Futsalisti Angels Humenné odštartovali prehrou

Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: archív)
Vladimír Vasilenko|8. nov 2016 o 00:00

V piatok odštartoval nový ročník II. futsalovej ligy skupiny Východ.

PREŠOV. Hneď úvodné kolo prinieslo tri zaujímavé zápasy, v ktorých uspeli domáce celky.

V košickom derby sa tešili z víťazstva Grizzly Košice, ktorí zdolali Zlato Lux 2:1, Bardejov otáčal nepriaznivé prvopolčasové skóre 1:4 na konečných 6:5 v zápase s Vranovom nad Topľou a Angels Humenné nestačili na favorita súťaže FK Prešov.

Prešov – Humenné 4:1 (1:1)
Góly: 25. a 37. Pisko, 2. Krempaský, 24. Vrbovský – 13. Porvazník.

ŽK: S. Šoltis – Mamaj. Rozhodovali: P. Havrila – P. Greško; 150 divákov.

FK: L. Chovan – T. Eliaš, Harčár, Krempaský, Hernández, Vrbovský, S. Šoltis, M. Varga, Džubinský, Kaľavský, Pisko.
ANGELS: Klamár – G. Horvat, T. Opiela, Pet. Šuľák, C. Vasiľ, Mamaj, Mišenko, J. Kuzma, M. Zlacký, Porvazník, Janko.

Anjeli cestovali do Prešova v oklieštenej zostave bez šestice hráčov základnej zostavy. Hneď v úvode stretnutia sa domáci ujali vedenia Krempaským, ktorý technickou strelou z uhla prekvapil brankára Klamára. Hostia odpovedali zvýšenou aktivitou, vypracovali si viaceré šance, ale prekonať výborného brankára domácich Chovana sa im dlho nedarilo. Vyrovnanie prišlo v 13. minúte po spolupráci Kuzmu s Porvazníkom, keď autor gólu z bezprostrednej blízkosti zužitkoval výbornú prihrávku svojho spoluhráča. Humenčania mohli do konca polčasu pridať aj ďalšie góly, ale šance Mamaja, Janka a Porvazníka zostali nevyužité. Úvod druhého polčasu sa odohrával bez vážnejších šancí, domáci pozorne bránili a čakali na svoju príležitosť, ktorá sa im naskytla 24. minúte, keď Vrbovský využil stratu lopty defenzívy hostí a strelou do šibenice nedal brankárovi žiadnu šancu. O minútu neskôr potrestal domáci Pisko nekoncentráciu defenzívy hostí a strelou po zemi pridal tretí gól. Po treťom inkasovanom góle sa k slovu dostali Humenčania, ktorí si vypracovali viaceré gólové šance, ale v domácej bráne stál fantastický Chovan. Z tlaku pramenili aj fauly na domácej strane, čoho výsledkom boli dve penalty, ktoré Šuľákovi a Mamajovi zlikvidoval najlepší hráč domácich Chovan. Záver stretnutia patril domácim, ktorí Piskom strelili štvrtý gól.