V Bratislave sa poriadne iskrilo, zápas nedohrali až traja hokejisti

Hokejisti klubu Modré krídla Slovan sa tešia z gólu.
Hokejisti klubu Modré krídla Slovan sa tešia z gólu. (Autor: MODRÉ KRÍDLA Slovan/ facebook)
TASR|15. nov 2023 o 16:18 (aktualizované 15. nov 2023 o 21:00)

Celkovo bolo udelených 105 trestných minút.

BRATISLAVA. Hokejisti Považskej Bystrice natiahli víťaznú sériu v Tipos SHL už na štyri zápasy. V 16. kole vyhrali na ľade Modrých krídel Slovan 5:2.

Zápas rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 3:0. Najviac sa darilo prvej formácii hostí, kompletná pätica bodovala a gól strelili Zaťko, Vorona a Cíger.

V zápase sa poriadne iskrilo. Rozhodcovia rozdali pätnásť menších trestov a traja hráči zápas nedohrali. Celkovo bolo udelených 105 trestných minút.

Považská Bystrica sa vďaka zisku troch bodov posunula v neúplnej tabuľke na šieste miesto, keď preskočila práve svojho stredajšieho súpera.

"Prvú tretinu sme začali výborne, mali sme skvelé tempo. Potom ale na našej strane došlo k množstvu vylúčení. Myslím si, že Považská Bystrica dnes vyhrala zaslúžene," povedal Ján Lipiansky, hlavný tréner Modré krídla Slovan.

Vlci Žilina zdolali Trnavu 6:4 a upevnili si post lídra tabuľky.

Tréner Ernest Bokroš však vôbec nebol s výkonom svojich zverencov spokojný: "Dnes sme utrpeli víťazstvo. Ostatné veci nechám bez komentára."

Pred druhými Topoľčanmi, ktoré zvíťazili v Skalici 3:2 až po predĺžení, vedú vicemajstri z predošlej sezóny už o šesť bodov.

Žilinčania vyhrali v druhej najvyššej súťaži šiesty zápas v rade. Tretí je Prešov, ktorý opäť stratil body, tentoraz prehral na ľade Dubnice 3:4 po predĺžení.

"Videli sme veľmi rýchly hokej, plnili sme všetky úlohy, ktoré sme si stanovili. V kľúčových momentoch nás veľmi dobre podržal brankár. Potrebujeme byť disciplinovanejší a viac si veriť v presilových hrách.

Ukázali sme obetu a strelili tretí gól, ktorý nám zabezpečil jeden bod. Musíme byť však agresívnejší v predĺžení," vravel Tibor Tartaľ, tréner Prešova.

Slovenská hokejová liga - 16. kolo:

Modré krídla Slovan - Považská Bystrica 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 16. Jasenec (Volkov, Lukošik), 58. Myšiak (D. Hájnik, Dudáš) - 16. L. Urbánek (J. Zlocha, Tománek), 22. Zaťko (Hlaváč, Cíger), 32. Jakubec (Volko, L. Ďurkech), 36. Vorona (Lušňák, Zaťko), 46. Cíger (Lušňák)

Rozhodovali: Valachovič, Moller - Junek, Hajnik, vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Včelka 5+DKZ za hrubosť, Demo 5+DKZ za vrazenie na mantinel - A. Zlocha 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 35 divákov

Aquacity Pikes - Rimavská Sobota 5:4 pp (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 5. Lalík (Chlepčok, Česánek), 15. Valigura (Lavička, Svitana), 29. Nespala (Zekucia), 53. Peresunko (Nauš), 62. Peresunko (Mešár) - 1. Nazarov (Ďaloga, Frídel), 20. Ďaloga (Nazarov, Cútt), 36. Ďaloga (Cútt), 38. Ďuriš.

Rozhodovali: Krist, Čahoj - Nosek, Ševčík, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Ďuriš (Rimavská Sobota) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 84 divákov

Skalica - Topoľčany 2:3 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Góly: 6. Kuba (Janáč), 11. Obdržálek (Janáč, Pšurný) – 33. Klíma (Novák), 52. Novák (Plokhotnik, Legalin), 63. Legalin

Rozhodovali: Adamec, Synek - Zelený, Hercog, vylúčení: 4:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 628 divákov

DOXXbet Vlci Žilina - Trnava 6:4 (3:0, 2:3, 1:1)

Góly: 5. Melcher (Nahálka), 8. Mráz (Malina), 14. Koyš (Mráz, Malina), 24. Jansons (Varga), 31. Beták (Galamboš), 43. Varga (Mráz, Jansons) – 28. Jurák (Alapuranen, Kupka), 30. Kupka, 40. Jurák, 60. Kupka (Jurák, Holovič)

Rozhodovali: Smrek, Rojík - Drblík, Janiga, vylúčení: 6:2, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 1274 divákov

Žiar nad Hronom - Trebišov 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Góly: 6. Magdolen (Halama, Gabor), 12. Jakúbek (Fekiač), 50. Jakúbek (Gašpar, Fekiač), 60. Gábor – 42. Bdžoch (Lačný, Vrábeľ), 48. Danielčák (Groch)

Rozhodovali: Tornay, Vido - Staššák, Haringa, vylúčení: 6:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 386 divákov

Dubnica - HC Prešov 4:3 pp (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. Tybor (Hřebíček, Hovorka), 24. Tybor (t.s.), 39. Kluka (Hovorka), 63. O. Ďuriš (Kluka, Hřebíček) – 9. Sojka (Zyrjanov), 17. Chalupa (T. Klíma), 48. Poliaček (Pavúk, Leščenko).

Rozhodovali: Valach, Bachúrik - Hanko, Rehák, vylúčení: 7:10, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 449 divákov

Tabuľka SHL

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»V Bratislave sa poriadne iskrilo, zápas nedohrali až traja hokejisti