Nedeľa, 5. decembra, 2021Meniny má Oto

Futbalová Slavia prepustila trojicu Slovákov

Škutka celkom vpravo ešte v drese Košíc. (Autor: TASR)
TASR|17. dec 2013 o 19:35

Škutka prišiel do Prahy s povesťou kanoniera, ale v Slavii sa strelecky trápil. Obrancovia Bortel a Čonka dostávali na jeseň málo príležitostí v základnej zostave.

PRAHA. S trojicou slovenských legionárov Dávidom Škutkom, Milanom Bortelom a Matúšom Čonkom už vo futbalovej Slavii Praha nepočítajú a všetci si môžu hľadať nové pôsobisko.

Uviedol to generálny riaditeľ Slávie Jaromír Šeterle v online rozhovore s fanúšikmi na oficiálnej klubovej stránke.

So Slovákmi končí aj Fenin

"Štyrom hráčom sme oznámili, že im nebudeme brániť v odchode zo Slavie. Ide o Bortela, Škutku, Čonku a Fenina. S Martinom Feninom máme naozaj vážne rokovania, ktoré môžu viesť k ukončeniu jeho pôsobenia v Slavii," informoval Šeterle.

Škutka prišiel do Prahy s povesťou kanoniera, ale v Slavii sa strelecky trápil, keď v 26 dueloch najvyššej súťaže zaznamenal iba tri góly. Obrancovia Bortel a Čonka dostávali na jeseň málo príležitostí v základnej zostave.

Zaujali Juhar a Rakovan

V Slavii pôsobia zo Slovákov ešte brankári Kamil Čontofalský a Matej Rakovan, Martin Dobrotka i Martin Juhar. Karol Kisel by sa mal po ukončení hráčskej kariéry posunúť na post športového riaditeľa klubu.

Šeterle slovenských hráčov vyzdvihol pri výzve na určenie najlepšieho hráča jesennej časti: "V prvej polovici kraľoval Karol Kisel, v druhej potom Martin Juhar. Stabilnými výkonmi zaujal aj brankár Matej Rakovan."

Súvisiace články