Útočník Košíc napodobnil Demitru. Slovanu strelil exkluzívny gól

Pavel Klhůfek.
Pavel Klhůfek. (Autor: TASR – Milan Kapusta)
Sportnet|7. apr 2022 o 18:23

Podobný gól dal za Slovan naposledy Boris Sádecký.

BRATISLAVA. Šikovné české ruky predviedol útočník HC Košice Pavel Klhůfek v úvodnom zápase semifinále proti Slovanu Bratislava.

V siedmej minúte prvej tretiny prekonal domáceho brankára Anthonyho Petersa po efektnom zakončení.

Denis Parshin vystihol chybnú rozohrávku Slovana a okamžite prihral českému spoluhráčovi.

Klhůfek si zboku nakorčuľoval pred kanadského gólmana a hokejkou pomedzi nohy vystrelil puk zadovkou.

Košičania vďaka tomuto gólu vyhrali prvú tretinu 1:0.

Komentátor RTVS Pavol Gašpar počas priameho prenosu pripomenul, že podobný gól si na štadióne Slovana dovolil Pavol Demitra.

V sezóne 2004/05 počas výluky v NHL obliekal dres Dukly Trenčín a zápas, v ktorom strelil Demitra spomínaný gól vyhrali trenčianski hokejisti 5:0.

Takmer totožným gólom zaujal aj v sezóne 2017/18 už nebohý útočník Boris Sádecký. V drese Slovana sa presadil v KHL proti Lokomotivu Jaroslavľ pri prehre 2:3.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Útočník Košíc napodobnil Demitru. Slovanu strelil exkluzívny gól