Jamie Benn.
Jamie Benn. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|25. máj 2023 o 08:08

V tejto sezóne už si nemusí zahrať.

DALLAS. Útočník Dallasu Stars Jamie Benn bol suspendovaný na dva zápasy za krosček do tváre Marka Stonea z Vegas Golden Knights.

Súboj kapitánov v treťom zápase konferenčného finále sa začal zrážkou pri mantineli. Keď Stone ležal na ľade, Benn ho zákerným spôsobom krosčekoval do tváre a krku priamo pred očami rozhodcu.

Incident sa odohral v druhej minúte zápasu. Benn bol vylúčený na päť minút a do konca stretnutia.

Ako uviedla disciplinárna komisia NHL, počas incidentu mohol kontrolovať svoj pohyb. Je teda zrejmé, že Stonea krosčekoval s plnou silou a úmyselne.

"Hrá sa rýchlo a emócie sú intenzívne. Samozrejme, radšej by som bol, keby som naňho nespadol a nepoužil práve hokejku na pribrzdenie tohto pádu," vyjadril sa vinník, ktorý situáciu nazval "nešťastnou".

Benn bol v predchádzajúcej kariére štyrikrát pokutovaný.

"Hviezdy" prehrávajú v sérii proti Golden Knights 0:3 na zápasy. Je preto možné, že si Benn už v tejto sezóne nezahrá. Ak by Stars vypadli v nasledujúcom stretnutí, tento trest sa preklenie do úvodného zápasu základnej časti v ročníku 2023/24.

Domov»Hokej»NHL»Krosčekoval protihráča do tváre. Kapitán Dallasu dostal dodatočný trest