Kto bude hrať za Česko či Kanadu? Všetky hokejové nominácie na ZOH 2022 (prehľad)

Hokejové nominácie na ZOH 2022 v Pekingu (prehľad). (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. jan 2022 o 16:00 (aktualizované 4. feb 2022 o 06:45)

Koho nominovali tímy na hokejový turnaj ZOH 2022 v Pekingu? Pozrite si prehľad.

PEKING. Hokejový turnaj na ZOH 2022 v Pekingu sa hrá od 9. do 20. februára. Na podujatí nechýba ani Slovensko, ktoré zvládlo olympijskú kvalifikáciu.

Olympijský turnaj má rozdielny systém než svetový šampionát. Do troch základných skupín je rozdelených 12 tímov.

Do štvrťfinále priamo postúpia víťazi skupín a najlepší tím z druhého miesta. Zvyšných osem celkov zabojuje o štvrťfinále v play off.

Skupiny na ZOH 2022 v Pekingu

Skupina A: Kanada, USA, Nemecko, Čína

Skupina B: Ruský olympijský výbor (ROC), Česko, Švajčiarsko, Dánsko

Skupina C: Fínsko, Švédsko, Slovensko, Lotyšsko

Nominácie sa však do začiatku olympiády môžu ešte meniť pre pozitívne testy na koronavírus. Každý tím môže využiť šesť náhradníkov náhradníkov.

Ruskí reprezentanti aj v Pekingu figurujú pod názvom Ruský olympijský výbor (ROV/ROC).

Pozrite si hokejové nominácie všetkých tímov na Zimné olympijské hry 2022 v Pekingu.

Nominácie: Slovensko Fínsko Švédsko Lotyšsko Kanada USA Nemecko Čína ROC Česko Švajčiarsko Dánsko

Nominácia Slovenska na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Patrik Rybár (Dinamo Minsk/KHL), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR), Matej Tomek (HC Kometa Brno/ČR)

Obrancovia: Marek Ďaloga (HC Kometa Brno/ČR), Martin Marinčin (HC Oceláři Třinec/ČR), Peter Čerešňák (HC Plzeň/ČR), Mislav Rosandič (Bílí Tygři Liberec/ČR), Michal Čajkovský (Sibir Novosibirsk/KHL), Martin Gernát (HC Lausanne/Švaj.), Šimon Nemec (HK Nitra), Samuel Kňažko (Seattle Thunderbirds/USA/WHL)

Útočníci: Libor Hudáček (Dinamo Minsk/KHL), Miloš Kelemen (BK Mladá Boleslav/ČR), Michal Krištof (HC Kometa Brno/ČR), Marko Daňo (HC Oceláři Třinec/ČR), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR), Juraj Slafkovský (TPS Turku/Fín.), Tomáš Jurčo (Barys Nur-Sultan/KHL), Peter Cehlárik (Avangard Omsk/KHL), Marek Hrivík (Torpedo Nižnij Novgorod/KHL), Kristián Pospíšil (HC Davos/Švaj.), Samuel Takáč (HC Slovan Bratislava), Pavol Regenda (HK Dukla Ingema Michalovce), Adrián Holešinský (HK Nitra), Peter Zuzin (HKM Zvolen)

Nominácia Fínska na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Kevin Lankinen (Rockford IceHogs/AHL), Veini Vehviläinen (Kärpät Oulu), Jussi Olkinuora (Pelicans Lahti)

Obrancovia: Atte Ohtamaa, Jani Hakanpää (obaja Kärpät Oulu), Mikko Lehtonen (HV 71/Švéd.), Oliwer Kaski (Pelicans Lahti), Henri Jokiharju (Chicago Blackhawks/NHL), Petteri Lindbohm (HC Lausanne/Švaj.), Miika Koivisto (Dinamo Moskva/KHL), Niko Mikkola (San Antonio Rampage/AHL)

Útočníci: Marko Anttila, Sakari Manninen (obaja Jokerit Helsinki/KHL), Arttu Ilomäki (Lukko Rauma), Veli-Matti Savinainen (Červená hviezda Kchun-lun/KHL), Niko Ojamäki, Kristian Kuusela (obaja Tappara Tampere), Juhani Tyrväinen (IFK Helsinki), Kaapo Kakko (TPS Turku), Toni Rajala (EHC Biel/Švaj.), Eetu Luostarinen (KalPa Kuopio), Joel Kiviranta (Vaasan Sport), Jere Sallinen (Örebro HK/Švéd.), Harri Pesonen (SC Laugnau/Švaj.), Juho Lammikko (Florida Panthers/NHL)

Nominácia Švédska na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Lars Johansson (Petrohrad/KHL), Magnus Hellberg (Soči/KHL), Adam Reideborn (CSKA Moskva/KHL)

Obrancovia: Henrik Tömmernes (Ženeva/Švaj.), Jonathan Pudas (Skelleftea/Švéd.), Linus Hultström (Magnitogorsk/KHL), Emil Djuse (Rapperswil/Švaj.), Lukas Bengtsson (Minsk/KHL), Erik Gustafsson (Lulea/Švéd.), Christian Folin (Frölunda/Švéd.), Oscar Fantenberg (Petrohrad/KHL)

Útočníci: Mathias Bromé (Davos/Švaj.), Pontus Holmberg (Växjö/Švéd.), Fredrik Olofsson (Oskarshamn/Švéd.), Marcus Krüger (Zürich/Švaj.), Anton Lander (Zug/Švaj.), Carl Klingberg (Zug/Švaj.), Gustav Rydahl (Färjestad/Švéd.), Dennis Everberg (Rögle/Švéd.), Lucas Wallmark (CSKA Moskva/KHL), Daniel Brodin (Fribourg/Švaj.), Max Friberg (Frölunda/Švéd.), Jacob de la Rose (Färjestad/Švéd.), Joakim Nordström (CSKA Moskva/KHL), Linus Johansson (Färjestad/Švéd)

Nominácia Lotyšska na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Ivars Punnenovs (Tigres/Švaj.), Janis Kalninš (Växjö/Švéd.), Kristers Gudlevskis (Brynäs/Švéd.)

Obrancovia: Oskars Cibulskis, Ralfs Freibergs, Kristaps Zile, Karlis Čukste, Patriks Ozols (všetci Dinamo Riga/KHL), Janis Jaks (HK Soči/KHL), Uvis Balinskis (Litvínov/ČR), Arturs Kulda (Krefeld/Nem.)

Útočníci: Lauris Darzinš, Nikolajs Jelisejevs, Martinš Karsums (všetci Dinamo Riga/KHL), Miks Indrašis, Rihards Bukarts (obaja Admiral Vladivostok, KHL), Rodrigo Abols (Örebro/Švéd.), Kaspars Daugavinš (Bern/Švaj.), Ronalds Ķeninš (Lausanne/Švaj.), Dennis Smirnovs (Servette Ženeva/Švaj.), Oskars Batna (Jukurit/Fín.), Martinš Dzierkals (Plzeň/ČR), Roberts Bukarts (Vítkovice/ČR), Renars Krastenbergs (Villach/IHL), Andris Džerinš (Linz Black Wings/IHL)

Nominácia Kanady na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Devon Levi (Northeastern Univ./NCAA), Edward Pasquale (Jaroslavľ/KHL), Matt Tomkins (Frölunda/Švéd.)

Obrancovia: Brandon Gormley (Jaroslavľ/KHL), Alex Grant (Jokerit/KHL), Mat Robinson (Petrohrad/KHL), Mark Barberio, Jason Demers (obaja AK Bars Kazaň/KHL), Owen Power (Univ. of Michigan/NCAA) Maxim Noreau (Rapperswil-Jona/Švajč.), Tyler Wotherspoon (Utica Comets/AHL)

Útočníci: Daniel Carr (Lugano/Švajč.), Corban Knight (Avangard Omsk/KHL), Ben Street (EHC Mníchov/Nem.), Jack McBain (Boston College/NCAA), Eric Staal (Iowa Wild/AHL), Adam Tambellini (Rögle BK/Švéd.), Erik O'Dell (Dynamo Moskva/KHL), Daniel Winnik (Servette Ženeva/Švajč.), Adam Cracknell (Bakersfield Condors/AHL), Mason McTavish (San Diego/AHL), Landon Ferraro (Kölner Haie/Nem.), David Desharnais (Fribourg-Gottéron/Švajč.), Jordan Weal (AK Bars Kazaň/KHL), Josh Ho-Sang (Toronto Marlies/AHL)

Nominácia USA na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Drew Commesso (Boston University/NCAA), Strauss Mann (Skelleftea AIK/Švéd.), Pat Nagle (Reading Royals/ECHL)

Obrancovia: Brian Cooper (IK Oskarshamn/Švéd.), Brock Faber (University of Minnesota/NCAA), Drew Helleson (Boston College/NCAA), Steven Kampfer (AK Bars Kazaň/KHL), Aaron Ness (Providence Bruins/AHL), Nicklaus Perbix (St. Cloud State University/NCAA), Jake Sanderson (University of North Dakota/NCAA), David Warsofsky (ERC Ingolstad/Nem.)

Útočníci: Nicholas Abruzzese (Harvard University/NCAA), Kenny Agostino (Torpedo Nižnij Novgorod/KHL), Matty Beniers (Univesity of Michigan/NCAA), Brendan Brisson (University of Michigan/NCAA), Noah Cates (University of Minnesota-Duluth/NCAA), Sean Farell (Harvard Univeristy/NCAA), Sam Hentges (St. Cloud State University/NCAA), Matthew Knies (Univesity of Minnesota/NCAA), Marc McLaughlin (Boston College/NCAA), Ben Meyers (Univesity of Minnesota/NCAA), Andy Miele (Torpedo Nižnij Novgorod/KHL), Brian O'Neill (Jokerit Helsinki/KHL), Nick Shore (Sibir Novosibirsk/KHL), Nathan Smith (Minnesota State University/NCAA)

Nominácia Nemecka na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Danny aus den Birken (EHC Mníchov/Nem.), Felix Brückmann (Mannheim/Nem.), Mathias Niederberger (Eisbären Berlín/Nem.)

Obrancovia: Konrad Abeltshauser (EHC Mníchov/Nem.), Dominik Bittner (Wolfsburg/Nem.), Marcel Brandt (Straubing/Nem.), Korbinian Holzer (Mannheim/Nem.), Jonas Müller (Eisbären Berlín/Nem.), Moritz Müller (Kolín nad Rýnom/Nem.), Marco Nowak (Düsseldorf/Nem.), Fabio Wagner (Ingolstadt/Nem.)

Útočníci: Lean Bergmann, Nicolas Krämmer, Matthias Plachta, David Wolf (všetci Mannheim/Nem.), Yasin Ehliz, Patrik Hager, Frederik Tiffels (všetci EHC Mníchov/Nem.), Tom Kühnhackl, Stefan Loibl (obaja AIK Skelleftea/Švéd.), Marcel Noebels, Leonhard Pföderl (obaja Eisbären Berlín/Nem.), Daniel Pietta (Ingolstadt/Nem.), Dominik Kahun (Bern/Švaj.), Tobias Rieder (Växjö/Švéd.)

Nominácia Číny na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Paris O'Brien, Pengfei Han, Jeremy Smith

Obrancovia: Ty Schultz, Pengfei Zhang, Ruinan Yan, Zimeng Chen, Denis Osipov, Jason Fram, Zach Yuen, Ryan Sproul, Jake Chelios

Útočníci: Parker Foo, Xudong Xiang, Jianing Guo, Peter Zhong, Zesen Zhang, Juncheng Yan, Rudi Ying, Brandon Yip, Ethan Werek, Cory Kane, Luke Lockhart, Spencer Foo, Tyler Wong

Nominácia Ruského olympijského výboru (ROC) na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Jaroslav Askarov, Alexander Samonov (obaja SKA Petrohrad), Timur Biľalov (Ak Bars Kazaň), Ivan Fedotov (CSKA Moskva), Dmitrij Šugajev (Severstaľ Čerepovec)

Obrancovia: Dmitrij Višnevskij, Alexander Nikišin (obaja Spartak Moskva), Vjačeslav Vojnov (Dinamo Moskva), Alexander Jelesin (Lokomotiv Jaroslavľ), Arťom Minulin, Jegor Jakovlev (obaja Metallurg Magnitogorsk), Daniil Pylenkov (SKA Petrohrad), Nikita Nesterov (CSKA Moskva), Sergej Telegin (Traktor Čeľabinsk), Semjon Čisťakov, Damir Šaripzjanov (obaja Avangard Omsk), Šakir Muchamadullin (Salavat Julajev Ufa)

Útočníci: Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Pavel Karnauchov, Sergej Plotnikov, Anton Slepyšev (všetci CSKA Moskva), Anton Burdasov, Nikita Gusev, Andrej Kuzmenko, Kirill Marčenko (všetci SKA Petrohrad), Stanislav Galijev, Vadim Šipačov (obaja Dinamo Moskva), Arťom Galimov, Dmitrij Voronkov (obaja Ak Bars Kazaň), Arsenij Gricjuk, Kirill Semjonov (obaja Avangard Omsk), Alexander Kadejkin (Salavat Julajev Ufa), Artur Kajumov (Lokomotiv Jaroslavľ), Andrej Čibisov (Metallurg Magnitogorsk), Arťom Anisimov (Lokomotiv Jaroslavľ), Vladimir Tkačov (Traktor Čeľabinsk)

Nominácia Česka na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Šimon Hrubec (Omsk/KHL), Roman Will (Čeľabinsk/KHL), Patrik Bartošák (Chabarovsk/KHL)

Obrancovia: Ronald Knot (Nižnekamsk/KHL), David Sklenička (Jokerit Helsinki/KHL), Lukáš Klok (Nižnekamsk/KHL), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva/KHL), Vojtěch Mozík (Vladivostok/KHL), Tomáš Kundrátek (Třinec), Libor Šulák (Vladivostok/KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Rapperswil-Jona/Švajč.), Jiří Smejkal (Lahti/Fín.), Vladimír Sobotka (Sparta), Hynek Zohorna (Oskarshamn/Švéd.), Radan Lenc (Chabarovsk/KHL), Michal Řepík (Sparta Praha), Tomáš Hyka (Čeľabinsk/KHL), Jan Kovář (Zug/Švaj.), Matěj Stránský (Davos/Švaj.), Lukáš Sedlák (Čeľabinsk/KHL), David Krejčí (Olomouc), Michael Špaček (Frölunda/Švéd.), Michael Frolík (Lausanne/Švaj.), Tomáš Zohorna (Oskarshamn/Švéd.)

Nominácia Švajčiarska na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Reto Berra (Fribourg), Leonardo Genoni (Zug), Joren van Pottelberghe (Biel)

Obrancovia: Raphael Diaz (Fribourg), Michael Fora (Ambri-Piotta), Mirco Müller, Santeri Alatalo, Romain Loeffel (všetci Lugano), Ramon Untersander (Bern), Christian Marti, Yannick Weber (obaja ZSC Lions)

Útočníci: Andres Ambühl, Enzo Corvi (obaja Davos), Denis Hollenstein, Denis Malgin, Sven Andrighetto (všetci Zürich Lions), Christoph Bertschy (Lausanne), Gaëtan Haas (Biel), Fabrice Herzog, Grégory Hofmann, Sven Senteler, Dario Simion (všetci Zug), Simon Moser (Bern), Killian Mottet (Fribourg), Joël Vermin (Servette Ženeva)

Nominácia Dánska na ZOH 2022 v Pekingu

Brankári: Sebastian Dam (Klagenfurt), Frederik Dikhov (Kristianstads IK), Patrick Galbraith (Sonderjyske)

Obrancovia: Phillip Bruggisser (Bremerhaven), Jesper Jensen Aabo (Krefeld Penguine), Nicholas B. Jensen (Eisbären Berlín), Emil Kristensen (Pustertal), Oliver Larsen (Jukurit), Matthias Lassen, Markus Lauridsen, Oliver Lauridsen (všetci Malmö Redhawks)

Útočníci: Matthias Asperup (Herlev), Matthias Bau Hansen (Herning), Mikkel Bödker (Lugano), Julian Jacobsen (Aalborg), Jesper Jensen (Frederikshavn), Nicklas Jensen (Jokerit Helsinki), Morten Madsen (Timra), Nikolai Meyer (Viedeň Capitals), Frans Nielsen (Eisbären Berlín), Nick Olesen (Brynäs), Morten Poulsen (Herning), Peter Regin (Ambri-Piotta), Patrick Russell (Linköping), Frederik Storm (Ingolstadt)

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: