Gáborík strelil prvý gól za Los Angeles, pridal aj prihrávku

(Autor: SITA/AP)
TASR|14. mar 2014 o 07:12

Zdeno Chára strelil šestnásty gól v sezóne. St. Louis jasne zdolalo Edmonton a vedie NHL.

NEW YORK. Ani gól a asistencia slovenského hokejového útočníka Mariána Gáboríka nestačili Los Angeles Kings k úspechu nad Torontom Maple Leafs, kanadský tím zvíťazil 3:2. Pre Gáboríka to bol siedmy gól, resp. deviata asistencia v ročníku.

Gól kapitána Bostonu Zdena Cháru prispel k domácej výhre nad Phoenixom 2:1, vyše 15 minút strávil na ľade aj jeho krajan a spoluhráč Andrej Meszároš.

Chára strelil 16. gól v sezóne a na ľade bol takmer 27 minút. Bruins vyhrali siedmykrát v rade a opäť sa posunuli do čela Východnej konferencie.

Darilo sa aj Caroline, ktorá s prispením asistencie slovenského obrancu Andreja Sekeru doma pokorila Buffalo 4:2. Sekera strávil na ľade takmer 24 minút.

Tampa Bay s Richardom Pánikom na domácom ľade zvíťazila v derby nad Floridou 5:4 a zastavila sériu piatich prehier.

St. Louis doma vysoko zdolalo Edmonton 6:2 a po siedmom víťaznom zápase za sebou vedie celú NHL s 97 bodmi, v drese Oilers si jeden mínusový bod pri vyše 18 minútach na ľade zapísal do štatistík obranca Martin Marinčin.

Výsledky:

Boston - Phoenix 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)

Góly: 6. CHÁRA, 18. Iginla (Boychuk, Lucic) 49. Korpikoski (Ekman-Larsson, Doan). Brankári: Rask - Smith, strely na bránku: 20:22.

Carolina - Buffalo 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Góly: 14. Skinner (Murphy, Lindholm), 52. Siomin (SEKERA, J. Staal), 54. Tlustý (Siomin, J. Staal), 60. Gerbe (Dwyer, E. Staal) 11. Ennis z tr. strieľania, 49. Stafford (Conacher, Weber). Brankári: Ward - Neuvirth, strely na bránku: 55:23.

Columbus - San Jose 3:4 pp a sn (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 6. Johansen (Jenner, Foligno), 24. Umberger (Dubinsky), 56. Wisniewski (Dubinsky, Calvert) 11. Marleau (Couture), 41. Nieto (Couture, Vlasic), 46. Marleau (Pavelski, Boyle), rozh. náj. Pavelski. Brankári: Bobrovskij - Stalock, strely na bránku: 38:27.

St. Louis - Edmonton 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

Góly: 19. Sobotka (Tarasenko, Oshie), 26. Tarasenko (Oshie, Sobotka), 41. Pietrangelo (Sobotka), 45. Schwartz (Backes, Steen), 48. Oshie (Steen, Shattenkirk), 53. Schwartz (Lapierre, Pääjärvi) 8. Perron (Hall, Ference), 39. Fraser (Gordon, Joensuu). Brankári: Miller - Scrivens, strely na bránku: 37:25.

Minnesota - NY Rangers 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly: 14. Niederreiter (Brodziak), 42. Parise (Pominville, Granlund) 24. Stephan (McDonagh, Nash). Brankári: Kuemper - Talbot, strely na bránku: 26:30.

Tampa Bay - Florida 5:4 (2:2, 2:0, 1:2)

Góly: 6. Salo (Filppula), 9. Kostka (Purcell), 33. Callahan (Palát, Filppula), 39. Johnson (Stamkos), 51. Stamkos (Filppula, Hedman) 2. Fleischmann (Kulikov, Bjugstad), 6. Howden (Hayes, Pirri), 59. Upshall (Bjugstad, Boyes), 60. Pirri (Petrovic, Campbell). Brankári: Bishop - Ellis, strely na bránku: 28:27.

Los Angeles - Toronto 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 2. GÁBORÍK (Doughty, Williams), 17. Kopitar (Doughty, GÁBORÍK) 19. Phaneuf (Kadri, Rielly), 24. Gunnarsson (Franson, Kadri), 46. Raymond (van Riemsdyk). Brankári: Quick - Bernier (20. Reimer), strely na bránku: 41:29.