Evander Kane skončil po bodyčeku na striedačke súpera.
Evander Kane skončil po bodyčeku na striedačke súpera. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|3. feb 2022 o 06:53

Hráči Washingtonu Capitals boli na Edmonton tvrdí.

WASHINGTON. Tvrdou fyzickou hrou sa predstavili Washington Capitals v nočnom zápase proti Edmontonu Oilers. Nezľakli sa ani veľkých hviezd.

Svoje si zažil Connor McDavid. Ligovú superstar zbúral v 47. minúte Garnet Hathaway tvrdým bodyčekom. McDavid neutrpel žiadnu ujmu na zdraví a hral ďalej.

Ešte väčším terčom bol pre Capitals Evander Kane. Ten schytal hneď dva ostré súboje, po jednom z nich dokonca vyzeral byť zranený.

Aj tu bol aktérom Garnet Hathaway. Ten poslal novú posilu Edmontonu v druhej tretine na striedačku Washingtonu.

V bolestiach bol Kane na konci druhej dvadsaťminútovky. Opustil ľad po náraze Dmitrija Orlova do jeho ramena.

Nevedelo sa, či sa vráti, no duel napokon dohral. K výhre Edmontonu 5:3 prispel gólom a asistenciou. McDavid strelil gól a dosiahol na métu šesťdesiatich bodov v sezóne už po šiesty raz v kariére.