Skvelý štart nováčika SHL. Hneď v úvodnom zápase zdolal Trnavu a má historický triumf

Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa tešia po strelenom góle.
Hokejisti HKM Rimavská Sobota sa tešia po strelenom góle. (Autor: Matej Hank)
Sportnet, TASR|22. sep 2023 o 21:00

Vlci Žilina v prvom kole nového ročníka nezaváhali, tešil sa aj Prešov.

BRATISLAVA. Hokejový tím VLCI Žilina zvíťazil v 1. kole Slovenskej hokejovej ligy (SHL) nad HK ESMERO Skalica 6:3.

Uspel aj nováčik z Rimavskej Soboty, ktorý hneď vo svojom prvom zápase v druhej najvyššej súťaži vyhral na ľade Trnavy 2:1.

Trnava mala dve veľké šance už v prvých piatich minútach, keď obrana hostí zaspala a nechala útočníkov ísť do samostatných nájazdov, no ani jeden nebol úspešný.

Povestné nedáš-dostaneš platilo aj v tomto zápase. V 7. minúte sa do vedenia dostala Rimavská Sobota gólom Borisa Babeliaka.

Nováčik udrel aj druhýkrát, v 12. minúte zvýšil na 2:0 Ronald Dvonč.

Trnavčania znížili v 30. minúte zásluhou Romana Kukumberga, ale na vyrovnanie sa už nezmohli.

Momentka zo zápasu HK Trnava - HKM Rimavská Sobota.

SHL - 1. kolo:

Trnava - Rimavská Sobota 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Góly: 30. Kukumberg (Alapuranen, Miklík) - 7. Babeliak (Jadrný, Danko), 12. Dvonč (Nazarov, Šabanov)

Rozhodovali: Krist, Valach - Rehák, Drblík. Vylúčení: 5:5, presilovky a oslabenia: 0:0

Diváci: 210

Žilina - Skalica 6:3 (2:0, 4:1, 0:2)

Góly: 8. Rehák (Halama), 10. Mráz (Koyš, Safaralejev), 21. Bezúch (Galamboš), 22. Jansons (Koyš), 24. Belluš (Paukovček, Beták), 26. Varga (Bezúch, Galamboš) - 40. Obdržálek (Sloboda, Pšúrný), 52. Sakmár (Škápik, Hujsa), 59. Hujsa (Škápik, Kadlečík)

Rozhodovali: Klejna, Vido - Haringa, Zelený, vylúčení: 5:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 1740

Považská Bystrica - Dubnica 3:4 sn (1:1, 2:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Cíger (Tománek, Lušňák), 24. Tománek (Cíger, Hlinka), 35. Cíger (Zemko, Ligas) - 9. Ďuriš (Škvarek), 33. Tybor (Hovorka, Hřebíček), 39. Kluka (Škvarek, E. Švec), rozhodujúci nájazd Škvarek

Rozhodovali: Mĺkvy, Valachovič - Junek, Hercog, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 348

Topoľčany - Prešov 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)

Góly: 3. Bystričan (Gaťár), 15. Gaťár (Novák), 22. Šandor (Legalin, Plochotnik) - 18. Nemec (Ščurko, Putala), 40. Ščurko (Leščenko, Putala), 46. Poliaček (Leščenko, Jerofejevs), 53. Chalupa (Poliaček)

Rozhodovali: Adamec, Moller - Ševčík, Nosek, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 1089

Žiar nad Hronom - Modré krídla Slovan 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Góly: 34. Šeliga (Pač, Suľovský), 38. Gábor, 38. Magdolen, 59. Šramaty (Jakúbek) - 22. Ožvald (Jasenec)

Rozhodovali: Lesay, Kalina - Knižka, P. Tvrdoň, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 664

Tabuľka SHL

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Skvelý štart nováčika SHL. Hneď v úvodnom zápase zdolal Trnavu a má historický triumf