Handzuš, Chára a Sekera asistovali, Boston má play-off isté

Toews strieľa víťazný gól Chicaga, Sekera mu v skórovaní nezabránil.
Toews strieľa víťazný gól Chicaga, Sekera mu v skórovaní nezabránil. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|22. mar 2014 o 07:47

Boston si ako prvý tím v NHL zabezpečil postup do play-off.

BRATISLAVA. V zámorskej NHL si v noci na sobotu vylepšili štatistiku kanadského bodovania hneď traja slovenskí hokejisti. Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára, center Chicaga Blackhawks Michal Handzuš aj obranca Caroliny Hurricanes Andrej Sekera zaznamenali po jednej asistencii.

Obranca Chára sa podieľal osemnástou asistenciou v sezóne na vedúcom góle Patrice Bergerona, pričom Boston zvíťazil v Denveri nad Coloradom 2:0.

Handzuš a Sekera asistovali vo vzájomnom stretnutí, v ktorom napokon Chicago zdolalo Carolinu 3:2. Pre Handzuša to bola desiata asistencia v tomto ročníku, pre Sekeru v poradí 31. Ďalší Slovák v drese "jastrabov" Marián Hossa vyšiel tentoraz naprázdno.

Columbus – NY Rangers 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 42. Foligno - 42. Stepan (McDonagh, Stralman), 52. Brassard (Stralman, Zuccarello), 60. Hagelin (Zuccarello, M. Staal)

Chicago - Carolina 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 24. Sharp (Shaw, HANDZUŠ), 37. Versteeg (Leddy, Seabrook), 44. Toews - 40. Siomin (E. Staal, SEKERA), 43. Siomin (E. Staal)

Marián Hossa odohral 22:34 min, 2 strely, 1 plusový bod, Michal Handzuš (obaja Chicago) odohral 14:12 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 4 trestné minúty, vyhral 5 z 11 vhadzovaní. Andrej Sekera (Carolina) odohral 25:06 min, 1 asistencia, 1 mínusový bod.

Colorado - Boston 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Góly: 6. P. Bergeron (Hamilton, CHÁRA), 34. Soderberg (L. Eriksson, Hamilton)

Zdeno Chára odohral 22:10 min, 1 asistencia, 1 plusový bod, 2 trestné minúty, Andrej Meszároš (obaja Boston) odohral 18:40 min, 5 striel na bránku.

Calgary - Nashville 5:6 (1:2, 3:2, 1:2)

Góly: 20. Rusell (Giordano, Cammalleri), 27. Cammalleri (Russell), 28. Hudler (Giordano, Glencross), 34. Backlund (Bouma, McGrattan), 58. Cammalleri (K. Russell, Backlund) - 6. Bartley (C. Smith, Jones), 6. S. Weber (Fisher, Cullen), 25. Hornqvist (Del Zotto, Cullen), 29. Stalberg (Bourque, Jankrok), 35. S. Weber (Cullen, Hornqvist)