Radosť hokejistov HC 05 Banská Bystrica. (Autor: Facebook HC 05 Banská Bystrica)
Sportnet, TASR|28. nov 2023 o 20:30

Tím spod Zobora prehral druhýkrát v rade.

Tipos extraliga - 22. kolo

Banská Bystrica - Nitra 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

Góly: 16. Hora (Výhonský, Macek), 17. Wilkins (Wilde, Bačík), 21. Vela (Wilkins, Wilde), 27. Výhonský (Petriska), 59. Hora – 9. Čederle (Marek Slovák), 33. Buček (Gates, F. Gajdoš), 40. Buček (Gates, F. Gajdoš).

Rozhodcovia: M. Korba, Jobbágy – Valo, Jedlička.. Vylúčení na 2. min: 5:5, presilovky: 1:2, oslabenia: 2:0

Diváci: 1852

Banská Bystrica: Krošelj – Wilde, Bačík, Luža, Hora, Pavúk, Ďatelinka, Žabka – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Adam, R. Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Štrauch, Stránsky, Plančár

Nitra: Aittokallio – Cotton, Matej Bača, P. Valent, F. Gajdoš, Vitáloš, Stacha, Fatul – Bajtek Gill, Buček – Harper, Gates, R. Jackson – Ridzoň, Marek Slovák, Čederle – Okoličány, Bubela, Lacka

BANSKÁ BYSTRICA. V 23. kole Tipos extraligy hokejisti Banskej Bystrice zdolali doma Nitru 5:3 a pripísali si druhé víťazstvo pod vedením nového trénera Helminena.

Tím spod Zobora po šiestich výhrach v rade prehral druhýkrát. Duel mal až dvoch dvojgólových strelcov Horu a Bučeka.

Do vedenia išli v 9. minúte hostia po vyhratom buly, keď sa z medzikružia presadil Čederle. Domáci otočili dvoma gólmi stav na 2:1 po štvrťhodine v priebehu jednej minúty.

Po žŕdke Maceka získal odrazený puk Hora a poslal ho medzi žrde a následne voľný Wilkins uspel pred odkrytou bránkou.

Na začiatku druhej tretiny využili ´barani´ presilovku o dvoch hráčov, na 3:1 zamietol puk pred bránkou voľný Vela a neskôr v oslabení zvýšil na 4:1 Výhonský z dorážky po strele Petrisku.

Lenže Nitrania znížili na 4:3 dvoma gólmi Bučeka v presilovkách, keď v oboch prípadoch tento kanonier zakončoval spoza hráča z medzikružia.

V tretej tretine rozhodol o domácej výhre v závere v oslabení Hora, keď spoza vlastnej bránky nadvihol puk a ten doplachtil do opustenej bránky súpera pri hre šiestich proti štyrom korčuliarom.

Hlasy po zápase

Alex Výhonský, hráč HC 05 Banská Bystrica: „Je to cenné víťazstvo, keďže tabuľka je dosť nabitá. Sú to body, ktoré sme potrebovali. Mali sme tam trochu výpadok v druhej tretine, ale tréner správne pokričal a uhrali sme to potom do víťazného konca. Vedeli sme, že Nitrania majú dobré presilové hry, sami sme si to skomplikovali zbytočnými vylúčeniami, ale sme radi, že sa nám to napokon podarilo uhrať.Potešil ma gól, už to bola dlhá doba, čo som neskóroval. Človek sa môže presviedčať, že to nemá v hlave, ale je to v nej, takže určite opadlo niečo zo mňa a budem rád, keď budem nápomocný tímu aj v tomto smere.“

Raimo Helminen, tréner HC 05 Banská Bystrica: „Mali sme dobrý začiatok. Prvú tretinu sme hrali veľmi dobre disciplinovane, jednoduchý hokej, dali sme góly, oni jeden, vzadu to bolo fajn. V druhej tretine sme zvýšili náskok, ale boli sme hlúpi a takmer sme prišli o zápas. S treťou tretinou som spokojný, získali sme zápas späť, boli tam chyby, ale som s ňou spokojný. Za každú výhru musíme byť radi.“

Antonín Stavjaňa, tréner HK Nitra: „Viedli sme 1:0,ale domáci v priebehu desiatich minút otočili na 1:4 z nášho pohľadu. Hlavne štvrtý inkasovaný gól počas našej presilovky predurčil to, že sme duel dnes nezvládli. Mali sme výborný nástup do tretej tretiny. V nej hráči ukázali obrovskú snahu, bolo tam chcenie, aj sme si vytvorili šance, ale urazili sme trochu v Banskej Bystrici ´šťastíčko´. Ak by sme hrali tak ako poslednú tretinu, tak by sme zápas zvládli.“

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HC 05 Banská Bystrica - HK Nitra dnes (hokej, 22. kolo, Tipos extraliga, utorok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
28.11.2023 o 18:00
22. kolo
B. Bystrica
5:3
(2:1, 2:2, 1:0)
60' minúta
Ukončený
Nitra
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Hora, 17. Wilkins (Wichede-Wilde), 21. Vela (Wilkins, Eichwede-Wilde), 27. Výhonský (Petriska), 59. Hora – 9. Čederle (Slovák), 33. Buček (Gates, Gajdoš), 40. Buček (Gates, Gajdoš). Rozhodca: Korba, Jobbágy – Valo, Jedlička.
Zápas sa skončil a po šesťdesiatich minútach sa teší z víťazstva Banská Bystrica, ktorá v tretej tretine pridala ešte gól do prázdnej brány a stanovila stav stretnutia na 5:3. Hostia z Nitry sa snažili, tlačili domácich, ale tí sa zomkli a ubránili najväčšie esá hosťujúceho mužstva. V zápase padli tri góly v presilovej hre a jeden v oslabení. K dvojgólovému Bučekovi sa pridal aj Banskobystričan Hora. Barani tak odčinili vysokú prehru z prvého zápasu. Ja vám ďakujem za pozornosť a dočítania aj niekedy nabudúce.
Koniec zápasu.
59:42
importantTurnbullovi nie je dnes súdené! Hostia hrajú stále bez brankára, ale domáci hráč opečiatkoval žrď.
58:05
goalBanská Bystrica dala gól! Trest Wilkinsa sa skončil, ale Nitrančania odvolali gólmana. FRANK HORA spoza vlastnej brány poslal dlhý oblúčik, po ktorom puk skončil v bráne Corgoňov.
Bez asistencie.
57:44
importantTlak Nitry!
56:34
Domáci si vydýchli a prvú snahu hostí zvládli vyhodením puku do stredného pásma.
53:21
Corgoňom sa podarilo vyhodiť puk po neúspešnom prvom pokuse.
52:55
Banskobystričania sa sami vyhnali z útočného pásma.
52:35
Vylúčenie v tíme HK Nitra:
Stacha – 2 min., vrazenie na mantinel.
51:53
Buček z uhla aj cez Bíreša. Krošelj stál pri bližšej žŕdke a zneškodnil puk.
50:52
50:34
50:24
Hora to skúšal, strela zblokovaná a Aittokallio pokryl puk.
49:22
Zľava pálil Turnbull, ale po jeho strele sa puk obtrel od Stachu a tak mal Aittokallio jednoduchší zákrok.
48:34
Trest si odsedí Ridzoň za brankára Aittokallia, ktorý podrazil Wilkinsa.
48:06
Nasleduje reklamná prestávka, keď Krošelj prerušil hru.
47:45
Nitra tlačí a tlačí, zatiaľ im to gól neprinieslo.
45:41
Bolo avizované vylúčenie na domácej strane, ale rozhodca rozhodnutie zrušil, keď mu bol dohovoriť Lacka, ktorý faulovaný nebol. Pekné gesto.
44:22
Turnbull sa svojou rýchlosťou obtočil okolo brány hostí, ale Aittokallia neprekvapil a stihol sa presunúť.
42:18
Tak Nitrančania sa zahryzli do Baranov. Každý ich útok je nebezpečný.
40:41
importantBuček s Gillom prečíslili domácich, ale druhý menovaný neprehodil puk nad betón Krošelja!
40:18
Buček si ide po hattrick, ale prudkou strelou minul bránu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina priniesla vyrovnaný priebeh hry. V nej oba tímy strelili po dva góly. Barani viedli pohodlne 4:1, ale Buček dvoma gólmi v presilovej hre dal nádej Nitre na zisk bodov v tomto zápase. Aktuálny stav je 4:3 pre Banskú Bystricu. Tretia tretina sa začne približne o 19:44.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:55
goalNitra dala gól! SAMUEL BUČEK si pripisuje druhý gól v zápase. Útočník Nitry má nepríjemnú strelu, po ktorej opäť rozvlnil sieť domácej brány. Presadil sa z ľavého krídla. Využitá presilová hra.
Asistencie: Gates, Gajdoš.
39:44
Gajdoš nahodil od modrej, Krošelj len vyrazil pred seba, ale hostia k dorážke nedostali.
39:00
Posledná minúta druhej tretiny.
38:50
Petriska – 2 min., sekanie.
38:07
Gatesa vychytal Krošelj a o pár sekúnd neskôr sa nedostal k strele Buček.
37:21
Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.
36:50
Zasahoval Aittokallio po strele Štraucha z tesnej blízkosti. Reklamná prestávka.
36:10
35:25
Už sa im to úspešne podarilo.
35:16
Hosťom sa nedarí vyhodiť puk do bezpečia.
34:48
Usadení domáci hráči v útočnom pásme kombinujú.
34:10
Ridzoň – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.
32:45
goalNitra dala gól! SAMUEL BUČEK strieľal švihom z hranice ľavého kruhu a puk putoval rovno do siete. Využitá presilová hra.
32:04
importantGajdošov pokus zblokovaný, puk sa ale dostával ku Gillovi, ktorý si ho nevšimol v pravej chvíli a Krošelj mu neumožnil vystreliť!
31:40
Bíreš – 2 min., hrubosť.
30:47
Šikovné ručičky Štraucha, ale svoju individualitu nepremenil v gól.
29:11
Krošelj podcenil situáciu, keď išiel rozohrať puk a trafil len Gatesa.
29:01
27:02
importantPrečíslenie Banskobystričanov 4 na 1 nebolo využité, pretože Bíreš strelou neprestrelil Aittokallia.
26:25
goalBanská Bystrica dala gól! Petriska strieľal z pravej strany a trafil betóny Aittokallia, od ktorých sa puk odrazil ku ALEXOVI VÝHONSKÉMU a ten uspel vo vlastnom oslabení.
Asistencia: Petriska.
26:07
Barani vystrelili puk ku Aittokalliovi.
25:55
Gatesova strela sprava. Krošelj puk chytil do lapačky.
25:36
Krošelj síce toho moc nevidel, ale dokázal puk zachytiť.
25:09
Vyhodenie puku domácich cez všetky čiary.
24:57
Pavúk – 2 min., hákovanie.
24:16
importantPozorný musel byť Krošelj, keď Slovák nahadzoval puk pred neho a nebolo to márne, pretože sa puk odrazil od korčule Bačika.
23:38
Corgoni v snahe znížiť. Prechod do pásma nemajú taký jednoduchý.
21:54
21:33
importantČederle unikal sám na Krošelja, ale domáci brankár jeho strelu vyrazil!
20:31
goalBanská Bystrica dala gól! Presilová hra o dvoch hráčov využitá. Wilkins videl pred bránou MARCUSA VELU, ktorému strela síce až tak nevyšla, ale puk sa dostal do brány.
Asistencie: Wilkins, Eichwede-Wilde.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Zaujímavý hokej prinieslo prvé dejstvo. Úvod začali lepšie domáci, ale neuspeli voči Aittokalliovi. Hostia z Nitry sa postupne rozbehli, čo im prinieslo úvodný presný zásah z hokejky Čederleho. Banskobystričania sa nevzdali a pokračovali ďalej vo svojej hre. Rýchly protiútok úspešne zakončil Hora a ani nie o minútu neskôr otočil skóre Wilkins. Stav po prvej tretine je 2:1. Druhá perióda sa začne približne o 18:54 a domáci budú pokračovať v dlhej presilovej hre o dvoch hráčov.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
Vitáloš – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.
19:49
Gajdoš – 2 min., nedovolené bránenie.
19:00
Posledná minúta prvej tretiny.
18:17
Puk sa dotkol nejakého hráča na striedačke a preto sa hra prerušila.
16:49
goalBanská Bystrica dala gól! Hra sa prelievala zo strany na stranu, Nitrančania svoju možnosť nevyužili, ale Barani zamierili do rýchleho protiútoku. Od hranice pravého kruhu mierila krížna prihrávka Eichwede-Wildeho na MATHEWA WILKINSA a ten prekonal Aittokallia, ktorý mu nechal odkrytú časť brány.
Asistencia: Eichwede-Wilde.
15:51
goalBanská Bystrica dala gól! Už prvá strela Maceka sa takmer skončila gólom, keď trafil do pravej žrde. Následne odviedol dobrú prácu pred bránou FRANK HORA, ktorý si vybojoval puk a zasunul ho do brány.
14:17
Domáci v plnom počte.
13:34
importantSkackavý puk pred Krošeljom! Toto sa Banskobystričanom podarilo zneškodniť.
12:27
Vyhrané buly domácich, vďaka čomu puk poslali za bránu Aittokallia.
12:17
Adam – 2 min., hákovanie.
11:40
10:56
importantĎalší súboj Aittokallia a Turnbulla! Domáci brankár opäť úspešnejší, keď ho vychytal v samostatnom prieniku!
09:40
importantKrošelj si trochu vyšiel z brány, aby zmaril strelu Harpera! To sa mu aj podarilo.
09:17
Aittokallio puk radšej pokryl a prerušil hru.
08:20
goalNitra dala gól! Skúsený Slovák uspel na vhadzovaní, posunul puk SEBASTIÁNOVI ČEDERLEMU, ktorý z medzikružia uspel so svojou strelou.
Asistencia: Slovák.
08:02
Už sa prebúdzajú aj hostia, ktorí sa dostávajú bližšie k brankárovi Krošeljovi.
07:14
Puk pripravený pre Bajteka, ale ten ho netrafil ideálne.
06:18
Hráči Nitry sa do väčšej šance ešte nedostali, aj keď v posledných sekundách sa držali v útočnom pásme.
04:33
Rýchlych Baranov zastavilo postavenie mimo hry.
03:38
importantStacha zle rozohral, puk mu zobral Turnbull a ten prešiel s pukom do priestoru medzi kruhmi, odtiaľ vyslal strelu, ktorá ale minula bránu hostí.
03:08
Opäť zákrok domáceho brankára.
02:58
Krošelj pokryl puk po streleckom pokuse Lacku.
02:05
Vysoké napádanie domácich, hráči Nitry s tým majú problémy.
00:41
importantAittokallio zachránil Nitru! Vo veľkej príležitosti vychytal Turnbulla, ktorého nikto nebránil pred bránou.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC´ 05 Banská Bystrica: Krošelj (Belányi) – Bačik, Eichwede-Wilde – Hora, Luža – Ďatelinka, Pavúk – Žabka; – Wilkins, Vela, Turnbull – Petriska, Adam, Faith – Výhonský, Bíreš, Macek – Plančár, Stránský, Štrauch
Tréner: Raimo Helminen

HK Nitra: Aittokallio (Beržinec) – Bača, Cotton – Gajdoš, Valent – Stacha, Vitáloš – Fatul; – Buček, Gill, Bajtek – Harper, Gates, Jackson – Čederle, Slovák, Ridzoň – Okoličány, Bubela, Lacka
Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Korba, Jobbágy – Valo, Jedlička.
Pekný podvečer želám všetkým fanúšikom hokeja. HC´ 05 Banská Bystrica bude chcieť odčiniť hanebnú prehru 1:10 s HK Nitra z prvého vzájomného zápasu.

HC´ 05 Banská Bystrica: Banskobystrickým baranom sa až tak nedarí. Po výhre nad Zvolenom 3:2 v predĺžení, prišla prehra so Spišskou Novou Vsou 2:4. Nachádzajú sa na 9. priečke si ziskom 28 bodov. Tabuľka je od 4. až 11. miesta vyrovnaná. Banskobystričania strácajú na Slovan a Poprad jediný bod. Kanadský útočník Marcus Vela bude chcieť určite ukázať toho veľa, keďže je najproduktívnejším hráčom spod Urpína.

HK Nitra: Skvelá šesťzápasová víťazná šnúra bola prerušená Košičanmi, ktorým Corgoni podľahli na vlastnom ľade 0:4. Nitra sa vyšvihla až na 4. miesto a na tretí Zvolen má manko dvoch bodov. Lídrom produktivity je Samuel Buček, ktorý má po 21 odohratých zápasoch 29 kanadských bodov a to ho radí na celkové druhé miesto.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Dva góly Bučeka Nitre nestačili. Banská Bystrica sa revanšovala za hanebnú prehru