Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Greenpeace protestovala na zápase KHL proti Gazpromu

(Autor: greenpeace.org)
SITA|18. nov 2013 o 12:10

Po Lige majstrov protestovala organizácia Greenpeace aj na zápase KHL.

PRAHA. Počas nedeľňajšieho duelu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi HC Lev Praha a Avangardom Omsk (3:2 po sam. nájazdoch) sa v hľadisku holešovickej Tipsport Arény prezentovali aj aktivisti environmentálnej organizácie Greenpeace.

Tí za trestnou lavicou domáceho mužstva rozprestreli dva transparenty, na ktorých hlásali podporu záchrany Arktídy a nepriamo protestovali proti sponzorovi oboch klubov - ruskej spoločnosti Gazprom.

"Rešpektujeme slobodu slova a možnosť otvorene vyjadriť svoj názor, ale aktivisti z Greenpeace sa touto aktivitou dopustili niekoľkonásobného porušenia návštevného poriadku. V dôsledku incidentu budú už od utorkového duelu proti Barysu Astana platiť sprísnené bezpečnostné opatrenia a návštevníci zápasu by mali do haly prísť v predstihu, pretože sa výrazne sprísnia prehliadky pri vstupe do arény," uvádza sa v stanovisku pražského klubu na oficiálnom webe.

(FOTO - SITA/AP)

Greenpeace proti spoločnosti Gazprom vystúpili aj začiatkom októbra v domácom súboji švajčiarskeho klubu FC Bazilej v skupinovej fáze futbalovej Ligy majstrov.

Dôvodom bolo zatknutie aktivistov z Greenpeace ruskými námornými silami po tom, ako sa so svojou loďou plavili v arktických vodách. Aktivisti protestovali proti porušovaniu životného prostredia zo strany plynárenského gigantu.

Oblasť je domovom polárnych medveďov a rôznych iných chránených živočíchov. Prekáža im vybudovanie ropnej plošiny Prirazlomnaja, ktorá podľa nich môže spôsobiť "environmentálnu katastrofu s nepredvídateľnými dopadmi".

Súvisiace články