Dvorský? Jeden z najtalentovanejších mladých hráčov súčasnosti, hodnotí expert

Slovenskí hokejisti Dalibor Dvorský a Libor Nemec počas MS hráčov do 20 rokov.
Slovenskí hokejisti Dalibor Dvorský a Libor Nemec počas MS hráčov do 20 rokov. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. aug 2022 o 14:41

Devin Little z The Hockey Writers vidí Slováka na piatej priečke draftu 2023.

BRATISLAVA. Zámorský expert Devin Little z portálu The Hockey Writers chváli slovenského hokejistu Dalibora Dvorského za jeho prácu s pukom a očakáva, že sa umiestni na piatej pozícii na budúcoročnom drafte nováčikov do zámorskej NHL.

Sedemnásťročný center sa ako jediný Slovák dostal do jeho rebríčka šestnástich talentovaných hráčov s najväčším potenciálom pred začiatkom sezóny 2022/2023.

"Patrí k hráčom, ktorí sú najlepší vtedy, keď majú puk na svojej hokejke. Jeho práca s pukom je prvotriedna, má schopnosť oklamať obrancov a vytvoriť si priestor na prihrávku alebo strelu.

Je jasné, že najviac potrebuje zapracovať na svojom korčuľovaní a práve to rozhodne o tom, či zostane medzi kandidátmi na prvú päťku draftu," napísal Little ku Zvolenčanovi, ktorý na klubovej úrovni hráva za švédsky klub AIK Štokholm.

Radí ho k najtalentovanejším mladým hráčom súčasnosti.

"Tento chlapec vie, ako narábať s pukom. Keď má na ľade čas a priestor, je trpezlivý, precízny a vždy pripravený. Je nebezpečný, keď sám strieľa a aj vtedy, keď zvolí prihrávku. Je tiež veľmi súťaživý.

Nepochybujem o tom, že sa vo všetkých spomenutých oblastiach bude ďalej zlepšovať. Je výnimočný hráč a záleží len na tom, ako veľmi sa dokáže zlepšiť," dodal odborník na adresu Dvorského, ktorý si už zahral v druhej najvyššej mužskej lige vo Švédsku aj v slovenskej extralige za Banskú Bystricu.

Dvorský si pripísal gól a asistenciu v štyroch dueloch na tohtoročnom šampionáte "dvadsiatok" v kanadskom Edmontone.

V ročníku 2020/2021 hral v slovenskej extralige za Banskú Bystricu, v 20 zápasoch strelil dva góly a na dva prihral.

Na Hlinka Gretzky Cupe 2021 nazbieral 12 bodov v piatich súbojoch a s ôsmimi gólmi bol najlepším strelcom podujatia.

Na ostatnom turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta pomohol slovenskej "osemnástke" k návratu medzi elitu, získal 11 bodov (5+6) v piatich dueloch.

Nachádzate sa tu: