Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Futbalová KHL chce za päť rokov zarobiť päť miliárd eur

Ruská reprezentácia hrala naposledy v Dubai s Kóreou. (Autor: TASR / AP)
TASR|23. nov 2013 o 13:01

Po hokejovej KHL by v Rusku chceli založiť aj podobnú futbalovú ligu. Sľubujú si od nej veľké zisky.

MOSKVA. Prezident Ruského futbalového zväzu (RFU) Nikolaj Tolstych má záujem vytvoriť spoločnú elitnú ligu z top tímov v krajinách bývalého Sovietskeho zväzu.

Podľa šéfa RFU by sa zisky mohli ďalej používať na projekty v infraštruktúre a rozvoj mládežníckeho futbalu. Informovala agentúra Reuters.

Plánujú to dlhšie

V decembri malo niekoľko ruských klubov v pláne odpojenie sa od najvyššej ruskej súťaže, pričom chceli štartovať v multi-národnej súťaži so 16 mužstvami.

Podľa spomínaného plánu sa v novej CIS lige počíta so šiestimi-siedmimi ruskými klubmi, ktoré doplní štyri alebo päť top klubov z Ukrajiny a po jednom-dvoch zástupcoch by mali Bielorusko, Arménsko alebo Azerbajdžan.

Niekoľko veľkých a vplyvných spoločností ako napríklad Gazprom už vyjadrili podporu spomínanému projektu. Nová liga by zrejme prilákala sponzorov a zvýšila príjmy za TV prenosy, pričom by súčasne plnila kritéria UEFA pri fair-play financovaní.

Chcú investovať do mládeže

"Za päť rokov fungovania tohto projektu by sme mohli získať čiastku 5 miliárd eur, ktorá by sa dala použiť na riešenie niektorých problémov v našom futbale. Tie peniaze by pomohli aj pri rozvoji infraštruktúry a rozvoji mládežníckeho futbalu v regiónoch," povedal Tolstych.

Súvisiace články