Košice v špeciálnych dresoch skórovali len raz, Popradčania vyhrali derby

Momentka zo zápasu Košice - Poprad. (Autor: TASR - František Iván)
Sportnet, TASR|17. dec 2021 o 21:09

Poprad sa bodovo priblížil Košiciam.

Tipos extraliga - 18. kolo

Košice - Poprad 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)

Góly: 20. McPherson (Snuggerud) - 13. Ully (Rymsha, Vandas), 13. Bjalončík (Valigura, Brejčák), 29. Skokan (Arniel, Drgoň), 32. Arniel (Rymsha, Vandas)

Rozhodovali: Krajčík, Müllner - Ševčík, Gegáň, vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Bez divákov

Košice: Košarišťan - Deyl, Snuggerud, Romančík, Šedivý, Saucerman, Cibák, Novota, Jacko - Pereskokov, Slovák, McPherson - Klhůfek, Chovan, Paršin - Bartánus, Mrázik, Rogoň - Milý, Havrila, Jokeľ

Poprad: Čiliak - Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec - Svitana, Skokan, Livingston - Ully, Arniel, Vandas - Paločko, Mlynarovič, Jevoš - Valigura, Bjalončík, Petráš

KOŠICE. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v dohrávke 18. kola Tipos extraligy na ľade HC Košice 4:1.

Popradčania, ktorí vyhrali štyri z predchádzajúcich piatich zápasov, si upevnili šieste miesto a za Košicami zaostávajú už iba o bod.

Priebeh zápasu Košice - Poprad v Tipos extralige:

I. tretina:

Hráči HC Košice nastúpili v špeciálnych dresoch, ktoré odkazujú na 100. výročie organizovaného hokeja v meste.

Lepší štart do zápasu mali hostia, ktorí na konci 1. minúty pohrozili šancou Ullyho, ktorú zmaril brankár Košarišťan.

Popradčania sa od 11. minúty dostali k presilovke, v ktorej nezaskočili obranu domácich, no krátko po nej išli do vedenia. Skóre otvoril Ully, ktorého strela zo strednej vzdialenosti prepadla za Košarišťana - 0:1.

Už o 36 sekúnd bol náskok hostí dvojgólový, keď prihrávku spoza bránky zužitkoval nepokrytý Bjalončík - 0:2.

Košičania znížili dve sekundy pred prvou prestávkou po tom, ako McPherson rozvinul aj zakončil ofenzívnu akciu - 1:2.

II. tretina:

Kontaktný gól "do šatne" však domácim príliš nepomohol. V úvode druhej časti sa síce dostali k streleckým pokusom, ale iniciatívu postupne prevzal Poprad. Jeho hráči sa viackrát usadili pred Košarišťanom, sľubné šance nepremenili Skokan či Arniel, ale obaja si neskôr napravili chuť.

V druhej tretine zaujalo fair play gesto obrancu Košíc Šedivého, ktorý upravil verdikt rozhodcu, ktorý chcel po zdanlivom faule vylúčiť popradského hráča.

V 29. minúte vylúčenie McPhersona potrestal Skokan, ktorý zblízka dorazil puk za Košarišťana - 1:3.

O tri minúty bolo už 1:4, keď sa v okolí bránkovisku presadil aj Arniel.

III. tretina:

Hostia v tretej tretine bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. V 48. minúte ho mohol zvýšiť Livingston, ale Košarišťan mu zmaril šancu.

Popradčania sa krátko nato dostali k presilovke, v ktorej zovreli súpera, ale bez gólového úspechu.

V 55. minúte si tlak vytvorili aj domáci, ale organizovaná obrana Popradu ich nepustila do vyloženej šance.

V 57. minúte sa Košičania odhodlali k hre bez brankára a hoci dve minúty zvierali súpera v jeho pásme, gól už nestrelili.

Tabuľka

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Košice v špeciálnych dresoch skórovali len raz, Popradčania vyhrali derby