Gladiátorom v ich koloseu nedovolil nič. Brankár nováčika kryl 51 striel

Hokejisti HKM Rimavská Sobota po výhre nad Trnavou.
Hokejisti HKM Rimavská Sobota po výhre nad Trnavou. (Autor: Matej Hank)
Matej Hank|22. sep 2023 o 23:20

Rimavská Sobota vyhrala historicky prvý zápas v SHL.

TRNAVA. Konfrontácia Trnavy a Rimavskej Soboty je v malom Ríme zapísaná ako čierny deň futbalového Spartaka. Zápas z roku 1997 pripravil "bílých andelov" o titul v najvyššej súťaži.

Tentokrát sa tieto mestá nestretli na trávniku, ale na ľade a trnavskí fanúšikovia ani tentoraz nebudú na zápas spomínať v najlepšom.

Hokejisti HKM Rimavská Sobota zvíťazili v historicky prvom zápase v 1. Slovenskej hokejovej lige na ľade Gladiators Trnava 2:1. Ukázalo sa tak, že klub z Gemera nemusí byť v súťaži len do počtu.

Zápas sa v dobrom svetle vyvíjal práve pre nováčika súťaže. Už v 12. minúte viedol 2:0. Druhý gól pridával bývalý gladiátor Ronald Dvonč.

Trnava a 210 fanúšikov na štadióne sa tešili z gólu len raz. V druhej tretine skóroval najstarší hráč na ľade Roman Kukumberg.

Sklamanie domácich fanúšikov má na svedomí brankár Rimavskej Soboty Adam Nagy, ktorý kryl až 51 streleckých pokusov domácich a stal sa hviezdou zápasu.

"Adam (Nagy, pozn.) je skúsený brankár, odchytal svoje aj v extralige. Dnes nás podržal. Všetky puky kryl, nič nevyrážal. Bol naša 100-percentná opora," vyzdvihol ho šéf klubu Michal Slovák.

Momentka zo zápasu HK Gladiators Trnava - HKM Rimavská Sobota.

Dobrý začiatok

Pre Rimavskú Sobotu ide vôbec o prvé účinkovanie v SHL a zvíťazila proti tímu, v ktorom pôsobia hráči ako Michel Miklík či Roman Kukumberg.

Prezident Slovák aj tréner Vladimír Klinga sa zhodli, že ide o dobrý začiatok.

Súper mal podľa Slováka miestami prevahu. Vidieť to bolo hlavne v druhej aj tretej tretine, keď dokázal zavrieť svoje útočné pásmo na niekoľko minút aj mimo presilovky. Kolektívny výkon a dobrý brankár však nedovolili Trnave vyrovnať.

Domov»Hokej»Slovensko»Slovenská hokejová liga»Gladiátorom v ich koloseu nedovolil nič. Brankár nováčika kryl 51 striel