Lukáš Dostál.
Lukáš Dostál. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|19. okt 2024 o 07:00

Hviezdou zápasu medzi Pittsburghom a Carolinou bol Nečas.

NEW YORK. Málokedy sa stáva, že je brankár so štyrmi inkasovanými gólmi medzi hviezdami zápasu. Lukáš Dostál to dokázal napriek tomu, že nevychytal víťazstvo.

Anaheimu však zaistil aspoň bod. Chytil 45 zo 49 striel Colorada pri prehre 3:4 po predĺžení.

Tá znamenala prvú výhru Avalanche v sezóne. Colorado sa jej dočkalo v piatom zápase, gólmi sa o ňu postarali Mittelstadt, dvojgólový Colton a MacKinnon.

Prvou hviezdou stretnutia medzi Pittsburghom a Carolinou bol český útočník Hurricanes Martin Nečas.

V 27. minúte strelil víťazný gól. Neskôr pridal aj asistenciu. Hurricanes vyhrali na ľade Penguins 4:1.

Winnipeg Jets si urobili z obrany San Jose Sharks trhací kalendár. Vyhrali 8:3.

Štatisticky si veľmi polepšili traja hráči. Cole Perfetti, Vladislav Namestnikov aj Neal Pionk zaknihovali v tomto stretnutí po štyri body.

NHL - základná časť - 19. október

Pittsburgh - Carolina 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 13. D. O'Connor (Eller, Puljujärvi) – 14. Blake (Robinson, Kotkaniemi), 27. Nečas (Jarvis, Sebastian Aho), 38. Gostisbehere (Svečnikov, Nečas), 51. Roslovic (Kotkaniemi, Orlov)

Brankári: Blomqvist 35/39 - Andersen 25/26

Winnipeg - San Jose 8:3 (4:1, 1:1, 3:1)

Góly: 2. Morrissey (C. Miller, Ehlers), 10. Ehlers (Vilardi, Scheifele), 14. Ehlers (Perfetti), 19. Pionk (Iafallo, Namestnikov), 22. Connor (Pionk, Vilardi), 50. Perfetti (Iafallo, Namestnikov), 53. Perfetti (Pionk, Namestnikov), 60. Namestnikov (Pionk, Perfetti) – 12. Toffoli (Walman, Granlund), 31. Kunin (Grundström, Ceci), 51. Zetterlund (Toffoli, Granlund)

Brankári: Hellebuyck 19/22 - Blackwood 13/18, Vaněček 15/18

Colorado - Anaheim 4:3pp (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Góly: 21. Mittelstadt (Kovalenko, Makar), 41. Colton (Mittelstadt, Rantanen), 52. Colton (Rantanen, MacKinnon), 65. MacKinnon (Rantanen) – 7. Leo Carlsson, 20. R. Strome (Dumoulin), 60. Terry (Zellweger)

Brankári: Georgijev 17/20 - Dostál 45/49

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Domov»Hokej»NHL»VIDEO: Dostál podal hrdinský výkon, Colorado vyhralo prvýkrát v sezóne