Netradičný signál Toronta. Matthews vystrelil z buly, napokon bol z toho gól

Auston Matthews na vhadzovaní.
Auston Matthews na vhadzovaní. (Autor: SITA/AP)
Oh my Hockey|16. jan 2022 o 06:47

Hráči Toronta sa zjavne neboja experimentovať.

ST. LOUIS. Hokejisti Toronta Maple Leafs dnes nastrieľali St. Louis Blues na ich domácom ľade šesť gólov. Prestrelku vyhrali tesne 6:5.

Prvý gól Toronta v divácky atraktívnom zápase strelil útočník Michael Bunting v šiestej minúte prvej tretiny. Ťažil pritom z netradičného signálu.

Vhadzovanie v útočnom pásme sa rozhodol využiť jeho spoluhráč Auston Matthews na moment prekvapenia. Americký kanonier bez rozpakov hneď po dopade puku na ľad vystrelil na brankára Binningtona.

Jeho pokus ešte v bránke neskončil, no dal možnosť dorážať spoluhráčovi Michaelovi Buntingovi. Forvardovi sa už podarilo prekonať súperovho brankára.

Zámorský komentátor zhodnotil, že Matthews vedel, čo robí a preto zrejme išlo o vopred dohovorený signál. Ten napokon vyšiel parádne.

Domov»Hokej»NHL»Netradičný signál Toronta. Matthews vystrelil z buly, napokon bol z toho gól