Slafkovský inkasoval ďalší veľký bodyček. Pri výhre mal mínusku

Juraj Slafkovský v drese Montreal Canadiens.
Juraj Slafkovský v drese Montreal Canadiens. (Autor: SPORTNET - SÉBASTIEN GERVAIS)
Oh my Hockey|20. dec 2022 o 06:45

V NHL sa hralo osem zápasov.

NEW YORK. Juraj Slafkovský si na konto pripísal ďalšie víťazstvo v zámorskej NHL. Montreal Canadiens porazil Arizonu v najmenšej hale v súťaži výsledkom 3:2 po predĺžení.

Slovák si bodovanie nerozšíril. Zaznamenal mínusový bod, dve trestné minúty a dva bodyčeky. Na ľade strávil 10 minút a 34 sekúnd.

V prvej tretine si ho pri snahe dostať sa do útočného pásma vyčíhal súperov zadák Shayne Gostisbehere. Zastavil ho tvrdým, ale čistým bodyčekom.

Všetky štyri góly pred predĺžením padli v druhej dvadsaťminiútovke. Najprv po 49 sekundách otvoril skóre Caufield, no o necelú pol minútu neskôr vyrovnal Schmaltz. Potom sa presadil Xhekaj, no tomu odpovedal Maccelli.

V predĺžení po 68 sekundách rozhodol Hoffman. Asistovali mu Dach a Edmundson.

Krejčí sa zapísal do histórie

Tretím päťdesiatbodovým hráčom sezóny sa stal Tage Thompson. Útočník Buffala potreboval na túto métu iba 32 stretnutí. Gólom prispel k výhre 3:2 nad Vegas.

Strelcom jediného nočného hetriku sa stal Jordan Kyrou. Forvard St. Louis sa takto zapísal do štatistík pri výhre 5:1 nad Vancouverom.

Súboj ruských brankárov Aleksandra Georgijeva a Iľju Sorokina priniesol zápas bez gólov. Brankár Colorada mal 26 zákrokov, brankár Islanders až 46. Duel rozhodli až samostatné nájazdy, Avalanche vyhrali 1:0.

David Krejčí skóroval pri výhre Bostonu 7:3 nad Floridou. Dal už svoj desiaty gól v ročníku a stal sa len siedmym hráčom v bohatej klubovej histórii, ktorý za Boston odohral aspoň dvanásť desaťgólových sezón.

NHL - základná časť - 19. december:

Boston - Florida 7:3 (3:0, 2:3, 2:0)

Góly: 11. Clifton (Hall), 15. Carlo (Marchand, Bergeron), 17. Coyle (Frederic, Carlo), 22. Pastrňák (Bergeron, Marchand), 32. Krejčí (H. Lindholm, Hall), 49. Bergeron (Clifton), 54. Bergeron (H. Lindholm, Marchand) – 24. Reinhart (Kiersted, Verhaeghe), 26. E. Staal (Forsling, Montour), 29. Verhaeghe (Reinhart, Luostarinen)

Brankári: Ullmark 36/39 - Knight 19/26

Columbus - Dallas 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 60. K. Johnson (Roslovic, Nyquist) – 21. W. Johnston (R. Suter, Ja. Benn), 59. J. Robertson

Brankári: Tarasov 32/33 - Oettinger 27/28

Washington - Detroit 4:3 pp (0:2, 2:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 36. Dowd (Ovečkin, E. Gustafsson), 36. Dowd (Jensen, Aube-Kubel), 46. E. Gustafsson (Eller, Aube-Kubel), 65. Orlov (Johansson, Dowd) – 8. Perron (Rasmussen, Larkin), 16. Sundqvist (Berggren, Veleno), 45. Raymond (Copp, Määttä)

Brankári: Lindgren 16/19 - Husso 38/42

Nashville - Edmonton 4:3 pp (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)

Góly: 5. Ekholm (Novak), 23. Gross (Trenin, R. Johansen), 33. Duchene (Granlund, Glass), 63. A. Carrier (Glass, Niederreiter) – 9. Puljujärvi (Nurse, Campbell), 25. Nugent-Hopkins (McDavid, Barrie), 42. Nugent-Hopkins (McDavid)

Brankári: Saros 30/33 - Campbell 31/35

Colorado - NY Islanders 1:0 sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)

Góly: rozh. náj. Rodrigues

Brankári: Georgijev 26/26 - Sorokin 46/46

Arizona - Montreal 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 - 0:1)

Góly: 22. Schmaltz (Keller), 28. Maccelli (Crouse, Chychrun) – 21. Caufield (Jos. Anderson, Guhle), 25. Dvorak (Xhekaj, Dadonov), 62. Hoffman (Dach)

Brankári: Vejmelka 23/26 - Montembeault 37/39

Vegas - Buffalo 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Góly: 44. Stephenson (Amadio, Martinez), 58. Re. Smith (Pietrangelo, W. Karlsson) – 22. J. Skinner (Tuch, Pilut), 28. T. Thompson (Fitzgerald), 34. Pilut (Okposo, Krebs)

Brankári: Hill 15/18 - Luukkonen 41/43

Vancouver - St. Louis 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Góly: 33. Michejev (Q. Hughes) – 31. Kyrou (Leddy, Tarasenko), 34. Na. Walker (Leddy, Parayko), 39. Thomas (Barbašev, Kyrou), 42. Kyrou (Tarasenko, Krug), 50. Kyrou (Thomas, Tarasenko)

Brankári: Martin 22/27 - Binnington 33/34