Gólová radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi
Gólová radosť hokejistov Spišskej Novej Vsi (Autor: TASR)
Sportnet|27. okt 2024 o 18:14

Líder otočil zápas za 36 sekúnd.

Tipos extraliga -15. kolo

HK Poprad – HK Spišská Nová Ves 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 12. Calof (Cracknell) – 52. Hannoun (Majdan, Mitens), 53. Žiak (Myklucha, Andrusiak), 59. Vandas (Myklucha, Ališauskas)

Rozhodcovia: Rojík, Crman – Orolin, Tichý, vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Diváci: 3888

Poprad: Belányi – Brejčák, Kotvan, Romančík, Bourque, Turan, Fereta, Sluka – Calof, Cracknell, Nauš – Murphy, Suchý, Centazzo – Giľák, Šiška, Kundrik – Mlynarovič, Török, Paločko

Spišská Nová Ves: Mitens – Ališauskas, Groch, Valach, Žiak, Barcík, Romaňák – Rapáč, Ford, Majdan – Harper, Hannoun, Kestner – Števuliak, Myklucha, Andrusiak – Vandas, Drábek, Džugan – Danielčák

POPRAD. Hokejisti HK Poprad prehrali v zápase 15. kola Tipos extraligy na domácom ľade so Spišskou Novou Vsou 1:3.

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v 15. kole Tipos extraligy na ľade Popradu 3:1. Vďaka triumfu majú na čele tabuľky už sedembodový náskok pred priebežne druhými Košicami, ktoré nestačili doma na Žilinu. "

Kamzíci" prehrali druhý duel v rade a sú na 7. priečke.

Popradčania sa dostali do vedenia v 12. minúte počas presilovej hry, keď Cracknell našiel pred bránou Calofa, ktorý prekonal Mitensa pomedzi betóny. Hostia však v tretej tretine za 36 sekúnd výsledok otočili.

Najprv Hannoun prestrelil pomedzi nohy Belányiho a Žiak namieril presne od modrej čiary. V závere ešte upravil výsledok Vandas strelou do prázdnej bránky.

Hlasy po zápase

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Myslím si, že sme odohrali skvelý zápas. Boli sme veľmi disciplinovaní a chlapci ukázali veľký chtíč. V podstate sa Spišská nemala čoho chytiť. Samozrejme, darí sa im od začiatku sezóny a je to mužstvo, ktoré vie využiť nejaký moment hlavne v tretej tretine. Opäť si to na nich nejakým spôsobom počkalo, pustili tam tri strely a padlo im to tam.

Na nás si ten moment bohužiaľ nepočkal. Samozrejme, sme z toho sklamaní, pretože skutočne výborný zápas z našej strany. Potrebujeme zostať silní do ďalšieho týždňa a nejakým spôsobom stavať na tom výkone, ktorý sme dnes predviedli a veriť, že v najbližšom zápase budeme brať tri body my."

Jason O'Leary, tréner Spišskej Novej Vsi: "Myslím si, že sme začali dobre. Vedeli sme, že to bude tesný zápas, pretože súper ma veľmi talentovaný tím. Oni využili presilovku a do konca prvej tretiny nás výrazne prestrieľali. V druhej a tretej časti to už vyzeralo lepšie. Nakoniec to bol naozaj tesný zápas, čo sme očakávali a tešíme sa, že sme získali dôležité tri body."

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE: HK Poprad - HK Spišská Nová Ves dnes (Tipos extraliga, 15. kolo, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2024/2025
27.10.2024 o 16:00
15. kolo
Poprad
1:3
(1:0, 0:0, 0:3)
59' minúta
Ukončený
Spišská N. Ves
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Calof (Cracknell, Kotvan) – 52. Hannoun (Majdan, Mitens), 53. Žiak (Myklukha, Andrusiak), 59. Vandas (Myklukha, Ališauskas). Rozhodca: Rojík, Crman – Orolin, Tichý.
Prenos
Spišská Nová Ves ukázala svoju bojovnosť a silu, keď v poslednej dvadsaťminútovke otočila priebeh stretnutia s Popradom z 1:0 na 1:3. Spišiakom na to stačilo posledných desať minút. Strelili dva rýchle góly po sebe a do prázdnej brány poistil výhru Vandas. Popradčanov môžu mrzieť niektoré nevyužité šance, pretože mali zápas pod svojou kontrolou. Zo zápasu je to všetko a ja vám ďakujem za pozornosť.
Koniec zápasu.
58:18
goalSpišská Nová Ves dala gól! Z vlastného pásma namieril presne MICHAEL VANDAS, ktorý cez celé klzisko triafa prázdnu bránu.
Asistencie: Myklukha, Ališauskas.
58:00
Posledné dve minúty tretej tretiny.
57:45
importantPopradčania odvolali brankára a na ľade majú šiestich korčuliarov!
56:10
Zrazu je všetko inak a doťahovať musí Poprad. Domáci na to majú posledné štyri minúty.
Dnešné stretnutie sleduje 3888 divákov.
55:11
Po Romaňákovom nástrele je puk na ochrannej sieti.
54:18
52:28
goalSpišská Nová Ves dala gól! Hostia otáčajú skóre stretnutia! Števuliak zle trafil puk, ten sa odrazil ku ADAMOVI ŽIAKOVI a z poriadneho náprahu rozvlnil sieť.
Asistencie: Myklukha, Andrusiak.
51:52
goalSpišská Nová Ves dala gól! Dôležitý gól strieľa DANTE HANNOUN, ktorý si nakorčuľoval k ľavému kruhu a príklepom prestrelil Belányiho. Domáci gólman mal zakrytý výhľad.
Asistencie: Majdan, Mitens.
50:34
Hostia v plnom počte.
50:14
Nepresná strela domácich, ktorá ich vyhnala z útočnej tretiny.
49:04
importantNastrelená žŕdka na Mittensovej bráne!
48:34
Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
Rapáč – 2 min., hákovanie.
48:02
Zakázané uvoľnenie na strane hostí.
45:52
Pred bránou čakal na prihrávku Nauš, aj ju dostal, ale na strelu nemal nárok.
44:59
Icing popradských kamzíkov.
44:42
Individuálne sa predieral Danielčák, ktorý sa pohral s Bourquem a zakončil. Belányi sklopil svoje betóny.
43:37
Ťažká prihrávka na spracovanie pre Turana, ktorý neudržal puk v útočnom pásme.
43:21
Akosi sa to kúskuje. Zakázané uvoľnenie Popradu.
43:06
Hra je opäť prerušená, keď puk opustil ľadovú plochu.
42:54
Je odpískaná prihrávka rukou.
42:15
Niekoľko sekúnd bojovali hráči o puk pri mantineli v útočnom pásme Popradu.
41:10
Calof obišiel hosťujúcu bránu a strieľal z otočky. Mittens si postrážil bližšiu žrď.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ani v druhej tretine sa nepoľavilo, gól síce nepadol, ale oba celky majú stále čo ponúknuť. Veľkú šancu na presný zásah mal Cracknell, ale nastrelil žŕdku. Väčšia aktivita je naďalej na strane Popradu, Spišiaci mali pred koncom tretiny k dispozícii presilovú hru, ale tú nevyužili. Tretia tretina sa začne približne o 17:41.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:41
Domáci v plnom počte.
39:15
Po Andrusiakovej strele sprava vyrazil Belányi puk ramenom a posunul bránu.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
38:36
importantBelányi sedel na ľade, hostia to nevyužili!
37:50
Strata puku na modrej čiare vyhnala Spišiakov z útočnej tretiny.
37:41
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Bourque – 2 min., nedovolené bránenie.
37:00
Hostia prepadli v strednom pásme, Popradčania trielili na bránu a Mitens zvládol ťažkú situáciu pri svojej bráne.
36:04
Ľahká strela na Belányiho, ktorý radšej pokryl puk.
34:55
Za pukom šprintoval Andrusiak, ale toho si postrážil Fereta.
34:11
Mitens prerušuje hru. Reklamná prestávka.
32:16
importantŠanca aj na druhej strane, otvorený priestor brány Spišiaci nevyužili. Majdan už nečakal spätnú prihrávku od Rapáča a tak nezareagoval rýchlejšie.
32:03
importantPrečíslenie dvaja proti jednému, Šiškovi korčuľoval Paločko, ale prvý menovaný to skúsil sám, neuspel.
31:22
Ďalší pokus od Valacha, tentokrát od modrej čiary. Belányi vyrazil puk.
30:59
Valach spoza ľavého kruhu pálil nepresne.
30:22
30:12
Ališauskas sa snažil strieľať od modrej, ale trafil pred sebou stojaceho Nauša.
29:41
Vyhraté vhadzovanie domácich, nasledovala strela na Mitensa.
29:10
Intenzívne počuť fanklub Spišiakov, čo prispieva výbornej atmosfére na štadióne.
28:10
27:54
27:08
Z ľavého kruhu strieľal Centazzo, Džugan dobre zblokoval túto strelu.
26:27
Po buly pred Mitensom plachtil puk do stredného pásma.
26:18
Kotvan pálil z prvej po prihrávke od Centazza, ale nepresne.
25:54
Andrusiak – 2 min., sekanie.
24:54
importantVýborné spracovanie puku od Cracknella, ten následne prihral Naušovi, ktorý zoči-voči Mitensovi neuspel!
23:19
Tvrdý príklep vyslal Majdan po buly. Belányi podržal puk.
23:15
Pokus od modrej tečovaný až na ochrannú sieť. Vhadzovanie pred Belányim.
21:31
importantZ opakovaných záznamov to gól nebol, Cracknell strieľal z medzikružia a trafil do žrde!
21:31
importantTak toto vyzeralo na gól Cracknella, Popradčania sa tešili, tak ešte uvidíme, čo táto situácia prinesie!
20:35
Giľák si podržal puk na hokejke a vyslal strelecký pokus na bránu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Derby medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou má všetko, čo treba. Prvá tretina bola z oboch strán veľmi dobrá, i keď viacej toho ukázali domáci, ktorí sa dostali do vedenia 1:0, keď im bola ponúknutá presilová hra a tú využili. Druhá tretina sa začne približne o 16:47.