. Myers, P. Suter), 14. J. Miller (Juulsen), 26. E. Pettersson (Höglander, E. Lindholm), 30. J. Miller (Q. Hughes, Boeser), 35. J. Miller (P. Suter), 49. Zadorov, 58. Boeser (Q. Hughes, Hronek)

Brankári: Gustavsson 11/16, Fleury 6/8 - DeSmith 17/25

Seattle - Detroit 3:4pp (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 19. McCann (Dunn, Burakovsky), 31. McCann (Oleksiak, Borgen), 48. Schwartz (Gourde, Borgen) – 14. Seider (P. Kane, DeBrincat), 28. Raymond (Compher, Petry), 36. Sprong (Fischer), 62. Chiarot (Larkin, Raymond)

Brankári: Daccord 28/32 - Lyon 38/41

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 9 minút a 46 sekúnd, zaknihoval mínusku a dve strely/

Arizona - Edmonton 3:6 (1:2, 2:0, 0:4)

Góly: 5. Bjugstad (Crouse, Dumba), 23. Keller (Schmaltz, Durzi), 31. Bjugstad (Keller) – 3. Draisaitl (McDavid, Bouchard), 7. Janmark (Kulak, Desharnais), 45. E. Kane (Bouchard, Ekholm), 45. Hyman (Ekholm, Bouchard), 47. E. Kane (R. McLeod, Draisaitl), 59. Foegele (McDavid, Draisaitl)

Brankári: Vilalta 20/25 - Skinner 22/25

Calgary - Winnipeg 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Góly: 5. Kylington, 15. Coleman (Mangiapane, Backlund), 25. Kadri (Weegar, Huberdeau), 37. Huberdeau (R. Andersson, Šarangovič), 54. Mangiapane (Kadri), 59. Kadri (R. Andersson) – 7. Monahan (Connor, Vilardi), 7. Monahan (DeMelo, Morrissey), 12. Monahan (Vilardi, Connor)

Brankári: Markström 28/31 - Hellebuyck 28/33

/Martin Pospíšil (Calgary) odohral 14 minút a 33 sekúnd, zaznamenal 4 bodyčeky/

San Jose - Vegas 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Góly: 3. Amadio (Whitecloud), 5. W. Karlsson (Martinez, Stone), 20. Morelli (Pietrangelo, Martinez), 39. Kolesar (Martinez, Morelli)

Brankári: Blackwood 22/26 - Thompson 30/30

Carolina - Chicago 6:3 (1:0, 3:1, 2:2)

Góly: 12. Bunting (Nečas, Drury), 22. Nečas, 29. Kotkaniemi (Orlov, Teräväinen), 31. S. Aho II (Svečnikov, Fast), 43. Burns (S. Aho II, Jarvis), 59. Martinook (Jarvis, J. Staal) – 36. N. Foligno (Bedard), 47. Bedard (Kurashev, T. Johnson), 50. T. Johnson (Bedard, N. Foligno)

Brankári: Martin 14/17 - Mrázek 36/41

Tampa Bay - Ottawa 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 37. Chaffee, 45. Point (Hagel) – 11. Stützle (Sanderson, Zub), 14. M. Joseph (Giroux, Stützle), 36. M. Joseph (Zub), 45. Tarasenko (B. Tkachuk, Pinto)

Brankári: Vasilevskij 24/28 - Forsberg 23/25

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 47 sekúnd, zaknihoval dve mínusky, menší trest, strelu na bránku, bodyček a tri bloky/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»Tatar už sa prepadáva aj v Seattli. Proti bývalému tímu neodohral ani 10 minút