Hokejisti Vlci Žilina.
Hokejisti Vlci Žilina. (Autor: Facebook Vlci Žilina)
Sportnet, TASR|22. feb 2023 o 21:00

Až v polovici zápasov určilo víťaza predĺženie.

BRATISLAVA. Hokejisti Trnavy predviedli v zápase 41. kola SHL parádny obrat proti lídrovi tabuľky. V polovici zápasu prehrávali so Žilinou 2:5, ale napokon získali dva body po výhre 6:5 po predĺžení.

Roman Jurák zaznamenal gól a tri asistencie, center prvého útoku Marcel Holovič zakončil zápas s bilanciou 2+1 a víťazný gól strelil Michel Miklík.

Na druhé miesto tabuľky sa mohla dostať Dubnica, no aj tá premrhala náskok. Proti Humennému viedla doma v tretej tretine 3:1, no v záverečnej minúte riadneho hracieho času súper vyrovnal a napokon zvíťazil 4:3 po predĺžení.

Východniari sa vďaka tomu udržali na druhom mieste, no v porovnaní s treťou Trnavou, s ktorou si v piatok zmerajú sily, majú iba jednobodový náskok.

Pozíciu v prvej šestke si skomplikovala Považská Bystrica, keďže pred svojimi fanúšikmi nečakane prehrala s Topoľčanmi 2:3. Na rozdiel dvoch bodov sa k nej priblížila Skalica a tiež Modré krídla Slovan.

SHL - 41. kolo:

Trnava - Žilina 6:5 pp (1:4, 3:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 18. Kupka (Schmidt, Jurák), 21. Holovič (Jurák), 33. Holovič, 40. Jurák (Miščík), 57. Korím (Galimov, Jurák), 64. Miklík (Kupka) – 4. Halama (Grebenčšikov, Varga), 13. Lopušan (Pišoja, Ferenyi), 18. Varga (Kluka, Halama), 20. Melcher (Paukovček), 24. Kluka (Halama)

Rozhodovali: Fridrich, Krajčík - Šebeň, P. Tvrdoň, vylúčení: 1:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 350 divákov

Žiar nad Hronom - Martin 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 19. Kováč (Szypula, Pač), 40. Gabor (Suchý, Szypula), 64. Szypula (Chlepčok) – 16. Lahtinen (Paulíny, Tyczynski), 36. Tyczynski (Lahtinen)

Rozhodovali: Výleta, Čahoj - Klejna, Ševčík, vylúčení: 4:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 427 divákov

Modré krídla Slovan - Brezno 7:1 (1:1, 1:0, 5:0)

Góly: 7. Mamonov (Fetkovič), 29. Jasenec (Bezák, Fereta), 41. Mamonov, 45. Petráš (Klučiar, Polák), 49. Jasenec (Šotek), 50. Klučiar (z tr. strieľania), 56. Myšiak (Šotek, Bezák) – 8. Turňa (Rákoš)

Rozhodovali: Lesay, Rojík -Rehák, Bezák, vylúčení: 1:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 84 divákov

Dubnica - Humenné 3:4 pp (0:1, 2:0, 1:2 - 0:1)

Góly: 26. J. Haščák (Géci), 35. Addison (L. Lunter), 41. M. Kristín (Géci) – 20. Vaško (Lenďák, Trandin), 48. Ragan (Frič, Zahradník), 60. Kudin (Vaško, Lenďák), 62. Horvát.

Rozhodovali: Bachúrik, Valach - Olle, Zelený, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 341 divákov

Levice - Skalica 4:5 (0:1, 2:1, 2:3)

Góly: 22. Lauro (Pekarčík), 34. Šiškov (Leščenko, Vorona), 49. Leščenko (Pohl), 59. Vorona (Pekarčík, Šiškov) – 13. Landrigan (Šátek), 21. Murtazin (Janáč, Vidovič), 41. Hílek (Janáč, Murtazin), 53. Šátek (Landrigan, Janáč), 54. Landrigan (Hujsa, Jombík)

Rozhodovali: Adamec, Krist - Hanko, Hercog, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Považská Bystrica - Topoľčany 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Góly: 10. Hlinka, 45. Lušňák (Hlinka, Huna) – 15. Hřebíček (Urban), 19. Dúžek (Bystričan), 41. Ručkay (Stránský)

Rozhodovali: Smerek, Smrek - Riš, Beniač, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 348 divákov