Trenčín neuspel po dvoch výhrach za sebou.

Tipos extraliga - 9. kolo

Poprad - Trenčín 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 20. Cracknell (Calof), 54. Cracknell (Calof), 59. Cracknell (Calof)

Rozhodovali: Novák, Krajčík - Tichý, Hajnik. Vylúčení: 4:4 na 2 min + Bourque - Schmiemann 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 1971

Poprad: Vay (Belányi) - Brejčák, Kotvan - Ligas, Bourque - Turan, Fereta - Sluka - Coskey, Cracknell, Calof - Török, Šiška, Centazzo - Paločko, Suchý, Nauš - Šotek, Urbánek, Kundrik

Trenčín: Valent (Grigals) - Cardwell, Macejko - Hatala, Schmiemann - Laurenčík, Starosta - Bokroš, Hlaváč - Šišovský, Baláž, Ahl - Josling, Stapley, Krajčovič - Hudec, Bortňák, Sojčík - Tomík, Dej, Vaňo

POPRAD. Hokejisti HK Poprad v piatok zlomili päťzápasovú sériu prehier. V 9. kole Tipos extraligy zdolali pred domácimi priaznivcami Duklu Trenčín 3:0.

V tabuľke im so 14 bodmi patrí siedma priečka. Hostia sa so šiestimi bodmi držia v priebežnom poradí na 10. mieste.

"Kamzíci" v závere prvej tretiny využili zaváhanie obrancu Jakea Cardwella, ktorý nedokázal pripraviť o puk Andrewa Calofa.

Kanadský útočník prihral priamo pred bránou voľnému Adamovi Cracknellovi, ktorý skóroval.

V závere tretej tretiny sa o druhý presný zásah domácich postaralo opäť rovnaké duo Kanaďanov.

Calof zahral puk na ľavý kruh Cracknellovi, ten poľahky poslal puk za chrbát ležiaceho Michala Valenta.

V 59. zaznamenal Cracknell hetrik po presnej prihrávke od Calofa.

Hlasy po zápase

Todd Bjorkstrand, tréner Popradu: "Bol to tesný zápas. Nehráme zle, ale skórovať je pre nás výzvou. Dnes sme však dobre riešili situácie. Päť prehier v rade nás ťažilo a dnes to bolo náročné, pretože bol dlho stav 1:0. Sme veľmi šťastní za tri body."

Pavol Mihálik, asistent trénera Trenčína: "Bez gólu sa vyhrať nedá. Prišli sme sem s plánom získať body. Gólman nás dnes držal v hre a dal nám šancu na víťazstvo, ale za dve tretiny sme mali málo striel. Na konci sme hrali vabank a z protiútoku sme dostali gól. Oni svoje šance využili, my nie. Gratulujem súperovi k výhre."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HK Poprad - HK Dukla Trenčín dnes (Tipos extraliga, 9. kolo, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
11.10.2024 o 18:00
9. kolo
Poprad
3:0
(1:0, 0:0, 2:0)
59' minúta
Ukončený
Trenčín
Prehľad
Góly a asistencie: 20. Cracknell (Calof), 54. Cracknell (Calof), 59. Cracknell (Calof). Rozhodca: Novák, Krajčík – Tichý, Hajnik.
Popradčania dlho viedli len o jeden gól, ale v posledných šiestich minútach stretnutia sa im podarilo pridať ešte dva presné zásahy. Zvíťazili 3:0 a tým ukončili päťzápasovú sériu prehier. Dnes sa presadil len jediný muž a to Adam Cracknell, ktorý zahviezdil hetrikom. Na dnes je to všetko, ďakujem za pozornosť.
Koniec zápasu.
58:25
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Bourque – 10 min. osobný trest, nešportové správanie.

Vylúčenie v tíme HK DUKLA Trenčín:
Schmiemann – 10 min. osobný trest, nešportové správanie.
58:25
goalPoprad dal gól! Calof doprial presný zásah do prázdnej brány ADAMOVI CRACKNELLOVI, ktorý je dnes hviezdou stretnutia, pretože si pripisuje hattrick!
Asistencia: Calof.
58:05
Turan poslal puk do stredného pásma.
57:22
importantVojaci sú na ľade so šiestimi korčuliarmi!
57:00
Hostia napriek neprítomnosti Greena, či Leskinena nehrajú zle, ale žiaľ prekonať dobre chytajúceho Vaya je náročné.
56:17
Toto nevyhovuje Trenčanom. Zakázané uvoľnenie.
53:57
goalPoprad dal gól! Macejko netrafil bránu, následne sa vytvorilo popradské prečíslenie, Calof mal puk na pravej strane, prihral jednoducho na ľavý kruh ADAMOVI CRACKNELLOVI, ktorý prekonal ležiaceho Valenta.
53:27
Dnešné stretnutie sleduje 1971 divákov.
52:38
Aktívny je Kotvan, otvoril sa mu priestor na pravom kruhu a strieľal z prvej. Valent ho opäť vychytal.
52:26
Icing domáceho celku.
51:57
Domáci v plnom počte.
51:31
importantCardwellova strela zblokovaná, následne pálil Josling a Vay predviedol zákrok!
49:57
Coskey – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
49:24
Macejko odplácal Törökovi, nepáčilo sa to domácim priaznivcom.
48:22
Hostia v plnom počte.
48:06
Starosta odpálil puk z obranného pásma.
48:00
Valent drží puk na svojom tele. Coskey strieľal z ľavého kruhu.
47:19
Valent vyrazil puk po strele Cracknella spred brány.
46:55
Vojaci sa oslobodili a vyhodili puk v Vayovi.
46:37
Po Kotvanovom príklepe sa ukázal Valent skvelým zákrokom lapačkou.
46:22
Hlaváč – 2 min., podrazenie.
45:28
S lapačkou vynikol aj Valent, keď do nej chytil puk po Šotekovom pokuse.
44:16
importantBortňák ohrozil bránu, lenže Vay vyrazil puk lapačkou!
43:57
Puk má vo svojej moci Vay.
43:48
43:30
Pred bránu sa natlačil Dej, ale Vaya neprekonal.
42:50
Trenčania sa nedokážu usadiť sa v pásme.
41:57
Strela nevyšla Joslingovi a hostia prichádzajú o útočné pásmo.
41:48
Centazzo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Stav sa po druhej tretine nezmenil a Poprad naďalej vedie nad Trenčínom futbalovo 1:0. V hre sa priostruje, pretože sú už vidieť medzi hráčmi náznaky štuchaníc. Tretia tretina sa začne približne o 19:42.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
38:26
Zmätky v trenčianskej obrane, zasiahol Valent, keď priľahol puk.
38:03
Turan – 2 min., hrubosť.

Dej – 2 min., hrubosť.
38:03
importantTuran si chce vybavovať účty s Dejom! Obaja putujú na trestnú lavicu.
36:33
importantHatala zabránil skórovať súperovi po prečíslení dobrým obranným zákrokom!
36:14
Nebezpečný príklep od Kotvana, po ktorom vyrazil puk pohotovo Valent. Reklamná prestávka.
35:09
Trenčania mali šťastie, lebo keby sa odrazil puk ku Cracknellovi, tak by sme boli svedkami prečíslenia.
34:27
Zakázané uvoľnenie kamzíkov. Cardwell si skočil do Feretu, ale vylučovať sa nebude.
33:28
Schmiemann zaváhal na útočnej modrej a prišiel o puk.
33:19
Baláž preveril Vaya z mierneho uhla strelou do jeho tela.
33:02
Vay prerušil hru chytením puku do lapačky po rýchlej strele od modrej čiary.
32:07
Bekhend Coskeyho prešiel len k zadnému mantinelu.
30:57
Hra je prerušená, Valent to schytal aj druhýkrát do masky.
29:44
Puk tečovaný na ochrannú sieť.
28:15
Macejko vystrelil na bránu v snahe niečo dosiahnuť, ale Vay vyrazil puk betónom.
27:22
Po Bourqueho strele je puk v lapačke Valenta. Reklamná prestávka.
26:33
Ahl si počínal hranične, keď sa pri ňom ocitol na ľade Turan.
25:47
Brejčák vystrelil z diaľky a získal tým vhadzovanie v útočnom pásme.
24:23
24:15
Tak Coskeyho strelu zblokoval Centazzo, ktorý sa snažil cloniť Valentovi.
23:26
Valent vychytal Calofa, domáci krídelník mal pri sebe voľný priestor.
22:49
Valent bol zasiahnutý pukom do masky. Gólman hostí potreboval kratšiu pauzu.
22:28
Calof nezachytil krížnu prihrávku.
22:23
Stapley – 2 min., podrazenie.
22:02
Nabité dostal Turan, ale netrafil bránu.
21:21
Strela od Schmiemanna bola zblokovaná.
20:55
Zakázané uvoľnenie domácich.
20:36
importantŠancu mal opäť Cracknell, ale svojím pokusom švihom minul trenčiansku bránu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Už sa zdalo, že sa pôjde do šatní za stavu 0:0, ale všetko zmenil Cracknell 22 sekúnd pred klaksónom, keď bol sám pred bránou a nikto ho nebránil. Tento gól ide na triko Cardwellovi, ktorý neubránil Calofa za vlastnou bránou. Poprad vedie nad Trenčínom 1:0. Druhá tretina sa začne približne o 18:53.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:38
goalPoprad dal gól! Za vlastnou bránou zaváhal Cardwell, keď nedokázal odstaviť od puku Calofa, ten prihral priamo pred bránu nebránenému ADAMOVI CRACKNELLOVI, ktorý sa pohral s Valentom.
19:31
Icing na strane Trenčína.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
17:58
Domáci zatlačili, prišla strela na bránu a Valent puk vyrazil len pred seba. Ďalší popradský hráč na dorážku nedočiahol.
15:59
Nepresne strieľal Cracknell, ale odrazený puk od mantinelu narobil Valentovi problémy po dorážke.
15:06
Po Naušovej strele nasleduje reklamný brejk.
14:52
Bekhendové zakončenie vyslal Suchý, ale Sojčík sa mu hodil do strely.
13:49
Coskey bol skôr v útočnom pásme a dopustil sa ofsajdu.
13:09
Trenčania si prihrali puk rukou a to si všimol aj rozhodca.
12:18
Pálil Starosta od modrej a Vay vyrazil puk.
11:19
Hra sa prelínala zo strany na stranu, najprv neprešla prihrávka na Ahla a na druhej strane preveril brankára Valenta Urbánek.
10:46
Zakázané uvoľnenie vojakov.
10:26
importantĎalší zákrok Valenta po Cracknellovej strele! Hostia podcenili situáciu a nechali ho samého pred bránou po nahodenom puku na zadný mantinel. Reklamná prestávka.
09:44
Dej získal puk pri útočnej modrej, ale ďalej nič nevymyslel.
09:20
Valent pre istotu podržal puk.
08:29
Puk sa dotkol ochrannej siete a hra je prerušená.
06:51
importantNa Calofa prešla prihrávka cez stred útočného pásma a vystrelil na bránu. Valent dobre zasiahol.
06:12
Vaya neprekvapila strela z uhla. Reklamná prestávka.
04:52
Vojaci vyhrali súboj pri mantineli a presunuli sa s pukom ďaleko od vlastnej brány.
03:56
Zákrok si pripisuje aj Vay, keď z prvej pálil Hatala.
02:46
Valent pokryl puk po pokuse z medzikružia.