Skvelý Cehlárik rozhodol o výhre Leksandu, bodoval aj Hrivík

Leksands IF.
Peter Cehlárik v drese Leksands IF. (Autor: Twitter Leksands IF)
TASR|24. feb 2024 o 22:58

Leksand zvíťazil najtesnejším rozdielom..

LEKSAND. Slovenský hokejista Peter Cehlárik sa v sobotňajšom zápase švédskej SHL podieľal dvoma gólmi na triumfe Leksandu nad Luleou 4:3.

Bod za asistenciu si pripísal aj jeho krajan Marek Hrivík.

Hostia viedli počas druhej tretiny 2:0, no Leksand potom dokázal streliť tri góly počas necelých desiatich minút.

Cehlárik v polovici stretnutia využil presilovú hru, krátko na to vyrovnal Max Veronneau, asistenciu si pripísal Hrivík.

V 39. minúte Cehlárik počas oslabenia zaznamenal druhý gól v stretnutí. Lulea vyrovnala desať sekúnd pred prestávkou.

Domáci však na konci tretej časti rozhodli o svojom triumfe. Päť sekúnd pred sirénou dosiahol druhý presný zásah Veronneau.

Leksand zvíťazili po siedmich dueloch a udržal sa na 7. mieste. Cehlárik nazbieral v doterajšom priebehu sezóny 34 bodov (15+19), Hrivík má na konte 24 (14+10).

Tabuľka švédskej SHL

Domov»Hokej»Ďalšie súťaže»Švédsko»SHL - Svenska hockeyligan»Skvelý Cehlárik rozhodol o výhre Leksandu, bodoval aj Hrivík